Bylo vylodění v Británii v roce 1940 možné?

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
2441-2460 z 3775
Po
SK 8.11.2004 19:49 - č. 1685
SK
karaya1 napsal v č. 1683:
"No, k tomu ovšem potřebuješ mnoho podmínek.. 1) mít po ruce mraky dostatečně velké na to, aby se v nich mohl stroj schovat 2) neztratit v mracích orientaci 3) nenarazit do balonových přehrad (nejsem si zcela jistý, ale myslím, že kolem přístavů byly..) 4) mít štěstí, že operátor u radaru bude někde na kafi a nenavede na tebe roj stíhaček 5) aby jsi vůbec přes mraky něco viděl"
1. myslím, že také sa nad anglickom nachádzali bežne...
2. orientáciu môže v mrakoch stratiť skorej prenasledujúca stíhačka a nie navigačními prístrojmi vybavený priezkumný stroj
3. balónové priehrady si myslím neboli až tak rozšírené a navyše nesiahali do potrebnej výšky...
4. Myslíš, že s tými radarmi čo mali Briti v 1940 k dispozícií boli schopný naviesť pilota stíhačky dostatočne blízko na dostrel?
5. Ak budeš potrebovať, tak zídeš nižšie (pod mraky) a "kukneš" čo sa dole deje...

...a ak niečo náhodou nevyjde stále zostáva pomerne vysoká rýchlosť a obranné výzbroj(tým nechcem tvrdiť, že v prípadnom súboji by mal priezkumný stroj navrch)...
giro.c napsal v č. 1684:
"jednak by patrně neušel radarům při průletu nad pobřežím, ale nenapadlo tě taky, že letadlo nemusí bejt jen viddět, ale i slyšet. Pobřežní služba nahlásí neidentifikovatelný letoun nad přístavem a ty myslíš, že velitelství RAF nepošle nikoho,aby to prozkoumal?"
poslať nech si posiela aj celú peruť. ide o to, že v mrakoch by ho asi nenašli...
Inak prelet nízko nad hladinov by bol pre Britov v polovici 1940 vážny problém...radary CHL sa len zavádzali do služby a systém GCI (navádzanie stíhačiek zo zeme) bol len v plienkách a nebol k použitiu pred 1941...
giro.c 8.11.2004 19:40 - č. 1684
SK napsal v č. 1682:
"Ak o ňom nebudú vedieť kde je tak prečo nie? V mrakoch sa dá skryť c pohode... "
jednak by patrně neušel radarům při průletu nad pobřežím, ale nenapadlo tě taky, že letadlo nemusí bejt jen viddět, ale i slyšet. Pobřežní služba nahlásí neidentifikovatelný letoun nad přístavem a ty myslíš, že velitelství RAF nepošle nikoho,aby to prozkoumal?
karaya1 8.11.2004 19:37 - č. 1683
karaya1
SK (1678): Prečo by tam mal priletieť každých 30min. nový stroj? O tom som nikde nepísal...stačí ak sa tam niekde v mrakoch bude potulovať jeden viac hodín a v nejakých intervaloch "vykukne" z mrakov aby skontroloval RN...
No, k tomu ovšem potřebuješ mnoho podmínek..
1) mít po ruce mraky dostatečně velké na to, aby se v nich mohl stroj schovat
2) neztratit v mracích orientaci
3) nenarazit do balonových přehrad (nejsem si zcela jistý, ale myslím, že kolem přístavů byly..)
4) mít štěstí, že operátor u radaru bude někde na kafi a nenavede na tebe roj stíhaček
5) aby jsi vůbec přes mraky něco viděl
...
SK 8.11.2004 19:35 - č. 1682
SK
giro.c napsal v č. 1681:
"to si děláš srandu. Tomsi snad myslíš, že Britovů si nechaj nad svym přístavem několik hodin potulovat němecej průzkumák?"
Ak o ňom nebudú vedieť kde je tak prečo nie? V mrakoch sa dá skryť c pohode...
giro.c 8.11.2004 18:56 - č. 1681
SK napsal v č. 1678:
"Prečo by tam mal priletieť každých 30min. nový stroj? O tom som nikde nepísal...stačí ak sa tam niekde v mrakoch bude potulovať jeden viac hodín a v nejakých intervaloch "vykukne" z mrakov aby skontroloval RN... "
to si děláš srandu. Tomsi snad myslíš, že Britovů si nechaj nad svym přístavem několik hodin potulovat němecej průzkumák?
