Sudetoněmecká otázka, odsun sudetských Němců

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
1061-1080 z 3044
<< 51 52 53 54 55 56 57 >>
Po
DG 3.9.2005 19:46 - č. 2278
DG
Fuky napsal v č. 2277:
"Možnost protiútoku, jak již jsem jednou psal popsala naše generalita slovem "sebevražda"..."
Opět jaká paralela s Francií
Fuky 3.9.2005 19:45 - č. 2277
Fuky
YAMATO napsal v č. 2270:
"Fuky: a proč by nešlo převzít iniciativu? Německá armáda nebyla v roce 1938 žádný superzázrak a historie dává hromady příkladů, že i početně výrazně slabší může při vhodné taktice, výzbroji atd. vítezit."


No, jestliže mne pokládají téměř všichni mí přátelé, s kterými se o vývoji eventuelního konfliktu v září 38 za optimistu, když tvrdím, že by při souhře několika faktorů byla naše armáda schopna stáhnout se na Slovensko a zde se udržet, potom nevím, za co považovat Tebe.

Možnost protiútoku, jak již jsem jednou psal popsala naše generalita slovem "sebevražda"...
YAMATO 3.9.2005 19:43 - č. 2276
YAMATO Nedalo obejít...čili bylo neprostupné, vzhledem k prakticky obklíčení...to nevidím jako zásadní rozdíl ve výkladu.
DG 3.9.2005 19:38 - č. 2275
DG
Fuky napsal v č. 2273:
"Aha. V našem případě to bylo skutečně jistě realizovatelné."
S tehdejším vedením armády nikoliv, viz někde níže...
Fuky napsal v č. 2273:
"Netřeba přehánět, nikdo nemůže posoudit, jak by se eventuelní válka vyvíjela, jak by se zachovaly další státy atp."
? Dle mého názoru velice jednoduše. Útok z Německa, útok z Polska a útok z Maďarska. Je tu ještě nějaká okolní země, která by zůstala alespoň neutrální a neměla na nás územní požadavky?
Fuky 3.9.2005 19:37 - č. 2274
Fuky
bubu napsal v č. 2268:
"Fuky...nic proti ale i mě se zda absurdní aby v roce 1938 bylo opevnění neprostupné, chyběla většina výbavy a nebylo dodělané...."


Jo? Aha, tak to děkuji za poučení... Opět platí to, co jsem psal v 2273, pečlivě přečíst můj příspěvek.
Fuky 3.9.2005 19:36 - č. 2273
Fuky
DG napsal v č. 2262:
"Tj. tankové jednotky provedou masivní úder na křídla nepřítele a po rozdělení a zhroucení fronty dodělají zbytek v součinnosti s pěchotou a letectvem."
Aha. V našem případě to bylo skutečně jistě realizovatelné.
YAMATO napsal v č. 2265:
"Já chápu, že naše opevnění vzbuzuje určitý pocit hrdosti, ale to by nemělo zaslepovat a vést k výrokům, např. že bylo v roce 1938 neprostupné (Fuky 2244)."


Vážený kolego, doporučoval bych raději nejprve detailně prostudovat onen příspěvek...

