Sudetoněmecká otázka, odsun sudetských Němců

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
1921-1940 z 3044
<< 94 95 96 97 98 99 100 >>
Po
Podiven 8.2.2005 20:52 - č. 1263
promiň jestli jsem tě snad urazil, rozhodně neomlouvám žádné teroristické akty ze strany sudetoněmecké.

Jak bys ale nazval střílení do bezbranných lidí, šikanovaní čs. občanů německé národnosti?

Zdá se mi, že zrovna vám by návštěva kanceláře prospěla. Materiály jsou zdarma.
mbbb 8.2.2005 20:45 - č. 1262
mbbb
Podiven napsal v č. 1258:
"mbbb: různých pomníků SOS apod. je přece více, již doby minulé. O roli vojenských a polovojenských složek československého režimu při potlačování občanských aktivit čs. občanů (v tomto případě německé národnosti) naše historiografie dodnes raději mlčí."


Podivene, zklamal si mne . Nazývat teror henlajnovců v našem pohraničí koncem 30. let "občanskými aktivitami" a nazývat pomníčky zabitých čechoslováků "provokačními" je opravdu vrchol eufemismu!!

Tak, jestli si takhle někdo představuje smíření, je mi ho líto.

Zklamal si mne, nemyslel jsem si, že tak hluboko klesneš!
čet.Hrad 8.2.2005 20:35 - č. 1261
čet.Hrad
Podiven napsal v č. 1258:
"O roli vojenských a polovojenských složek československého režimu při potlačování občanských aktivit čs. občanů (v tomto případě německé národnosti) naše historiografie dodnes raději mlčí."
Aha, a německá je toho plná, že? Rozhodně si nemyslím, že česká literatura by se tomuto tématu nějak zvláště vyhýbala, ovšem ty mi to jistě odsoudíš, že je to špatně hodnocené
čet.Hrad 8.2.2005 20:33 - č. 1260
čet.Hrad
Podiven napsal v č. 1258:
"nabízejí objektivně zpracované informační a vzdělavací historické materiály"
Jak mi zaručíš tu objektivitu?
Podiven napsal v č. 1258:
"Kancelář má úspěch, každý den ji navštěvuje kolem 20 lidí."
čs. opevnění (myslím muzea a pod.) navštěvuje v sezoně denně nekolik stovek lidí (mimo sezonu sice podstatně méně, ale to léto tu kancelář daleko předčí)
Eraser 8.2.2005 20:32 - č. 1259
Eraser
Fuky napsal v č. 1246:
"Drobátko jsem nepochopil pointu, Slovensko se připravuje na válku? "


Dufaj me ze nebude nutna ale nevieme s cim este madari vyrukuju ( poziadavka autonomie v tejto dobe jeotvorena provokacia a len vďaka EU sa všetko ututlava. Lenze ak sa k moci v Maďarsku dostane k moci ten vojnový štváč ( jeho výrok : felvídek ( horná zem - slovensko ) nám vždy patril ! ) tak to bude huste a potom je uz len krok aby u nas vyhral Slota so slovenskej narodnej strany a uz to nezastavi ani EU.

Fuky napsal v č. 1246:
"Jinak, že by se obnovovalo opevnění jsem si nějak nepovšiml... "
Si myslis že to bude v správach?
Podiven 8.2.2005 20:31 - č. 1258
čet.Hrad: nabízejí objektivně zpracované informační a vzdělavací historické materiály. Kancelář má úspěch, každý den ji navštěvuje kolem 20 lidí.

mbbb: různých pomníků SOS apod. je přece více, již doby minulé. O roli vojenských a polovojenských složek československého režimu při potlačování občanských aktivit čs. občanů (v tomto případě německé národnosti) naše historiografie dodnes raději mlčí.
čet.Hrad 8.2.2005 20:26 - č. 1257
čet.Hrad
mbbb napsal v č. 1255:
"Stále si mi nezdělil, kde jsou další provokační desky a pomníky! "
To ani nikdy neudělá, protože vybírá jen to, co se mu hodí a o ostatním si ani neláme hlavu něco najít, nato6 něco objektivně (to je jeho oblíbené slovo ) zhodnotit
čet.Hrad 8.2.2005 20:25 - č. 1256
čet.Hrad Fuky: jo promiň, mě tam taky chybí smajlíci
mbbb 8.2.2005 20:25 - č. 1255
mbbb
Podiven napsal v č. 1252:
"Pánové to bylo loni křiku a hurá-vlasteneckého pokřikování, když v Praze Sudetoněmecké krajanské sdružení otevíralo svou informační a vzdělávací kancelář."


jo Podivene, minulý týden jsem byl na jednání v Parlamentu a šel jsem kolem té kanceláře. Ta slavná kancelář nemá ani pořádné označení na zvonku - jde jen o politický nátlak!

