Sudetoněmecká otázka, odsun sudetských Němců

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
1041-1060 z 3044
<< 50 51 52 53 54 55 56 >>
Po
YAMATO 3.9.2005 22:16 - č. 2298
YAMATO Stejně tak jsem neslyšel jediný argument pro tvrzení, že bysme se nemohli sami ubránit (při vhodné atrategii, taktice, výzbroji) agresi německých soudruhů...notabene v roce 1938.
DG 3.9.2005 22:16 - č. 2297
DG
mbbb napsal v č. 2293:
"Kdo měl plán pustic němce k nám a čekat na náhodnou pomoc?? Možná ty ve své makovici "
A co jiného bys asi tak mohl dělat? Dát na hranice šipky "Tudy ne, tady jsou jenom LO vz.37, prosím pokračujte dále na sever" ?
mbbb napsal v č. 2293:
"a o co víc šlo, než o pár dnů, možná týden, u lehkého opevnění se počítalo s pár dněma. "
A co by bylo pak? Sedan v malém měřítku?
mbbb napsal v č. 2293:
"byla by schopná za předpokladu, že by se jí podařil spořádaný ústup,"
spořádaný ústup - my jsme nějaké unikum že by se situace nezvrhla v totální bordel jako všude jinde?
mbbb napsal v č. 2293:
"Jenže nechápu, jak tento bod souvisí s tématem."
Souvisí s ním tak, že naše strategie spoléhala na věci, které byly buď k ničemu (opevnění) nebo by k nim nedošlo (pomoc spojenců)
mbbb napsal v č. 2293:
"Nevím, co nám chceš sdělit."
Viz výše, že se strategií takovou jakou jsme měli by to bylo rychlé. Tím se vracím na začátek diskuze k tématu přerovnání priorit a financí při budování obranyschopné armády
mbbb 3.9.2005 22:16 - č. 2296
mbbb
YAMATO napsal v č. 2295:
"Mbbb: proč takové ostouzení pro jiné názory? "
jestli ostouzím, omlouvám se.
YAMATO 3.9.2005 22:14 - č. 2295
YAMATO Mbbb: proč takové ostouzení pro jiné názory? Já třeba mohu říct, že Fuky neuvedl nic, co by změnilo můj názor na "betonovou" koncepci obrany...ale to neznamená, že ho budu nějak dehonestovat...

IMHO: ani v případě plného dokončení (podle plánu tuším na začátku 50 let!( by nebyla, při dané strategii, zas až takovým trumfem...
mbbb 3.9.2005 22:12 - č. 2294
mbbb
bubu napsal v č. 2292:
"to sem s nima, pouze pokud by bylo plně dokončeno"
nelísej se
mbbb 3.9.2005 22:11 - č. 2293
mbbb
DG napsal v č. 2291:
"Strategický plán vpustit Němce na naše území a čekat na východě, že někdo přijde na pomoc? Jak úchvatné. Chápu že v době výstavby opevnění to pánové asi viděli jinak, ale člověk znalý průběhu 2.sv.v. se tomuto může jedině zasmát. "


Kdo měl plán pustic němce k nám a čekat na náhodnou pomoc?? Možná ty ve své makovici
DG napsal v č. 2291:
"a) opevnění odolalo náporu a zastavilo nepřítele na déle než pár dní"


a o co víc šlo, než o pár dnů, možná týden, u lehkého opevnění se počítalo s pár dněma. Jen tvrze měly být schopny obrany v obklíčení do úplného vyčerpání.
DG napsal v č. 2291:
"b) naše armáda se svojí doktrínou byla schopná úspěšného protiútoku"


byla by schopná za předpokladu, že by se jí podařil spořádaný ústup, což není tak jisté

DG napsal v č. 2291:
"c) někdo přišel na pomoc"


v roce 38 by nám asi nikdo na pomoc nepřišel, krom pár dobrovolníků. Jenže nechápu, jak tento bod souvisí s tématem.
DG napsal v č. 2291:
"Nikdy nepochopím, odkud berete tu energii si myslet, že by útok na Československo dopadl jinak než v případě zbytku Evropy, ale jsem přesvědčen, že si to budete ještě hodně dlouho myslet."
Nechápu tvé myšlenkové pochody Kdybychom čelilio agresi soudruhů z NDR sami, tak bychom neměli šanci na výhru. Nevím, co nám chceš sdělit.
bubu 3.9.2005 22:06 - č. 2292
bubu
DG napsal v č. 2291:
"Strategický plán vpustit Němce na naše území a čekat na východě, že někdo přijde na pomoc? Jak úchvatné. Chápu že v době výstavby opevnění to pánové asi viděli jinak, ale člověk znalý průběhu 2.sv.v. se tomuto může jedině zasmát. "
Oni do budoucnosti neviděli
DG napsal v č. 2291:
" obhajobě opevnění"
to sem s nima, pouze pokud by bylo plně dokončeno
DG 3.9.2005 22:03 - č. 2291
DG
mbbb napsal v č. 2288:
"Třeba - na západfní hranici bylo "jen" opevnění lehké. Dyk ano, to je ale přece správně. Jednak to odpovídalo strategickým plánům hl. štábu, jednak to odpovídalo koncepci opevňování a také to odpovídalo možnostem státu."
Strategický plán vpustit Němce na naše území a čekat na východě, že někdo přijde na pomoc? Jak úchvatné. Chápu že v době výstavby opevnění to pánové asi viděli jinak, ale člověk znalý průběhu 2.sv.v. se tomuto může jedině zasmát.
mbbb napsal v č. 2288:
"Nebyl jsem tu a jen zírám na ty výplody."


