Stíhací letouny, letecká válka

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
6081-6100 z 6497
Po
Predator 9.12.2002 14:58 - č. 563
Uz musim jit, za chvilku mi zacina fotbal a ta potvora ucitelka je posledni dobou nejaka nervozni. A takovy maly dotaz, nevite nekdo o nejakych knihach o letadlech RAF, USAF a Sovetskeho svazu v WW2. Dikz
Predator 9.12.2002 14:55 - č. 562
U me to vyhrava Ta 152!
Kreon 9.12.2002 14:31 - č. 561
Kreon Hartmann: ale o tom jsem právě mluvil .Asi jsem to napsal nejasně a kostrbatě - v úvodu jsem se zmiňoval o problémech které měly Heinkely a v návaznosti na jejich nasazení.Ten závěr byl jen takový všeobecný dodatek.
Hartmann 9.12.2002 13:45 - č. 560
Hartmann "Možná němci dokázali postavit lepší stroje,ale už je nedokázali vyrobit v dostatečných počtech a hlavně nedokázali je také v těchto počtech nasadit."
Zrovna v případě He 177 Greifů to ale neplatí. Vyrobeno bylo několik set kusů (700?) a operačního nasazení se nedočkali tím, že by jich bylo málo, ale že neměly potřebnou spolehlivost, která byla rozhodně řádově nižší než u B-29. Mimochodem, čím složitější výrobek s větším počtem prvků, tím větší pravděpodobnost poruchy. V souladu se statistickou logikou tedy všechny velké čtyřmotorové bombardéry mezi všemi letadly musely (zejména při použití stejné technologie výroby) patřit k těm s největší poruchovostí.
Kreon 9.12.2002 10:51 - č. 556
Kreon Tom: k tomu "262": to s tím nasazením to bylo jednoduché.Stíhači věděli co potřebují,ale je známo že ji Hitler prosazoval jako stíhací bombardér (i přes to že bombardovací letci vyloučili možnost použití tohoto letounu jako bombardéru) a díky tomu se nasazení Schwalbiny jako stíhačky zpozdilo o 6-8 měsíců.To jen tak pro upřesnění.
A že He 219 nedokázal zastavit noční nálety spojenců? Pravda....ale co tenkrát mohlo zastavit tyto nálety? Snad jedině kapitulace .Nerad bych aby se vysoké výkony "Uhu" posuzovaly podle tohoto.
čmeláček 9.12.2002 10:19 - č. 555
Postavit transportní letadlo,rychlejší než stíhačky,pokud se nemýlím-v té době rychlejší než 600km/h není absolutně žádný problém.U stíhačky jde o sladění všech parametrů,tedy rychlosti,manévrovatelnosti,výzbroje apod.Jinak by nejlepší stíhačkou mohl být například Me209.I dneska létá Concord 2,1M-víc než stále většina stíhaček.
Tank se jako hlavní konstruktér podílel na konstrukci mnohaúčelových strojů,které vždy jenom těžko hledaly konkurenci.

