Sudetoněmecká otázka, odsun sudetských Němců

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
1981-2000 z 3044
<< 97 98 99 100 101 102 103 >>
Po
Johny 4.2.2005 15:57 - č. 1202
Johny
Jamamoto napsal v č. 1182:
"Jinak nerozumím tomu, co máš proti národní hrdosti. Nevidím na ní nic špatného, je věcí každého, jestli ji cítí nebo ne. Nebezpečné je, když pro blaho jednoho národa začneš potlačovat jinej."
Podiven napsal v č. 1188:
"Já jsem hrdý na to, že jsem Čech, nestydím se za to a nevidím na to nic špatného."


Já to nikomu neberu ale osobně mně hrdost na něco o co jsem se nezasloužil a ani nemůžu ovlivnit nijak nebere.

Na druhé straně ale chápu lidi, kteří nemohou být hrdi na nic jiného než na příslušnost k nějaké skupině. V tom je právě to riziko. Nacismus dokázal vybudit hrdost i na to být členem skupin pomocných dělníků (RAD) a masivně to využíval.
Johny 4.2.2005 15:45 - č. 1201
Johny
Podiven napsal v č. 1188:
"Klasická Johnyho taktika - vložit oponentovi do úst něco, co neřekl."


Řekls jsi to opravdu jinak. Byl jsem líný to hledat. Omlouvám se.

Podiven napsal v č.80 ...velký stoupenec česko-německého porozumění Franz Neubauer napsal v roce 1989 v knize Die Sudetendeutschen.....

Trochu se mně ten Franz spojil s Frankem ale podstata je stejná, věděl jsem, že nějaký ten nesmysl o přátelství či stoupenctví porozumnění někde padl.
curahee 4.2.2005 15:34 - č. 1200
curahee
Pavel Šrámek napsal v č. 1198:
"Vidím špatně nebo tam opravdu není ani slovo o freikorpsu a dalších skupinách, které se zbraní v ruce napomáhaly okupaci československého pohraničí? "


Nejhorší na tom všem je,že ve smyslu tohohle článku,se bude i vyučovat na školách,věčně budou předhazována česká zvěrstva a ostatní se bude jen hezky překrucovat.Revizionismus má teď u nás živnou půdu,viz. Podiven.

Sdfk byly spolky nájemných vrahů co útočili na české etnikum a čsl.armádu v pohraničí,ale to asi autora článku moc nebere...
jasan 4.2.2005 14:59 - č. 1199
jasan To currahee:já si myslím že se němci už naomlouvali dost(myslím celkově za ww2) a možná je řada na ČR
Pavel Šrámek 4.2.2005 14:52 - č. 1198
to ragaz: Vidím špatně nebo tam opravdu není ani slovo o freikorpsu a dalších skupinách, které se zbraní v ruce napomáhaly okupaci československého pohraničí? V české literatuře se lze nez potíží dozvědět o násilnostech, jejichž obětí se stali sudetští Němci. Kdy se budeme moci dočíst my v sudetoněmecké literatuře o násilnostech (třeba v roce 1938), jejichž obětí se stali Češi (a také demokratičtí sudetští Němci)?
A včil Podivene mudruj!
Proč sudetoněmecká strana nevydá edici dokumentů o činnosti freikorpsu v září a říjnu 1938 (podobně jako Poláci vydali edici dokumentů o diverzní činnosti na Těšínsku a Podkarpatské Rusi na podzim 1938)?
curahee 4.2.2005 14:03 - č. 1197
curahee
jasan napsal v č. 1196:
"reparace a omluva jsou podle mně dvě rozdílné věci "
Ano,ale neuskutěčnila se ani jedna...
jasan 4.2.2005 13:48 - č. 1196
jasan To curahee:"...kdo vyjadřuje lásku k vlasti..." to taky nenasvědčuje zdravou sexualitu ,reparace a omluva jsou podle mně dvě rozdílné věci
To Jamamoto: promiň je toho textu tady trochu moc,ale v zásadě s tebou souhlasím
DAVID M 4.2.2005 13:17 - č. 1195
DAVID M to Johny(1174)- vcelku souhlas...a jak jsem řekl já nehodlám nic ospravedlnovat, zavírat oči atd...

to curahee: s tím Rohmem si mne rozesmál
curahee 4.2.2005 13:15 - č. 1194
curahee Jasan:Reaguješ na Fukyho,to já jsem ti oponoval ohledně Röhma.