Dzin 8.11.2004 17:47 - č. 1680
Dzin SK: (1676) Němci nad Scapa FLow prováděli toliko fotografický průzkum, tedy že letadlo nad ním přeletělo, vyfotilo a letělo hned zpět. A teprve až když fotky vyolali, tak z nich zjistili, co je s RN. Na nepřetržité sledování Scapa Flow, jaké navrhuješ, chybělo Němcům dostatečný počet letadel s požadovanou výdrží (doletem). Mluvím o oněch Do-17, He-111 či Bf-110, které navrhuješ a které rozhodně požadovaný dolet nemají, stejně tak i standartní Ju-88. Na toto je potřeba speciálních verzí z dlouhým doletem.
Hlavní je, že LW by neměla přehled o tom, co dělá RN. Kdyby vyplula s největší pravděpodobností by se to nedověděla a potom by vše bylo jen na průzkumu nad mořem.
SK 8.11.2004 07:39 - č. 1679
SK
Algernon napsal v č. 1675:
"Tedy, nevypadá to, že by Luftwaffe v oné době měla nějaký „přebytek“ strojů, které by byly nezranitelné ze strany Fighter Command RAF… "
A ktorý štát mal v tej dobe stroj nezraniteľný PVO nepriateľa? Ani priezkumné Spity to neboli...
SK 8.11.2004 07:38 - č. 1678
SK
Algernon napsal v č. 1672:
"Těch oněch 30 minut, to jako myslíš vážně..? :o) :o) :o))) A můžeš nám tady vylíčit, jakpak by sis to představoval..? To jako každou půlhodinu nad přístav přiletí fotoprůzkumný Ju 88 či Do 17, a v tomto tempu se budou střídat..? Nad (ne jedním) přístavem..?"
Prečo by tam mal priletieť každých 30min. nový stroj? O tom som nikde nepísal...stačí ak sa tam niekde v mrakoch bude potulovať jeden viac hodín a v nejakých intervaloch "vykukne" z mrakov aby skontroloval RN...
Algernon napsal v č. 1673:
"O tom, jak dopadly Ju 88A-1(F) a A-5(F) či Do 17 a Do 215B se asi moc šířit nemusíme, že ano… Viz průzkumný let Ju 88A a trio Gillam, Vašátko a Stehlík… :o)"
Predpokladám, že tí tvojí spomínaní piloti zostrelili každý priezkumný stroj Luftwaffe, ktorý lietal nad Britániou...
Inak z tvojho popisu vyplýva akoby obrana Británie bola nepreniknuteľná a že Nemci sa vôbec nedostávali bežne napr. nad Liverpool, Londýn, Bristol, Humber...
Algernon napsal v č. 1675:
"Že by sis už nepamatoval (…), co jsi tu tvrdil o den dříve..?? "
Ja si pamätám veľmi dobre ...tak dúfam, že si aj pamätáš, že tam bolo "napr. Ju 86P" a teda nemyslel som len ten jeden Ju 86, ale aj desiatky Do17, Ju 88, He 111, Bf 110, ktoré Luftwaffe (mimo iných) používala...
Teda mi odpovedz jasne a zreteľne na otázku:
Podľa teba Luftwaffe nemala nič čo by bolo schopné nasadenia nad Spojeným kráľovstvom?
SK 8.11.2004 07:30 - č. 1677
SK
Algernon napsal v č. 1671:
"No, dotaz byl na pbradlera… Jedna věc ovšem jsou „problém“, a jiná je nějak vážněji ovlivnit možnost manévru, že. Ostatně totéž by platilo, a to v nemenší míře, i pro invazní síly, že..?"
Lenže pre invazné sily nepotrebuješ taký priestor na manévrovanie a teda im stačí vyčistiť plavebné koridori. Naopak RN nemohla zostať v koridore, lebo by nemohla manévrovať pri útokoch LW (akékoľvek vybočenie by znamenalo vjazd do mínového poľa...). Navyše RN ako sme písali nižšie prestala s odmínovacími akciami cez deň(kvôli útokom LW) a v prípade invázie by bola donútená prestať aj v noci - KM by mala na začiatku nad RN prevahu a keby RN prišlo chrániť mínolovky do kanálu, tak by už bolo neskoro - odmínovanie tiež nejakú dobu trvá...
