Stíhací letouny, letecká válka

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
3341-3360 z 6497
Po
Tom 13.2.2005 21:49 - č. 4317
Tom
Algernon napsal v č. 4311:
"Řekl bych, že KG je fuk, jestli stoupáš nebo klesáš, ale určitě by měl (=musí) s rostoucí výškou reagovat na změny mezi hustotou a tlakem vzduchu (odměřování „hapruje“ stejně, jako rostoucí výška dělá brikule s rychloměrem). Protože jinak by pilot ručně musel upravovat směšovací poměr."
Přece mi nemůže být jedno, jestli mi éro visí na vrtuli, to potřebuju malé stoupání na listech... Mám v tom nějaký hokej
Gryzlov 13.2.2005 21:42 - č. 4316
Gryzlov
Algernon napsal v č. 4312:
"Hmm, ruční ovládání přepínání převodu kompresoru z 1. na 2. rychlost chápu, ale zaráží mně ta nutnost ruční korekce bohatosti směsi podle výšky… Tu tuším na La-5FN měli automatickou (přepínáním rychlosti kompresoru si na „Lavočce“ nejsem jistý). Prosímtě, ta regulace „mixování“ (směsi). S rostoucí výškou směs musíš ručně ochuzovat, a nebo až do nominální výšky směs obohacuješ, a nad nominální výšku směs ochuzuješ? (Podle umístění karburace za kompresorem bych hádal na tu druhou možnost.) :o) Předpokládám, že ta nominální výška by asi měla být (alespoň v Ilovi) :o)) asi těch 2600 metrů."


U La-5FN, stejně jako u La-5, La-5F, La-7 se nahazuje 2. stupeň kompresoru ve 3500m a bohatost směsi se upravuje ručně.

Směs ručně ochuzuji s přibývající výškou. Zvýšit bohatost mohu také, ale jen v malých výškách. Ve velké výšce to "uchlastám".
Trošku mě zaráží, že na JAKách se 2. stupeň kompresoru nahazuje ve 2000m, ale u LaGGů, ačkoliv měly stejný motor, až od 2200m. Stejný motor, jiná výška pro 2. stupeň kompresoru?
Prakticky do 2600m do bohatosti směsi vůbec nezasahuji.
Tom 12.2.2005 21:09 - č. 4309
Tom
Gryzlov napsal v č. 4308:
"přímo školení jak létat s JAKem"
Věděl bych o pilotní příručce na C-11. Ale to by Ti nějaké ty koníky chyběly...
Gryzlov 11.2.2005 14:51 - č. 4308
Gryzlov
Tom napsal v č. 4306:
"Když taky lezeš s Jakem nad 2000 metrů..."


Tome a kam jinam bych s nim měl jako lézt? Když ty aparáty těžší vzduchu (Fw190) radší létají ve větších výškách... to se holt pak za nima "muší hore".

Mimochodem, nemáte někdo popis, jak se bojově létalo s JAKem? Mám na mysli nějaký předpis, instruktážní film, stíhací eso na JAKu, přímo školení jak létat s JAKem, stroj času a zbytečné miliony po kapsách...
Tom 11.2.2005 13:34 - č. 4307
Tom Mimochodem, KG rozpoznal že éro stoupá nebo klesá a podle toho taky reagoval? Nebo se omezil jen na konstantní otáčky vrtule, směs a plnící tlak ve vazbě na plyn a výšku?

Může někdo shrnout jak KG fungoval?
Tom 11.2.2005 06:03 - č. 4306
Tom Když taky lezeš s Jakem nad 2000 metrů...
Gryzlov 10.2.2005 15:02 - č. 4305
Gryzlov No, jestli vás zajímá názor virtuálního pilota ... tak na JAKu začínám nahazovat ve 2000m kompresor = musím si hlídat výšku, od 2600m začít mixovat a čím výše, tak to už mixuju zase. Takže když člověk mění výšku, tak skoro nedělá nic jiného, než že "porád" hrká s pákama Takže plně automatické oládání, jako třeba mixáž, vrtule ... no jejej! To je ale pro mě TUZEXová záležitost

Ale jak moc to vypadalo během skutečných bojů... to vám neřeknu, ale asi to muselo být hustý... ale já nic neřek ... teda nenapsal ...
Jaro 10.2.2005 14:14 - č. 4304
Algernon napsal v č. 4299:
"Jaro: Co Ty si myslíš o Kommandogerätu ".......


Kazde zariadenie, ktore zjednodusovalo ovladanie motora bolo asi pre pilota prijemne, obzvlast v boji, kedy musel sledovat milion dalsich veci. Napriek tomu si myslim,ze to ovladanie sa da zvladnut aj manualne. Nemam osobnu skusenost z motormi pracujucimi az do takych velkych vysok, nase masiny maju max. dostup okolo 4500 - 5000 m. Urcite by som ale chcel minimalne "ABC" a zvladnut to ostatne je uz maliskost.
Kreon 10.2.2005 07:56 - č. 4303
Kreon A nejsem si jist že platí to co jsi řekl, totiž že politika nesouvisí s technickým vývojem..naopak, s politikou souvisí bohužel téměř vše. V tomhle mám a budu mít opačnej názor.
Kreon 10.2.2005 07:54 - č. 4302
Kreon Algernon: nemůžu ti to vysvětlit a to z toho důvodu že to nevim. Nevim proč se to nerozšířilo. Ale podle mě zaujmout ten postoj, že se to nerozšířilo jenom proto, že to byla téměř zbytečná věc jak ty naznačuješ, je dost primitivní.

