Stíhací letouny, letecká válka

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
3281-3300 z 6497
Po
Tom 25.2.2005 07:39 - č. 4393
Tom
Gryzlov napsal v č. 4392:
"při střemhlavém letu nabere "


To jenom odtlačíš knypl, nebo se převalíš přes křídlo?

A jak se s tím teda vypořádali? A nezajímá mne odpověď : Hellcat a Corsair
Gryzlov 25.2.2005 07:31 - č. 4392
Gryzlov Wildcat je hrozná kočička... při střemhlavém letu nabere na 1000m rychlost jen do nějakých 400 - 420 km/h a zpátky s bídou nabere 900 -1000m, ale tam se pak plácá na rychlosti 170 km/h Je to hrozná věc. Zero už mám našlápnuté, nad 400 - 450 km/h mu měknou kormidla.
Bohužel s tím Wildcatem máme rychlost jenom na to, aby se Zeru dalo uletět. Ale trvá to sráááášně dlouho.
Nesmí se tím točit ani stoupat.
Ale už jsem konečně našel, jak se Američani s tímhle vypořádali. Tak to zkusíme jako oni.
Tom 25.2.2005 06:46 - č. 4391
Tom Jen dodám, že ing. Julius Mackerle byl šéfem vývoje spalovacích motorů v plzeňské škodovce, je autorem několika desítek knih a skript o spalovacích motorech a vůbec mezinárodně uznávanou kapacitou v tomto oboru. Počty jeho odborných článků na téma automobily a spalovací motory jdou zřejmě do několika set.
ragaz 24.2.2005 21:44 - č. 4387
ragaz No tenkrát měl Saburo z prd... kliku
Jamamoto 24.2.2005 21:41 - č. 4386
Jamamoto Tom(4385): Je to možný, nebyl jsem si úplně jistý, proto jsem tam dal alibisticky to snad. Četl jsem tu jeho knížku, ale už je to pár let, paměť slábne.
Tom 24.2.2005 21:12 - č. 4385
Tom
Jamamoto napsal v č. 4383:
"Na tenhle omyl pár japonskejch pilotů doplatilo, snad i Saburo Sakai byl mezi nimi"
Tento omyl s oblibou vyvracím. Byly to SBD, kdo ho zasáhl.
Gryzlov 24.2.2005 16:35 - č. 4384
Gryzlov Díky Jamamoto za cenné rady. A Buffalo vyfásneme na první akt takže se nebojím, že bych se tomu vyhnul
Bohužel taktika zpomalení fungovat nebude. Všichni umíme příliš dobře střílet a známe hodně manévrů na to, aby tohle vyšlo. Jak je jednou někdo za Tebou, tak to vždycky koupíš, když mu neutečeš na rychlosti.
Co se týká taktiky "schování se mezio bombry", tak na to také dojde
Ale už jsem našel taktiku a nějaké poznám ky ohledně Zer, tak snad to vyjde.
Jamamoto 24.2.2005 16:26 - č. 4383
Jamamoto Gryzlov(4379): Nebuď skeptik, dívej se na to pozitivně, u Midwaye bys taky klidně mohl vyfásnout Buffalo a to by teprv byla radost. Kolega má pravdu, solo to moc smysl nemá, u Wildcatu byla týmová práce dost důležitá. Jinak jsem trochu přemýšlel, co ti ještě poradit. Pokud budeš mít zero za zadkem, zkus svou malou rychlost obrátit ve výhodu. Zkus co nejvíc zpomalit a rychlejší zero nechat přeletět. Při troše štěstí budeš mít pak pár vteřin na to ho osolit. Včera jsem to zkoušel proti počítači a povedl se mi zatím nejkrásnější sestřel vůbec. Zero se mi mihlo nad kabinou, spíš instinktivně jsem to trochu zvedl a poslal vteřinovou dávku možná ani ne z padesáti metrů. Zero bylo na mraky, až jsem se lek, že mne vezme s sebou. Kdybyste na tom byli hodně špatně, můžete zkusit ještě taktiku z první světové války. Seřadit se za sebe , létat v kruhu a navzájem se krýt. Když to půjde, dělat krátké výpady a zase se vracet.Pokud to soupeř nezná, mohlo by ho to vyvédst z míry. Pokud se ale formace rozpadne, budete vháji.
Pak mne napadla ještě jedna věc, ale nevím, jestli to vaše pravidla dovolují.Do formace Wildcatů bych zařadil jednoho až dva Avangery. Bez torpéd, aby nebyly zbytečně těžký. Oba typy letadel mají díky křídlům ve středu trupu ze zadu dost podobnou siluetu, a proto jsou při tomto pohledu snadno zaměnitelné. Avanger má ale vzadu navíc kulometnou věž.... Na tenhle omyl pár japonskejch pilotů doplatilo, snad i Saburo Sakai byl mezi nimi. Je to sice trochu sviňárnička, ale mohlo by to fungovat. Historicky by to snad mělo být v pořádku, doufám, alespoň že si dobře pamatuji, že Avangery byly poprvé nasazeny právě u Midwaye. Když lítáte bez ikon, mohlo by to vyjít....Ale jak říkám, je to otázka vašich pravidel, jestli takové lsti dovolujou.
Jaro 24.2.2005 14:02 - č. 4382
Algernon napsal v č. 4374:
...."měly při plném výkonu směšovací poměr 9:1 (!), místo běžného cca 15:1."
No to je az neuveritelna hodnota!!! Podla toho, co sme sa ucili v skole by to ani nemalo byt zapalitelne. Ale zrejme sa tam uplatnuju nejake vpyvy, ktore na "pozemnych" motoroch nepozname.
Kralik 24.2.2005 13:30 - č. 4381
Kralik Dzin: Díky. Nevěděl jsem jestli to neni podobnej případ jako s Clostermannem.
Tom 24.2.2005 10:50 - č. 4380
Tom Třeba se jen nejmenuješ Marion Carl, nebo Joe Foss?
Gryzlov 24.2.2005 09:24 - č. 4379
Gryzlov
Tom napsal v č. 4378:
"S divokou kočkou můžeš bez obav jít do větších přetížení než Tvůj soupeř na Zeku. Ale sólo raději nebojuj "
To jo, ale je to pro kočku . Prostě jak se za mě pověsí Zero, tak k zemi a pak už se nikam nevyhrabu. Je to fakt pro kočku... než provedu větší násobek, tak mám větrání...
Tom 24.2.2005 09:13 - č. 4378
Tom S divokou kočkou můžeš bez obav jít do větších přetížení než Tvůj soupeř na Zeku. Ale sólo raději nebojuj
Jamamoto 24.2.2005 09:05 - č. 4377
Jamamoto Gryzlov(4376): Myslím, že už jsem to psal. Podle toho, co jsem četl, američtí piloti se na zera snažili útočt střemhlav z výšky a nabrat tak rychlost, která jim chyběla. Jinak se snažili zdrhat. Taktika hit and run. Stoupavost má Zero asi lepší, tak že na horu bych neutíkal, spíš bych se ho snažil vymanévrovat u země.Asi něco podobného, jako kdybys byl v tom dvouplošníku od Polikarpova a honi tě messoun. Jinak wildcat ti pár zásahů vydrží, Zera ale nijak zvlášt chráněná nebyla, neměla ani samosvorné nádrže, tak že po zásahu se většinou buď rozpadnou, začnou hořet, nebo rovnou vybuchnou. Když už je trfíš, je to většinou jistý. Zkoušel jsem to.
Gryzlov 23.2.2005 21:19 - č. 4376
Gryzlov Mám problém ... ... jak s F4F-4 na Zera?
Dzin 23.2.2005 19:50 - č. 4375
Dzin Kralik: (4372) To máš různé. Třeba armádní kamikaze tak odhodlaní jako ti námořní nebyli a je znám případ, že když dostali útok kamikaze rozkazem, tak se vzbouřili. I oddání věci mělo u Japonců své meze.
Jaro 23.2.2005 17:18 - č. 4373
Algernon napsal v č. 4313:
"A karburátory měly samočinnou regulaci bohatosti směsi podle plnícího tlaku (cestovní režim „chudá“, max. výkon „bohatá“). A automatická výšková korekce, aby se se změnou hustoty vzduchu s rostoucí výškou neměnil směšovací poměr, to ty karburátory měly taky… Čili mohli bychom to asi nazvat „kvalitativní regulace“ , čili pilot nic nemusel ručně „štelovat“."
Ta zmena bohatosti v zavislosti od rezimu je ale dost mala, pre min. spotrebu sa pozaduje lambda asi 1,1 a pre max. vykon 0,9. Principialne je regulacia vykonu kvantitativna, kvalitativna zmena je len doplnok regulacie. Ovela dolezitejsie je ale udrzanie konst. zmiesavacieho pomeru v zavislosti od vysky. Standardne sa to robi tlakomernymi krabicami, ktore reguluju mnozstvo paliva v zavislosti od plniaceho tlaku. Ale toto je len tlakova a nie teplotna korekcia. Neviem ako riesili teplotnu korekciu motory v tej dobe, ale M-137 a M-337 ma automaticku len vyskovu (tlakovu) korekciu a teplotnu robi pilot rucne. V praxi to znamena, ze tlakova s rastucou vyskou (klesajucim tlakom) ubera palivo. Lenze vo vyske cca 1500 m vplyvom nelinearnej zavislosti zmeny tlaku a teploty uz "prekorigovava", teda ubera viac paliva ako treba. Vtedy musi pilot tocit ovladacom bohatosti zmesi v smere bohata zmes. Na prvy pohlad sa zda nelogicke, ze na zemi je ovladac v polohe chudobna a vo vyske bohata, ale je to tak.
Kralik 22.2.2005 07:41 - č. 4372
Kralik Kreon: Jasne