SK 8.11.2004 07:09 - č. 1676
SK
Dzin napsala v č. 1670:
"Naopak, úmysly jsou jasné, ale potřebuješ znát polohu. Protože když ji neznáš, nemůžeš ani zaútočit. V námořním boji je znalost polohy protivníka alfouomegou. Radiový klid se udržuje dokud nejsem v kontaktu s nepřítelem. Takže ikdyby nakrásně spatřili průzkumný letoun LW, nezačli by hned vysílat ostošest. Podobně, v průběhu náletu by sice vysílali, ale po jeho skončení už by opět nastal radiový klid."
Predpokladám, že RN by bolo sledované priezkumnými lietadlami od chvíle, kedy by vyplávalo zo základní a bolo by sledované neustále, takže Nemci by tú polohu mali...čo nevedeli sú plány ako nepriateľ bude postupovať, kde a v akej sile bude útočiť...a to by práve priniesla rádiová komunikácia lodí so zemou...
Inak je úplne jedno, či tie depeše o plánoch zachytíš počas náletu - tak či tak sa z nich dozvieš svoj postup (inak predpokladám, že by väčšina komunikácie prebiehala až po nálete - RN by hlásilo straty a navrhlo by ďalší postup).
Dzin 8.11.2004 00:25 - č. 1670
Dzin SK: (1669) Naopak, úmysly jsou jasné, ale potřebuješ znát polohu. Protože když ji neznáš, nemůžeš ani zaútočit. V námořním boji je znalost polohy protivníka alfouomegou. Radiový klid se udržuje dokud nejsem v kontaktu s nepřítelem. Takže ikdyby nakrásně spatřili průzkumný letoun LW, nezačli by hned vysílat ostošest. Podobně, v průběhu náletu by sice vysílali, ale po jeho skončení už by opět nastal radiový klid.
SK 7.11.2004 21:12 - č. 1669
SK
Dzin napsala v č. 1668:
" Jak budeš chtít zjistit zda je RN na moři, případně kde, když zachytíš hlášení ve kterém budou uváděny informace o tvém loďstvu? RN bude na příjmu, takže svou polohu a ani to, zda už vyplula neprozradí. Znamená to, že to stále bude jen na průzkumu."
Ja nepotrebujem zistiť polohu lodí RN, lebo mi budú známe (predpokladám, že by LW neunikli zo základní nepozorovane najmä keby to čakala), ale potrebujem zistiť ich úmysli. A predpokladám, že briti by neudržovali rádiové mlčanie v prípade, že by nad nimi krúžili priezkumné a bombardovacie lietadlá a teda by bolo jasné, že akékoľvek utajenie polohy rádiovým mlčaním je zbytočné...
Dzin 7.11.2004 21:06 - č. 1668
Dzin SK: (1665) Jak budeš chtít zjistit zda je RN na moři, případně kde, když zachytíš hlášení ve kterém budou uváděny informace o tvém loďstvu?
RN bude na příjmu, takže svou polohu a ani to, zda už vyplula neprozradí. Znamená to, že to stále bude jen na průzkumu.
V Kanálu (ale i kdekoliv) mohu použít stanice pro mezilodní kontakt, které mají omezený dosah a nehrozí, že by je mohl nepřítel zachytit.
SK 7.11.2004 21:01 - č. 1667
SK
karaya1 napsal v č. 1666:
"SK: Pravěká metoda komunikace mezi loďmi pomocí signálních lamp nic? A pasivní příjem nic nezkazí..."
Inak rádiový kľud sa používa vtedy keď je zrejmé, že nie ste spozorovaný, čo si myslím v severnom mori nehrozilo. O tom, že nemci lúštili bežne britské správy briti nemohli tušiť, teda o nejakom rádiovom kľude nemôže byť reči a skôr naopak by prebiehala jedna depeša za druhou aby sa navrhlo čo najlepšie riešenie úderu na invazne loďstvo...
karaya1 7.11.2004 20:55 - č. 1666
karaya1 SK: Pravěká metoda komunikace mezi loďmi pomocí signálních lamp nic? A pasivní příjem nic nezkazí...
SK 7.11.2004 20:50 - č. 1665
SK
Dzin napsala v č. 1664:
"Proto se na moři udržuje tzv. radiový klid."