jasan napsal v č. 1183:
"Němci se taky omluvili za válku"
Dobrý,radši tu zas nebudeme otevírat otázku reparací,že?!
Jamamoto 4.2.2005 13:08 - č. 1192
Jamamoto Jasan(1191): Už jsem psal, že to je továrna na hlasy.Mrkni na mé starší přízpěvky.
jasan 4.2.2005 13:00 - č. 1191
jasan To Jamamoto:souhlas, nechme to historikům a politikům, slovy klasika"politika je pro takový blbce jako je Franz Josef".Já se rád bavím o vojenských věcech ne politických to se akorát nase.u.Takych byl pro: co jsme si to jsme si a teď společně hleďme do budoucna.Až za chvíli vymře generace pamětníků situace se uklidní.
Jamamoto 4.2.2005 12:51 - č. 1190
Jamamoto jasan(1187): Asi žádnou. to co se stalo se stejně vrátit nedá. Myslím, že to už je spíš věc historiků.
Podiven 4.2.2005 12:50 - č. 1189
Honza M. napsal v č. 1169:
"Legie "založené na zradě"?? Na jaké zradě?!? Nejspíš bys měl vzít do ruky nějakou knihu o historii legií. Pak bys věděl, že např. rota "Nazdar!" byla zformována už na podzim 1914"
Vidím, že již i ty si osvojuješ Johnyho taktiku. Ty dobře víš, jak jsem myslel větu, že čs. legie byly založené na zradě.
Podiven 4.2.2005 12:48 - č. 1188
Johny napsal v č. 1177:
"Stejně tak ale některé názory podivena (Frank byl přítelem čechů "


Klasická Johnyho taktika - vložit oponentovi do úst něco, co neřekl.
Johny napsal v č. 1177:
"Výkřiky typu "jsem hrdý na to, že jsem Čech (Němec, Rus, slávista, blbec a pod.)" vyjadřují mentální úroveň vykřikujícího"


Já jsem hrdý na to, že jsem Čech, nestydím se za to a nevidím na to nic špatného. Pokud bys někdy byl v USA, tak by jsi viděl, že hrdost na svou zemi a národ je tam naprosto přirozenou součástí života (vlajky před každým domem). Samozřejmě nejsem hrdý na všechny příslušníky svého národa (kteří se odmítají omluvit za to, co spáchali), ale jsem hrdý na to, že součástí mého národa jsou lidé jako B. Doležal, E. Mandler, P. Placák, P. Příhoda, M. Churaň a další jejichž počet stále roste, zejména mezi mladou generací.
jasan 4.2.2005 12:45 - č. 1187
jasan To Jamamoto:dobrá ale některým lidem jde jen o to štvát proti sobě(ať sudet. nebo český nacionalista-bohužel musím konstatovat,že ti co se zajímají o čs.opevnění VĚTŠINOU mezi ně patří,jsou samo také vyjímky).Co by jsi navrhoval, jakou formu by měli mýt vzájemné omluvy?
Jamamoto 4.2.2005 12:31 - č. 1186
Jamamoto jasan(1183): Tyhle omluvy jsou podle mne o ničem .Myslím to celkově. Uznej sám. Že bych trval na tom aby Němci prohlásili: "Povraždili jsme X milionu lidí, rozpoutali nejhroznější válku, co svět zná,tak sorry, je nám to líto..." to zrovna ne....
ragaz 4.2.2005 12:12 - č. 1185
ragaz Tak nám vyšel třetí díl dějin alá SdL - rok 1938 - pes.eunet.cz/clanky/2005/02/41425_0_0_0.html
stc 4.2.2005 12:09 - č. 1184
jason:
Za to že nefungoval a neujal se Palackého austroslavismus nesou největší díl zodpovědnosti paradoxně právě čeští (sudetští) němci a jejich neústupnost v druhé polovině 19.stol. Čeští vlastenci na tom byli se Slováky nejhůře co se týče postavní v RU monarchii protože němci a maďaři si násilně a velice sobecky hlídali své pozice. Kdyby tomu bylo jinak tak by němci i češi mohli koexistovat v jednom státě...
jasan 4.2.2005 12:08 - č. 1183
jasan To FUKY:E.Röhm byl revolucionář.Odpor k českému nacionalismu nemám,na barák co nám sebrali jsme se byli podívat,žijí tam milí lidé a já jim přeji do budoucna to nej.Ani nás nenapadne to chtí zpět,máme svoje nové.Tak by uvažovala většina rozumných lidí(vždy se najdou křiklouni co budou chtít vše zpět, ale stejně nic nedosáhnou),nevím proč českým nacionalistům dělá problém se omluvit za prasárny co spáchali "češi" v 1945.Jinak odsun byl ok podle tehdejších zákonů a šmitec(upálení Husa bylo taky podle tehdejšího práva ok).Jen se omluvit za svinstva.Němci se taky omluvili za válku(aspoň mám ten dojem).Jestli to někomu pomůže tak se za naši Volksdeutch rodinu omlouvám za příkoří které jsme na českém národě spáchali.Mně jen vadí ,že se tady neměří stejným metrem.Záhorvský si může vylézt ven s tričkem CHE, ale dutá holá hlava s Hessem ne.Tady je svoboda projevu ale ne svoboda po projevu.
Jamamoto 4.2.2005 12:04 - č. 1182
Jamamoto johny(1177): Tvá slovní ekvilibristika mne dojímá! "Je bez myšlenky a vyjadřuje pouze jen názor" Jinak nerozumím tomu, co máš proti národní hrdosti. Nevidím na ní nic špatného, je věcí každého, jestli ji cítí nebo ne. Nebezpečné je, když pro blaho jednoho národa začneš potlačovat jinej. Nevšiml jsem si ale, že by to tady někdo dělal.
1981-2000 z 3044
<< 97 98 99 100 101 102 103 >>
Po