"Možná němci dokázali postavit lepší stroje,ale už je nedokázali vyrobit v dostatečných počtech a hlavně nedokázali je také v těchto počtech nasadit."-To je to,co se pokouším prosadit.Kapacita výrobních linek,nemá co do činění s kvalitou letadla(ne výroby),a jen se zkuste zamyslet,když němci dokázaly vymyslet a vyrobit např.Me163 nebo 262 za podmínek každodeního bombardování a patnému přísunu materiálu,kde by byli,pokud by si mohli dovolit přestěhovat si závody někam na sibiř nebo do USA,kde by je nikdo neotravoval.
Tom 9.12.2002 08:41 - č. 554
Tom Ale ani He 219 jaksi nezvrátil průběh nočních náletů...
Taky se ještě jednou zeptám: co je LaG-5? Já vím jen o dvou vyrobených kusech. Ostatní bylo La-5, pak La-5F, a La-5FN.
A k technické úrovni Německa: dokázali dovést k významnému operačnímu použití kromě Me 262 taky nějaké jiné éro konstruované až za války? A ani s tou Me 262 si sami nevěděli co mají počít, jak ji nasadit...
A nejlepší konstruktér? Kelly Johnson a Paul Hibbard z Lockheedových Skunk Works. Dokázali třeba postavit transportní éro, které bylo v roce 1942 rychlejší než všechny stíhačky.
Kreon 9.12.2002 07:59 - č. 553
Kreon Algy: ani nevíš jak moc jsi mě potěšil tím He 219...vždyť my jsme se konečně shodli .A co mě těší zvlášť,že to bylo na německém stroji.:))
Kreon 9.12.2002 07:57 - č. 552
Kreon Algy: no hezké .
Ale je super že tu někdo píše,jen je mi divné že jen ty a čmeláček.Proč nepíše i někdo jiný? .
Jinak on ten B-29 měl skutečně problémy s motory,alespon v prvních verzích - v tomhle měl čmeláček pravdu.Nicméně nezatracoval bych ho - byl to nejlepší strategický bombardér a Japonci (a nepochybuji že i němci by s ním měli problémy) měli co dělat,aby alespoň trochu dokázali čelit jeho náletům z velkých výšek.
K tomu Heinkelu....všeobecně se ví o problémech, které měl.A fakt že opravdu nedošlo k nějakému velkému "použití" taky o něčem svědčí.Možná byl výkonnější,ale nebyl vyroben v takových počtech,aby významně zasáhl do bojů.Což se o B-29 říct nedá,ten zasáhl dosti vyznamně...nemluvě o B-17.
Závěr tedy zní: Možná němci dokázali postavit lepší stroje,ale už je nedokázali vyrobit v dostatečných počtech a hlavně nedokázali je také v těchto počtech nasadit.
čmeláček 8.12.2002 21:35 - č. 548
Technika byla na obou stranách vyrovnaná(mírně na straně němců).Ale šlo jen o kvantitu.
čmeláček 8.12.2002 21:19 - č. 540
Ta154 zahájily operační činost 19.listopadu 44.16 března 45 Fw.Schneider z III./NJG 3 sestřelil mosquito:)
čmeláček 8.12.2002 21:02 - č. 531
Ta 154 byl ve vezi A-4 naprosto plnohodnotný letoun,bylo vyrobeno něco přes 50 kusů.
čmeláček 8.12.2002 20:58 - č. 530
Jo ale rusům šlo předevím o kvantitu než o kvalitu.Chceš s tím polemizovat??
Samozřejmě že např.Me109K také musel ve 45 roce být kvalitní zázrak,ale měl úroveň letadla,na kterém má létat živý pilot,a měl přežít..Rusové poslali na fontu z ničeho nic tisícovou sérii,náhražku Lagu 3,Lag5,což byla létající rakev na druhou.A La5 bez Fn na konci na tom nebyl o nic lépe..
čmeláček 8.12.2002 20:52 - č. 525
Britové zase často zadávaly do výroby a do vývoje letoun,který se nakonec ukázal jako technicky nevyzrálý a nebyl používán.
čmeláček 8.12.2002 20:51 - č. 524
Němci zase mohli své údaje přehodnocovat do svých "technických" populárních periodik aby v očích civilního obyvatelstva zachránily důstojnost jejich průmyslu.
čmeláček 8.12.2002 20:49 - č. 523
Ale rusové v podstatě dávali do provozu velké série letadel které přicházely na vojnu v podstatě přímo z kreslícího prkna značne nedotažené(viz.Lag5 a La5),do provozuschopného stavu dávané až v bojových podmínkách.A přece,jestliže nějaký kontolní ústav zjistil nějakou odchylku,určitě dal okolnímu světu původní údaje,ne-li je přímo onen ústav nezkresloval.
čmeláček 8.12.2002 20:44 - č. 519
Nehledě na to,že např max.rychlost,byla stejně jen v podstatě vypočtenou rychlostí,která nikdy nemohla být překročena,takže na 100% se alespoň o trochu lišila od reálu.
čmeláček 8.12.2002 20:40 - č. 518
A co když nějaká firma udaje o výkonu zkreslovala?To mi sedí u rusů..
čmeláček 8.12.2002 20:32 - č. 516
takže 1320k=1301HP..tak to se omlouvám..a teď mi prozraď jaký je rozdíl výkonu v řádu deseti koní???Je to jen zbytečné bazírování na maličkosti..
čmeláček 8.12.2002 20:29 - č. 514
Ale ať je to jak chce-Horse power(HP)=koňská síla.
Ks=koňská síla

Tak to nechápu..
6081-6100 z 6497
Po