Teda chceš nechať loďstvo bez aktuálnych informácií? Nejako musíš komunikovať s loďami na mori aby si vedel pružne reágovať...a to platí hlavne v blízkosti pobrežia, kde sa to len hemží nepriateľskými loďami...
Dzin 7.11.2004 20:47 - č. 1664
Dzin SK: (1663) Proto se na moři udržuje tzv. radiový klid.
SK 7.11.2004 20:36 - č. 1663
SK
Dzin napsala v č. 1662:
"xB-dienst také dokázala dešifrovat dost britských depeší, ale v tomto případě byla ve stejné pozici, jako ULTRA před útokem na Francii. Na mateřských ostrovech se vše řešilo pomocí telefoních linek a xBd se mohlo jít leda tak klouzat."
Ale v prípade vyplávania RN na more predpokladám, že nebudú za sebou lode ťahať telefónne linky že?
Dzin napsala v č. 1662:
"Stejně tak, že německá armáda má jen chabé ponětí o tom, co je potřeba k obojživelnému útoku. "
No máš pravdu nemecká armáda mala také poňatie o obojživelnom útoku asi ako briti o pozemnom...
Dzin 6.11.2004 10:38 - č. 1662
Dzin SK: (1657) Nemáš pravdu, těsně po pádu Francie ULTRA četla průběžně depeše Luftwaffe a Heer. Jediné kody, které ji dělali problémi, byly Kriegsmarine. To se poté projevovalo v boji proti ponorkám. Ale i zde měla určité úspěchy.
Co se týká informací ohledně organizace LW, ULTRA podala zprávu o tom, že proti Británii bude operovat luftflote 2 a 3 a 5 i s tím, odkud. Co se týká jejich síly, byla odhadována na 4800 letadel, ovšem to bylo dáno tím, že se počítaly síly všech tří Luftflote, a teprve až další radiogrami zachycovaly, že 5. nebude nasazena v tak hojném počtu.
Dále třeba ULTRA zjistila, že jednotky LW nejsou ani na 75 procentních tabulkových stavech a bezprostředně po pádu Francie úrok LW nehrozí (červen-červenec). Stejně tak zachytila i rozpory mezi OKH a OKM, které potvrzovaly, že nejsou schopny spolupráce a že rozhodující důraz bude položen na leteckou ofenzívu. Stejně tak, že německá armáda má jen chabé ponětí o tom, co je potřeba k obojživelnému útoku. Mimochodem se zde mluví i o tom, že Němci brzi zjistili, že čluny, plavící se po řekách, velké i malé nedostačují a začali hledat lodě kde mohli a že mají nedostatek člunů s vlastním pohonem a začalo se hledání motorů. Byly mimochodem použity i motory letecké. Toto vše ULTRA zachytila a na základě tohoto Churchill prohlásil 10.7. že invazi považuje za nemožnou.
xB-dienst také dokázala dešifrovat dost britských depeší, ale v tomto případě byla ve stejné pozici, jako ULTRA před útokem na Francii. Na mateřských ostrovech se vše řešilo pomocí telefoních linek a xBd se mohlo jít leda tak klouzat.
SK 6.11.2004 08:41 - č. 1661
SK
karaya1 napsal v č. 1660:
"V mracích toho moc neuvidí a při zemi si ho podá lehký flak... A na zbytek stačí pohotovostní roj Spitfirů..."
No vždy sa nájde nejaká diera v mrakoch aby uvidel, či sa RN pohlo alebo nie...on nemusí mať prehľad o tom neustále ale napr. tak každých 30 minút...No a ten pohotovostný roj Spitov by ho musel v tých mrakoch nájsť (inak netvrdím, že by sa všetky priezkumné stroje vrátili)
karaya1 napsal v č. 1660:
"No, pokud ukazoval klasickou metodu rozdílu čtverců, tak tam se dělí nulou Ale je ještě jiný (přes komplexní čísla), i ty pravé úhly jsou v pořádku... A pak má člověk věřit důkazům "
No do komplexných č. už poriadne nevidím(človek zabúda), ale iste aj tam by sa našla nejaká chybička, ktorú ťažko odhalíš, keď sa s kompl. číslami nezaoberáš po celý svoj život...
2441-2460 z 3775
Po