Stále si mi nezdělil, kde jsou další provokační desky a pomníky!
čet.Hrad 8.2.2005 20:24 - č. 1254
čet.Hrad
Podiven napsal v č. 1252:
"A nyní již rok funguje a funguje úspěšně. Vášně utichly a kancelář plní to, co je jejím účelem - podpora vzdělanosti a informovanosti, účast na vzdělávacích projektech. Kdokoli může přijít, pan Barton je velmi příjemný člověk, vzdělávací materiály jsou zdarma."
A co taková objektivita? Co tam nabízejí?
Fuky 8.2.2005 20:23 - č. 1253
Fuky
Podiven 8.2.2005 20:20 - č. 1252
Čtěte: lidovky.centrum.cz/domov/clanek.phtml?id=328611

Pánové to bylo loni křiku a hurá-vlasteneckého pokřikování, když v Praze Sudetoněmecké krajanské sdružení otevíralo svou informační a vzdělávací kancelář.

A nyní již rok funguje a funguje úspěšně. Vášně utichly a kancelář plní to, co je jejím účelem - podpora vzdělanosti a informovanosti, účast na vzdělávacích projektech. Kdokoli může přijít, pan Barton je velmi příjemný člověk, vzdělávací materiály jsou zdarma.

Jediný, kdo dodnes proti vzdělávací činnosti kanceláře protestuje je nové vedení ČSBS s komunistickým nátěrem. Není divu, že bývalého předsedu Stránského za jeho podporu činnosti kanceláře, chtějí vyloučit.
čet.Hrad 8.2.2005 20:02 - č. 1251
čet.Hrad
Podiven napsal v č. 1212:
"Nebyl zánik komunistického bloku revizí výsledku druhé světové války? Nebylo sjednocení Německa revizí výsledku druhé světové války? Nebyl vstup pobaltských zemí do EU a NATO revizí výsledku druhé světové války? Nebyl rozpad SSSR revizí výsledku druhé světové války? Nebyl odchod sovětských vojsk ze střední Evropy revizí výsledku druhé světové války? Nebude odchod amerických vojsk z Německa revizí výsledku druhé světové války?"
To už rovnou můžeš říct, že vše je revizí stvoření světa
čet.Hrad 8.2.2005 19:58 - č. 1250
čet.Hrad
Podiven napsal v č. 1206:
"Lidé, kteří tyhle věci financují, právě uzavření historie brání. "
To, že se nemá zapomínat na lidi, kteří položili život za vlast, TY ŘÍKÁŠ BRÁNĚNÍ UZAVŘENÍ HISTORIE, to je zase nehorázná drzost!
čet.Hrad 8.2.2005 19:56 - č. 1249
čet.Hrad
jasan napsal v č. 1199:
"myslím celkově za ww2"
Ale co za to před WW2?! To je další část (bohužel už tak jaksi "neoficiální")
čet.Hrad 8.2.2005 19:55 - č. 1248
čet.Hrad
Pavel Šrámek napsal v č. 1198:
"A včil Podivene mudruj! Proč sudetoněmecká strana nevydá edici dokumentů o činnosti freikorpsu v září a říjnu 1938 (podobně jako Poláci vydali edici dokumentů o diverzní činnosti na Těšínsku a Podkarpatské Rusi na podzim 1938)?"


Ten na takové příspěvky raději nereaguje, vždyť se ho na spoustu věcí ptáme Xkrát.
čet.Hrad 8.2.2005 19:52 - č. 1247
čet.Hrad
Podiven napsal v č. 1188:
"hrdý na to, že součástí mého národa jsou lidé jako B. Doležal, E. Mandler, P. Placák, P. Příhoda, M. Churaň a další jejichž počet stále roste, zejména mezi mladou generací."
Zase výčet té nejukázkovější části národa, ten **** si bude furt opakot to svoje dokola. Hele, nemáš třeba nad postelí jejich (a členů SdP) fotky aby se ti líp usínalo?! Na ty hrdý nejsem, spíš je mi líto, že jsou stejné národnosti
Fuky 8.2.2005 15:01 - č. 1246
Fuky Eraser: Co??? Drobátko jsem nepochopil pointu, Slovensko se připravuje na válku? Jinak, že by se obnovovalo opevnění jsem si nějak nepovšiml...
Milo 8.2.2005 08:05 - č. 1245
Eraser napsal v č. 1239:
"obnovujeme opevnenia "
Z toho opevnenia, čo zostalo na maďarskej hranici, toho naobnovuješ...
Eraser 7.2.2005 21:25 - č. 1244
Eraser jasne stane sa aj v lepsich rodinach
Hladam pokračovanie članku Talvisota I nevieš kde je?
please
1921-1940 z 3044
<< 94 95 96 97 98 99 100 >>
Po