Stíhací letouny, letecká válka

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
3361-3380 z 6497
Po
Gryzlov 8.2.2005 15:06 - č. 4285
Gryzlov Jasně Kreone, jen musíš vydržet do večera, než dorazím domu
Kreon 8.2.2005 14:53 - č. 4284
Kreon Gryzlov: no to zní báječně...jaké jsou podmínky k tomu aby se k vám dalo do hry připojit? Když tak mi to napiš na mail abychom tím nezasírali forum.

Každopádně jste svuj ukol splnili, bombardéry jste ochránili.
Gryzlov 8.2.2005 13:33 - č. 4283
Gryzlov
Glynwed napsal v č. 4282:
"I když ve skutečnosti by asi ten pilot byl tak trochu rád že je zrovna tam kde je relativní klid "
NAPROSTO SOUHLASÍM!
Glynwed 8.2.2005 13:20 - č. 4282
Glynwed I když ve skutečnosti by asi ten pilot byl tak trochu rád že je zrovna tam kde je relativní klid .
Gryzlov 8.2.2005 13:08 - č. 4281
Gryzlov Taky mě tím moji kolegové utěšovali Glynwede . Svým způsobem mě těší, že kluci, kteří letěli jako piloti bombardérů, mi nic negativního neřekli. Naopak mě povzbuzovali... prostě, člověk si to musí vyřídit se svým vlastním svědomím ... je to ale fakt "blbej" pocit ... Asi vím, jak se cítili skuteční piloti, kteří přežili a prožili něco podobného a také, proč se v SSSR na takové případy, jako já, dívali skrz prsty ...

Ale těště se na video... bude skvělý! Teda ... musí být!
Glynwed 8.2.2005 12:36 - č. 4280
Glynwed to Gryzlov: Prostě jako ve skutečném životě...
Gryzlov 8.2.2005 12:10 - č. 4279
Gryzlov
Tom napsal v č. 4278:
"To je na válečný soud, ne?"


Jo. Jenže na válečný soud by bylo i neuposlechnutí rozkazu, tedy opuštění přiděleného postavení u bombardérů. Já osobně to hodnotím jako osobní selhání, nicméně vrchní velení, na to pohlíží jako na splnění úkolu. Nevidí v tom nic neobvyklého... ze zlosti jsem pak nad Normandií sešrotoval jeden Bf109G-6, ale to už bylo na Spitu, takže i jiný příběh.
Celkově vzato, jsem podle mých kolegů "nemohl za to, že žádný Fw190 se mi nepřimotal před hlavně".
Faktem je, že kdybych opustil svaz, tak zase nikdo neví z přeživších stíhačů, kde jsou bombardéry, protože po sestřelní squad leadera a jeho zástupce jsem byl posledním, kdo měl rádiové spojení s velitelem svazu.

Příště to snad bude lepší.
Gryzlov 8.2.2005 11:05 - č. 4277
Gryzlov
Tom napsal v č. 4275:
"To Gryzlov: vyhráli jste aspoň? Na čem jsi letěl? Thunderbolt Ti vyhovoval?"


Valil jsem to na P-47D-10. To je děsná věc. Stoupá to jako když pomalu, k zemi to padá jako raketa ... no, nepřišel jsem na to, jestli to umí ještě něco jiného

Byl to docela masakr. Bombardéry jsem potkali za Berlínem a než jsme se mohli kolem nich rozmístit, tak se na nás vrhli Fw190A-6 a A-8. Se svým číslem jsem to valil k bombrům, abych je neztratil a mohl je chránit.
Slyšel jsem jen, jak kluci postupně hlásí: "poškozen... unikám střemhlav ... dostali mě ... konec" Skvělý pocit.

Piloti Fw190 prakticky napadli stíhací doprovod a bombardérů si nevšímali. Během letu jsem naprosto povýšil... ze třetího zástupce Squad leadra jsem se postupem doby vypracoval na Squad leadra... pokud lze třem zbylým P-47D-10 říkat "squad".

Vlivem stíhačů jsme přišli jen o 2 bombardéry z 29ti. Na základnu se ale vrátilo asi jen 10 bombardérů. Zbytek se posrážel ve vzduchu (ne vlivem špatné pilotáže, ale kvůli nestabilitě a nekorektnostmi v síti, obecně nazýváno LAG) + FLAK.

Z hlediska "úspěšnosti" LW při sestřelování bombardérů jsme vyhráli, ale pro mě osobně to bylo fakt špatné. Nemohl jsem se zapojit do bojů, protože jsem byl "přikován" k bombardérům a jen poslouchal, jak naši stíhači dostávají.

Potkal jsem celkem 3 Fw190. jeden poslal k zemi mé číslo a chtěl mě sundat také. To jsem mu ale nedovolil ... prostě jsem mu uletěl a při té příležitosti jsem se dostal za další 2 Fw190, ale jak mě zmerčili, tak to vzali k zemi. Já jsem se jim na to vybodnul a s přebytkem rychlosti jsem valil za bombardéry.