Hovořím o tom, že se opevnění v září 1938 nedalo obejít!
DG napsal v č. 2266:
"No to jistě, třeba že by přišel Mojžíš a zvedl oceány..."
Netřeba přehánět, nikdo nemůže posoudit, jak by se eventuelní válka vyvíjela, jak by se zachovaly další státy atp.
DG 3.9.2005 19:36 - č. 2272
DG
Fuky napsal v č. 2271:
"Proto snad pochopíš proč bylo z výstavby těžkého opevnění v Krušných horách upuštěno."
Hmm, ale na celé západní hranici nic než septiky neuvidíš. Asi jsme dostali ujištění od samotného Adolfa, že ze západu na nás útočit nebudou...
Fuky napsal v č. 2271:
"Neřekl bych, že možnosti obránců ČSR byly mizivé."
To si septikáři ve Francii mysleli taky. Největší armáda v Evropě...
Fuky 3.9.2005 19:31 - č. 2271
Fuky
DG napsal v č. 2260:
"Každá pevnost slouží pouze k posílení obranných schopností obránců. Pokud jsou tyto mizivé, nepomůže jim ani ta zmíněná Velká česká zeď... "
Neřekl bych, že možnosti obránců ČSR byly mizivé.
DG napsal v č. 2261:
"Hmmm, kolik procent opevnění bylo tvořeno septiky? 70%? 80%? "
V určitých směrech byl nesmysl budovat opevnění těžké, zvláště pokud z těchto pozic byl plánován ústup. Proto snad pochopíš proč bylo z výstavby těžkého opevnění v Krušných horách upuštěno.
DG napsal v č. 2261:
"Septik linie mi jaksi nedodává pocit schopnosti zastavení nepřítele na více jak dva dny. "
Aha, tak vidíš, to mě zase dodává...
YAMATO 3.9.2005 19:29 - č. 2270
YAMATO Fuky: a proč by nešlo převzít iniciativu? Německá armáda nebyla v roce 1938 žádný superzázrak a historie dává hromady příkladů, že i početně výrazně slabší může při vhodné taktice, výzbroji atd. vítezit.
DG 3.9.2005 19:28 - č. 2269
DG
Fuky napsal v č. 2267:
"Vážení kolegové, opravdu bych Vám doporučil delší dobu studia materiálů o stavu naší armády, stavu německé armády a především mapy naší republiky v polovině 30. let."
Vážený Fuky, vřele bych ti doporučil delší dobu studia průběhu 2.sv.v., zejména pak bleskové dobytí zemí disponujících různými systémy opevnění
bubu 3.9.2005 19:27 - č. 2268
bubu
YAMATO napsal v č. 2265:
"bylo v roce 1938 neprostupné (Fuky 2244)."
Fuky...nic proti ale i mě se zda absurdní aby v roce 1938 bylo opevnění neprostupné, chyběla většina výbavy a nebylo dodělané....potom bych neprostupnosti věřil víc...
Fuky 3.9.2005 19:25 - č. 2267
Fuky Vážení kolegové, opravdu bych Vám doporučil delší dobu studia materiálů o stavu naší armády, stavu německé armády a především mapy naší republiky v polovině 30. let.

DG mi stále neodpověděl, jak by si představoval, že by se dala ČSR bránit tanky a bez opevnění. Nemusíš dvěma větami, jak sis jistě povšiml, mé příspěvky občas netvoří pouze 2 věty.
DG napsal v č. 2263:
"co dokáže převzít iniciativu."


Aha, ano, správně!!! Na Bělehrad!!! To nebylo myšleno vážně, že ne?
DG 3.9.2005 19:24 - č. 2266
DG
Fuky napsal v č. 2264:
"jistá naděje určitě existovala. "
No to jistě, třeba že by přišel Mojžíš a zvedl oceány...
YAMATO napsal v č. 2265:
"dokud by drželo opevnění"
To je právě ten problém. Držet lze pouze kompletní a vyvážené opevnění, nikoliv směsku děravou jak pajcovaný ementál...
YAMATO 3.9.2005 19:19 - č. 2265
YAMATO Já chápu, že naše opevnění vzbuzuje určitý pocit hrdosti, ale to by nemělo zaslepovat a vést k výrokům, např. že bylo v roce 1938 neprostupné (Fuky 2244).

Dzin, 2251: ano, naše armáda byla nevyvážená...dokud by drželo opevnění, tak OK, ale co pak?...Sakra rychlý ústup a vydání většiny území okupaci, pokud by Němci s Blitzem ústup vůbec připustili...