Neřekl jsem že to bylo tak moc důležitý, zase nepřekrucuj moje slova. Jen jsem tvrdil že nějaký význam to asi mělo, když to ten motor měl. Tečka.
Tom 10.2.2005 06:16 - č. 4301
Tom
Algernon napsal v č. 4297:
"už vzhledem k mé veliké oblibě konstrukcí motorů firmy Sir Henryho, shlížím na motory Allison V-1710 F-17, ale i jiné podobné, se značným despektem). :o) To je ale řečeno skutečně jen na okraj — abych popíchl Toma."
V-1710 nebyl nijak špičkový výrobek amerického průmyslu, to nepopírám. Ovšem americké motorářské firmy postrčily ve třicátých letech vývoj motorů značně kupředu. Za obrovský přínos pro létání považuju třeba důkladné zkoušky a testy a technickou podporu zákazníkům, která se objevila s příchodem Dakot a to se týkalo všech typů motorů, co Douglas používal. No a samozřejmě mohu jmenovat takový R-2800, který si významem s Merlinem rozhodně nezadá. No a použití turbokompresorů taky není bezvýznamné. Zvlášť pokud uvážíme, že první takové dmychadlo pro pístový motor postavil dr. Moss už v roce 1903. Pravda, do letadel ho poprvé zamontovali Francouzi roku 1917 (Rateau).
Dzin 9.2.2005 23:39 - č. 4300
Dzin Gryzlov: (4294) Ale divím se, protože v "Triumf a tragédie" je myslím uveden také...
Tom 9.2.2005 14:54 - č. 4295
Tom
Kreon napsal v č. 4289:
"Heinkel 219 A-5 od A-7"
Jinými slovy: je vůbec únosné označovat He 219 z konce sériové výroby jako A-5 nebo A-7? Má to cenu je nějak zásadně rozlišovat? Když každý kus byl/mohl být vlastně jiný-originální?
Gryzlov 9.2.2005 13:14 - č. 4294
Gryzlov
Dzin napsala v č. 4293:
"První útěk před nepřítelem není zbabělost, ale rozpačitost."


Tak to fakt neznám Díky Dzine za další rozšíření obzoru

Ještě co se týká P-47D-10: v těch 7000m+ si to valil fakt slušně. Jo, těch 2000 koní, čí kýho šlaka kolik jich tam je, jsou fakt znát.

Jen tak mimochodem... jak je to s nasazením Fw190D a Bf109K-4 na východní, nebo západní frontě? Setkávali se s nima Spojenci často, nebo toho bylo tak málo, že to táhly klasické typy?
Dzin 9.2.2005 12:14 - č. 4293
Dzin Gryzlov: (4281) "Asi vím, jak se cítili skuteční piloti, kteří přežili a prožili něco podobného a také, proč se v SSSR na takové případy, jako já, dívali skrz prsty ..."
Ale nedívali. Když splnil misi a dosáhl jsi úspěchu, tak jim bylo jedno, kolik jsi vystřílel munice či kolik jsi setřelil nepřátel nebo jaké byly vlastní ztráty. Ve vašem případě by vám přišel pogratulovat politruk, jak jste skvěle chránili bombardéry.
A kdyby jsi zdrhnul, tak znáš přísloví u VVS na toto téma ne? První útěk před nepřítelem není zbabělost, ale rozpačitost.
Jinak jak si čtu, zkušenosti s P-47, tak si notuješ ze sovětskými zkušebními piloty, kteří na ní létali. Už aby vám dali druhé "déčko", ale tentokráte s číslem 51.
Gryzlov 9.2.2005 07:17 - č. 4292
Gryzlov
Algernon napsal v č. 4291:
"Gryzlov (4277): B-25, a někde u Berlína? Co dělaly B-25 u Berlína?"
B-17 enbyly, tak B-25 byla improvizace Ale s B-17 by mohla být větší švanda
Kreon 8.2.2005 16:56 - č. 4289
Kreon Gryzlov: no když to chceš tak prosim...psal mi Algy že potřebuje vědět v čem se spolehlivě! odlišoval Heinkel 219 A-5 od A-7. Píšu správně spolehlivě, protože podle všeobecně proklamovaných rozdílů - jiný typ motorů a prodloužený trup - se to poznat nedá, neb Němci si to přestavovali v opravnách jak chtěli podle toho co bylo zrovna po ruce...tak a teď se starej.

A taky potřebujemem vypátrat W.Nr. těch dvou He 219 co sloužilo po válce u nás.
Gryzlov 8.2.2005 16:21 - č. 4288
Gryzlov Sk, já se polepším ... ono to tu mělo jistou návaznost, proto jsme s tím začal tady ... ale i to tady skončil ... snad se už na mě nezlobíte ... Tak honem, honem, další záležitosti kolem letadel, ať to rychle zmizí v propadlišti dějin
Tom 8.2.2005 15:29 - č. 4287
Tom
Gryzlov napsal v č. 4281:
"Asi vím, jak se cítili skuteční piloti, kteří přežili a prožili něco podobného a také, proč se v SSSR na takové případy, jako já, dívali skrz prsty"
Nejen tam, pilot jediného navrátivšího se nepoškozeného Buffala od VMF-221 po bitvě u Midway byl svými kolegy téměř lynčován, když zjistili že má plné zásobníky a nepoškozené letadlo.
SK 8.2.2005 15:27 - č. 4286
SK
Kreon napsal v č. 4284:
"Když tak mi to napiš na mail abychom tím nezasírali forum."
Kľudne zas.....jte, ale doporučoval by som sa vám presunúť do témy: Počítačové hry o 2.sv.v.

www.fronta.cz/forum_tema_show.php?id=41&...
3341-3360 z 6497
Po