Na základnu jsem se vrátil nepoškozen a splnými zásobníky ...
Tom 8.2.2005 10:40 - č. 4276
Tom To Jaro&Algy: osobně fandím turbokompresorům-jsou takové víc "sexy", nebo co . Excelentní Merliny prominou.
Kreon 7.2.2005 10:36 - č. 4274
Kreon
Gryzlov napsal v č. 4273:
"Jo, jo. Il-2 Sturmovik"
Jo tu znám....to je ta hra co mi pořád nejde....
Gryzlov 7.2.2005 07:21 - č. 4273
Gryzlov Jo, jo. Il-2 Sturmovik
Kreon 6.2.2005 22:42 - č. 4272
Kreon Gryzlov: nejsem moc "in". To hrajete nějakou hru na síti nebo co?
Gryzlov 6.2.2005 02:41 - č. 4271
Gryzlov
karaya1 napsal v č. 4207:
"Gryzlove, máš místo někde na webu, kde bys ten záznam mohl umístit? Docela rád bych ho pak viděl..."


Zatím jen stručný odkaz: www.aholubi.org/fusion_forum/viewthread.php?...

Akci jsem nenahrával, nahrávalo jen několik vybraných. Z těchto nahrávek bude vytvořeno video, které pak bude předloženo veřejnosti.
Jaro 4.2.2005 16:46 - č. 4270
Algy: V podstate musim suhlasit so vsetkym, co si napisal. Pri tom porovnavani mi neslo o to, ucelovo nieco vynechavat, prave som chcel poukazat na to, ze stale porovnavame neporovnatelne. Uz v tom mojom prvom prispevku som sa snazil vyjadrit, ze ak by boli dva rovnake motory, ktore by sa lisili len rozdielnym pohonom kompresora, bolo by porovnanie celkom korektne. Z celej tejto debaty vyplyva, ze len na zaklade "ucinnosti preplnovania" nenajdeme jednoznacneho vitaza. Samozrejme, dali sa urcite parametre dosiahnut aj jednou, aj druhou cestou. No som presvedceny o tom, ze ak by sme zhodili preplnovanie z tych motorov, ktore mali porovnatelne parametre pri rozdielnom pohone kompresora, asi by ich "atmosfericke" vykony boli rozdielne. Jednoducho je tam vela vplyvov mimo preplnovania, ktore maju vyznam.
Kreon 2.2.2005 23:08 - č. 4269
Kreon Algernon: sorry,došlo k chybě..samozřejmě jsem měl na mysli firmu BMW a ne FW.

Jestli to trápilo ostatní nevím, to byla jejich věc. Ale zpuchřelý poitický systémy byly všude...."proč měnit něco co už funguje "? Já jenom chci říct že to KG nějakej svůj význam mělo, to že to nepoužíval nikdo jinej automaticky neznamená, že to bylo k ničemu.
Kreon 2.2.2005 23:03 - č. 4268
Kreon Tom: ani se neptej, v sobotu jsem byl na noční a hrozně jsem nastydlý..výsledek - angína chřipka v jednom..budu marodit min. 14 dní...

K tomu patentu, byla to čistě hypotetická otázka. Ale nepodceňoval bych jí.
Tom 2.2.2005 12:46 - č. 4265
Tom
Kreon napsal v č. 4264:
"KG bylo patentem Focke-Wulfu a ten ho nechtěl nikomu poskytnout"


V Německu s plánovaným a centrálně řízeným hospodářstvím? Když navíc z licenčních poplatků by měl slušnej vejvar?

A vůbec! Jak to že nejsi v Praze?
Kreon 2.2.2005 10:19 - č. 4264
Kreon Algernon: jestli mělo KG nějaký význam nebo ne se přít nehodlám, to že si to piloti chválili asi i něčem hovoří....

A proč bylo jen na letounech FW190? No co bys řekl tomu že mezi FW a Messerschmittem panovala, byť byla válka, konkurence a KG bylo patentem Focke-Wulfu a ten ho nechtěl nikomu poskytnout?
SK 1.2.2005 14:16 - č. 4257
SK
Honza napsal v č. 4256:
"Dodám pramen, kde je onen stroj i se slunečníkem"
tie úchyty sú vidieť napr. tu:

www.sk.kvalitne.cz/air/Bf109G2trop.jpg

oproti prevedeniu bez nich, ktoré je napr. tu:

www.sk.kvalitne.cz/air/Bf109G.jpg

...fotku s dáždnikom ale nemám...
Honza 1.2.2005 13:24 - č. 4256
Honza Dodám pramen, kde je onen stroj i se slunečníkem
3361-3380 z 6497
Po