Mbbb, 2258: "úspěšné typy letadel a tanků byly v roce 1938 připraveny, krize přišla moc brzy"...no právě, absence priority, jinak mohly být ve výzbroji a ne v prototypech.
Fuky 3.9.2005 19:18 - č. 2264
Fuky
mbbb napsal v č. 2259:
"Fuky, kdybychom se v roce 38 bránili sami, tak bychom se jistě nějaký ten týden udrželi, ale jistě bychom se nemohli ubránit zcela - tedy vlastně zvítězit, jak píšeš, tomu snad nevěříš."
Věřím, vše by ovšem záleželo na souhře mnoha faktorů, teoreticky to možné opravdu bylo, jistá naděje určitě existovala. Někdy si o tom můžem popovídat.
DG 3.9.2005 19:03 - č. 2263
DG Dzin (2251): Souhlas, zaseptikovat celé pohraničí, vykašlat se na monstrózní TO, chránící sotva 20% hranice a vybudovat něco, co dokáže převzít iniciativu.
DG 3.9.2005 19:00 - č. 2262
DG
Fuky napsal v č. 2248:
"V roce 1938 měla rozhodně lepší předpoklady k obraně čs. armáda s pevnostmi, i když nedostavěnými, než čs. armáda s tanky a letadly, v září 1938 ovšem rovněž zcela jistě nedokončenými."
Předně vzhledem k naší "francouzské" doktríně měla naše armáda v obou případech téměř nulové předpoklady. V opačném případě se v průběhu války jasně ukázalo, že beton nezastaví ani vodu (pozdrav do Porůří), natož pak vojska nepřítele. Co bylo klíčové - pochopit mobilní pojetí války a stejným způsobem se bránit. Tj. tankové jednotky provedou masivní úder na křídla nepřítele a po rozdělení a zhroucení fronty dodělají zbytek v součinnosti s pěchotou a letectvem. Septik do toho bohužel nijak nezapadá, kromě toho, že v něm mohli momentální majitelé spát bez rizika zmoknutí...
DG 3.9.2005 18:54 - č. 2261
DG
Fuky napsal v č. 2244:
"V československém opevnění takové místo nemělo být a již v září 1938 prakticky neexistovalo!"
Hmmm, kolik procent opevnění bylo tvořeno septiky? 70%? 80%? Septik linie mi jaksi nedodává pocit schopnosti zastavení nepřítele na více jak dva dny. Pravda, s vhodnou strategií by dva dny byly dost, to by ale naši chlapci nesměli přebírat názory z Francie, ale sledovat, jak se cvičí skopci...
DG 3.9.2005 18:50 - č. 2260
DG
Fuky napsal v č. 2242:
"Jsem přesvědčen o tom, že v našem případě budovat mohutná pohraniční opevnění byla spolu s reorganizací a postupnou modernizací armády jediná možná varianta."
Každá pevnost slouží pouze k posílení obranných schopností obránců. Pokud jsou tyto mizivé, nepomůže jim ani ta zmíněná Velká česká zeď...
Fuky napsal v č. 2243:
"Měli snad tedy vrchní představitelé armády sledovat vývoj strategie v Lichtenštejnsku, anebo raději v Lucembursku? "
Pokud Lucemburčané vyvinuli Blitzkrieg, tak zcela jistě.
Fuky napsal v č. 2243:
"Mohl bys mi, prosím, vysvětlit, jak by ses chtěl v roce 1938 i při předchozích investicích do tankové a letecké výzbroje "pružně mobilně bránit"?"
Dvěma větami popsat strategii mobilní války? Ale no tak...
Fuky napsal v č. 2242:
"V případě Československé republiky nikoliv!"
No jo, ČR byla vždy výjimkou. Na nás si nikdo nepřijde
mbbb 3.9.2005 17:01 - č. 2259
mbbb Fuky, kdybychom se v roce 38 bránili sami, tak bychom se jistě nějaký ten týden udrželi, ale jistě bychom se nemohli ubránit zcela - tedy vlastně zvítězit, jak píšeš, tomu snad nevěříš.
1061-1080 z 3044
<< 51 52 53 54 55 56 57 >>
Po