Někde se tady probíralo taky to jestli dostávali piloti Kamikaze svůj úkol zpočátku rozkazem. S. Sakai ve své knize píše, že ano. Nevím jak to tady dopadlo, ale někdo psal, že je to taky blbost.
Kreon 21.2.2005 16:17 - č. 4371
Kreon Algy: no to je setsakra dlouho, asi jsem na to zapomnel .

Kralik, Elvis: neslo ani tak o to kdo presne N. sestrelil, slo jen o to, ze Closterman pise, ze N. byl sestrelen pri pristavani a ze uhorel a proti tomu jsem se ohradil, protoze je to naprosta blbost..
Elvis 21.2.2005 09:20 - č. 4370
Elvis
Kreon napsal v č. 4355:
"curahee: myslim že v tom "Velkým cirkusu" psal, že Nowotnyho sestřelili při přistávání a že uhořel ..a snad dokonce psal že ho sestřelily Tempesty, což je nebetyčná blbost...."


S verziou, že Nowotnyho zostrelili Tempesty som sa okrem veľkého cirkusu stretol aj v knihe Tempesty nad Evropou od W/Cdr Rolanda Beamonta, velliteľa 122. wingu.

Podľa mňa je to s Nowotnym podobne ako s Wittmanom, každý si chce nárokovať zostrel takéhoto legendárneho pilota.
3281-3300 z 6497
Po