Sudetoněmecká otázka, odsun sudetských Němců

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
1901-1920 z 3044
<< 93 94 95 96 97 98 99 >>
Po
jasan 10.2.2005 07:20 - č. 1285
jasan To Jamamoto:Díky
Jamamoto 10.2.2005 02:41 - č. 1284
Jamamoto Jasan(1274):Vystihl jsi to,velmi dobře napsáno.
Dzin 9.2.2005 23:49 - č. 1283
Dzin Honza M: Tak to jsem neviděl. Ale třeba si hoši z SdLM řekli, že za Čechy prezident, za Němce kněz, to je 1:1 a to stačí...
Honza M. 9.2.2005 21:25 - č. 1281
Honza M. Dzin (1278), jasan (1279): V jednom z prvních vysílání TV pořadu "Klub netopýr" se za způsobené křivdy omlouval jakýsi kněz z Ackermanngemeinde (bohužel si jeho jméno již nepamatuji). Omluvu nikoho dalšího -zejména čelných představitelů SdLM- jsem nezaznamenal.


Podiven 04.02.2005 (1189): Vidím, že již i ty si osvojuješ Johnyho taktiku. Ty dobře víš, jak jsem myslel větu, že čs. legie byly založené na zradě.
--Obávám se, že přeceňuješ moji chápavost. Opravdu nevím jak jinak bych měl pochopit tvou větu: Ano, jak jsem napsal, české legie za první světové byly založené na zradě. - což navazuje na tvůj výrok, že český voják v rakouské armádě složil přísahu, za války dezertoval k nepříteli a bojoval na jeho straně. Je to zrada? než tak, jak vyplývá z mé reakce.
Asi bys mi měl vysvětlit, jak's to tedy myslel.
A jaká je vlastně Johnyho taktika?
ragaz 9.2.2005 20:56 - č. 1280
ragaz Je zde další díl dějin SdL - pes.eunet.cz/clanky/2005/02/41427_0_0_0.html
jasan 9.2.2005 12:38 - č. 1279
jasan to Dzin:asi máš pravdu ,na něco si vzpomínám, že se taková věc Havlovi vyčítala.Takže zbývá apelovat na Podivena aby domluvil známým v Ldmann. aby i oni se omluvili a byl by klid.Škoda(ale asi spíš ne) že nejsme Ldmann. organisovaní, chtěl bych abysme se ČR omluvili. Možná by nás Volksdeutche 4.Klasse ani nevzali, my jsme měli přece právo jen narukovat do WH.
Dzin 9.2.2005 12:25 - č. 1278
Dzin Jasan: (1274) Z české strany vzásadě taková omluva zazněla, z úst tehdejšího prezidenta Havla, byť byl za to většinou národa kritizován. Od sudeťáckých představitelů jsem nějaké takové gesto nezaznamenal, tak nevím, jestli ho učinili, či nikoliv.
Glynwed 9.2.2005 10:35 - č. 1277
Glynwed Myslíte že tohle na Podivena nějak zapůsobí ?
gargamel 9.2.2005 09:16 - č. 1275
gargamel fronta.cz/index.php?dokument=5