Ačkoliv tebe i Fukyho mám velice rád, totéž si myslím i o obhajobě opevnění. Dle mého názoru historie jasně ukázala, že kouzlo betonu pominulo spolu s 1.sv.v., o co opíráte vaší víru vy mi úspěšně uniká.

A těžko mě jakýmkoliv argumentem přesvědčíte, že by
a) opevnění odolalo náporu a zastavilo nepřítele na déle než pár dní
b) naše armáda se svojí doktrínou byla schopná úspěšného protiútoku
c) někdo přišel na pomoc
mbbb napsal v č. 2288:
"Byla by to neplodná diskuse, stejná jakou si s nimi vedl ty!"
Tohle je jediný názor, pod který se podepíši taky. Nikdy nepochopím, odkud berete tu energii si myslet, že by útok na Československo dopadl jinak než v případě zbytku Evropy, ale jsem přesvědčen, že si to budete ještě hodně dlouho myslet.
bubu 3.9.2005 21:54 - č. 2290
bubu
mbbb napsal v č. 2288:
"Máš mou podporu"


Fuky:i v některém s Tebou souhlasím...
bubu 3.9.2005 21:51 - č. 2289
bubu
mbbb napsal v č. 2288:
" jakou si s nimi vedl ty"
já pouze reagoval na tvrzení které mě nesedělo
mbbb 3.9.2005 21:49 - č. 2288
mbbb Fuky tvoje příspěvky mají hlavu a patu, DG a ostatní nevědí o čem mluví. Nebyl jsem tu a jen zírám na ty výplody.

Třeba - na západfní hranici bylo "jen" opevnění lehké. Dyk ano, to je ale přece správně. Jednak to odpovídalo strategickým plánům hl. štábu, jednak to odpovídalo koncepci opevňování a také to odpovídalo možnostem státu.

Další věci nebudu rozebírat. Byla by to neplodná diskuse, stejná jakou si s nimi vedl ty! Máš mou podporu!

bubu 3.9.2005 19:58 - č. 2287
bubu
YAMATO napsal v č. 2286:
"opevnění s mezerami je už tuplem na nic"
promiň Fuky, musim souhlasit ač nerad....
YAMATO 3.9.2005 19:56 - č. 2286
YAMATO No právě...a opevnění s mezerami je už tuplem na nic...
bubu 3.9.2005 19:51 - č. 2285
bubu
YAMATO napsal v č. 2284:
"Pokud v něm nebyla mezera "
jenže ty mezery byly....
YAMATO 3.9.2005 19:50 - č. 2284
YAMATO Pokud v něm nebyla mezera a mluvíš o tom, že to bylo dobré řešení, tak muselo být neprostupné...jinak to je totiž řešení ne na dvě, ale pouze na jedinou věc...
Fuky 3.9.2005 19:50 - č. 2283
Fuky
DG napsal v č. 2269:
"Vážený Fuky, vřele bych ti doporučil delší dobu studia průběhu 2.sv.v., zejména pak bleskové dobytí zemí disponujících různými systémy opevnění "


V tom případě se omlouvám a podobné studium asi jistě budou potřebovat i naše největší kapacity, zabývající se studiem opevnění a situace ve druhé polovině 30. let u nás.

Na další debatu pro své zjevné neznalosti rezignuji.
bubu 3.9.2005 19:49 - č. 2282
bubu
Fuky napsal v č. 2281:
"nedalo se obejít znamená, že v něm nebyla žádná mezera bylo neprostuné většinou znamená, že se nedalo dobýt"
mezery bohužel byly....
Fuky 3.9.2005 19:48 - č. 2281
Fuky
DG napsal v č. 2272:
"Hmm, ale na celé západní hranici nic než septiky neuvidíš. Asi jsme dostali ujištění od samotného Adolfa, že ze západu na nás útočit nebudou..."
Pokud jsme se měli od západu stahovat, nebylo nesmyslné stavět tam těžká opevnění? Mimochodem, již jednou jsem toto napsal...
YAMATO napsal v č. 2276:
"Nedalo obejít...čili bylo neprostupné, vzhledem k prakticky obklíčení...to nevidím jako zásadní rozdíl ve výkladu."


Ježiši kriste!

nedalo se obejít znamená, že v něm nebyla žádná mezera
bylo neprostuné většinou znamená, že se nedalo dobýt

Stačí???
bubu 3.9.2005 19:48 - č. 2280
bubu myslím že každý má na toto téma jiný názor....jestli bychom se ubránily nebo neubránily je dnes možná zajímavé rozebírat, ale dnes to již neovlivníme....takže nezjistíme jak by naše opevnění obstálo proti masívní převaze němců. ale také je zajímavé jak by obstálo v případě jeho plného dokončení....
YAMATO 3.9.2005 19:46 - č. 2279
YAMATO Ano, ale za tehdejšího stavu armády! Ale tady je řeč o tom, že by se šlo jinou cestou, než je zabetonování hranic...
1041-1060 z 3044
<< 50 51 52 53 54 55 56 >>
Po