jasan 9.2.2005 08:30 - č. 1274
jasan To podiven: ač z části slezský volksdeutch, tak přeci musím konstatovat, že to už přeháníš.Češi němci maďaři slováci poláci rusíni židi cikáni ti všichni žili pokojně v ČSR do té doby než v Reichu se ujal vlády Dolfi.Hele mému strýci taky nikdo nevrátil zničené zdraví z fronty na kterou musel pro Adu narukovat.To co dělali freikorps byl sprostý teror nejen čechů ale i němců.V ČSR nám bylo dobře, jak přišli naši soukmenovci z reichu obsadili koryta,vykoupily obchody a naše mužská část musela do WH. takže nic pozitivního.Po prohrané válce čekal na něm. národ na spravedlivý trest za to co rozpoutal.Měli bys me soudit činy jednotlivců a né skupin ale jde to po tak rozsáhlém konfliktu a tak velikém utrpení?Asi ne.V současnosti by jsme se měli zaobírat jako historici amatéři na jednotlivce co páchají zlo( henlainovci před 38 a čechy po 45).Ke klidu by stačilo málo, Landmannsch. by měl říci :ano část nás páchala krim. činy proti ČSR a za to se omlouváme a Češi: část z nás dělal svinstvo po válce na civilistech i zajatcíchza to se omlouváme.Obě strany mají máslo na hlavě( my možná víc-němci).Majetkové vyrovnání by bylo taky jednoduché( naše rodina nic zpátky nechce viz. moje min. příspěvky) majetek sudet. za válečné reparace a hotovo.
Jamamoto 9.2.2005 07:47 - č. 1273
Jamamoto Pavel šrámek(1272): To musel bejt úžasnej plátek...........
Jamamoto 9.2.2005 07:45 - č. 1272
Jamamoto Podivene,čekám na odpověď.....!!!!
Pavel Šrámek 9.2.2005 07:16 - č. 1271
Přátelé, vy jste opravdu nikdy neslyšeli o šikanování bezbranných německých občanů v Sudetech v září 1938? Stačí přeci nalistovat Völkischer Beobachter z konce září 1938 a příkladů máte desítky. Vybírám namátkou "Sudetoněmecké statky a podniky zapáleny", "Koženým řemenem ubit k smrti", "Strašné zločiny českých bestií v Krumlově", "Organizovaný hon na lidi na Chebsku", "Bestiality českých četníků v Gossengrünu", (vše z 18. září) "Žena a dítě rozdrceny tankem","Prchající ženy a děti v palbě z kulometů", "Českokomunistické přípravy k hromadné vraždě Němců v Ústí", "Takto byl Hermann Schlosser umučen" (vše z 20. září).
curahee 8.2.2005 22:59 - č. 1270
curahee
Podiven napsal v č. 1263:
"Jak bys ale nazval střílení do bezbranných lidí, šikanovaní čs. občanů německé národnosti"
Viděl jsi někdy fotky,z rostřílených četnických strážnic v těch "tvých Sudetech",asi né?!Jsou to jen prachsprosté teroristické akty,jak mi tedy vysvětlíš ono tzv.šikanování,které vedlo k vyústění např.ubitím mladé české ženy,těmito československými občany německé národnosti?!Probůh,začni být aspoň trochu objektivní.....!
mbbb 8.2.2005 22:19 - č. 1269
mbbb
Podiven napsal v č. 1263:
"Jak bys ale nazval střílení do bezbranných lidí, šikanovaní čs. občanů německé národnosti?"


taky by mne zajímalo, kdy k tomu došlo

Podiven napsal v č. 1263:
"Zdá se mi, že zrovna vám by návštěva kanceláře prospěla. Materiály jsou zdarma."


už jsem zde myslím psal, že jsem tam pár měsíců po otevření šel, ale ta paní tam mě nepustila přes práh, že prý tam jen zvedá telefony (pak jsem ji jednou viděl v televizi a byla to nějaká předsedkyně či co nějakého svazu němců u nás). Stál jsem tedy s tou paní na chodníku a ona mi začala vypravovat, jaká příkoří že němci prožili a že k té kanceláři chodí různí lidé a nadávaj jim. Uklouzlo mi, že "se jim nedivím" a to byl konec našeho rozhovoru. Ještě sem si od ní vzal vizitku pana Bartone - bylo až směšné, jak mě ta paní opravovala, když jsem řekl, že panu "Bartoňovi" napíši - tak prý panu "Bartonovi"

Až příště půjdu do parlamentu, tak se tam určitě stavím, pro materiály zdarma, jestli mne pustěj dovnitř

Je to celé "cirkus plechówy".
stc 8.2.2005 22:08 - č. 1268
Podivene, můžeš mě poučit kde došlo během let 1937 - 1938 ke střílení do bezbranných čs. občanů německé národnosti? Netvrdím že jsem vševědoucí, ale takovou informaci se mě doposavad nepodařilo získat. Doufám ale, že mi nepředložíš propagandistické výšplechty tehdejších říšských novin jejich informační hodnota se v tomtoto směru velice blížila nule.
Johny 8.2.2005 21:21 - č. 1267
Johny
Podiven napsal v č. 1258:
"při potlačování občanských aktivit čs. občanů (v tomto případě německé národnosti) "
Podiven napsal v č. 1263:
"Jak bys ale nazval střílení do bezbranných lidí, šikanovaní čs. občanů německé národnosti?"
Šikanování je věc jedna ale o čs občany povětšinou v žádném případě po válce nešlo. Většina němců přijala dobrovolně říšskoněmecké státní občanství a československé odmítli a to vše v době kdy Československo stále existovalo. Někteří z nich po válce prosili o navrácení československého občanství ale jen minimum němců ho dostalo.
ragaz 8.2.2005 21:01 - č. 1266
ragaz Podiven: Rozhodně bych o sobě neřekl že jsem nacionalista. Ale v roce 1938 již o nic jiného než o přežití republiky nešlo. Na bezbranné lidi se střílí na celém světě stále......
Podiven 8.2.2005 20:58 - č. 1265
ragaz: ano typický nacionalistický pohled, střílení do bezbranných lidí je obrana republiky...
ragaz 8.2.2005 20:56 - č. 1264
ragaz
Podiven napsal v č. 1263:
"Jak bys ale nazval střílení do bezbranných lidí, šikanovaní čs. občanů německé národnosti?"
obrana Československé Republiky
1901-1920 z 3044
<< 93 94 95 96 97 98 99 >>
Po