Sudetoněmecká otázka, odsun sudetských Němců

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
301-320 z 3044
<< 13 14 15 16 17 18 19 >>
Po
shidenkai 3.7.2007 10:52 - č. 3114
spelter napsal v č. 3110:
"Rusko má jednu enklávu - Kaliningradskou oblast, neboli to, co zbylo z Východního Pruska. O enklávách na francouzsko-španělské hranici mě opět - buď tak laskav pouč, jaké že to jsou.. Pokud jde o Prusko, všimni si, že jsem uváděl taky velikost území. Srovnej si Prusko a německá území u nás o velikosti jednoho či několika okresů - a ještě územně nesouvislých"
Pro každého je ta velikost jiná -kolik by to mělo být - 10, 200, 10 000 nebo 100 000 km2? O enklávách na španělsko-francouzské hranici tě nebudu poučovat - podívej se do podbronější mapy hranice. Hej a co takhle rozdělit sudety na dvě samostané části?
spelter napsal v č. 3110:
"Tam asi bude problém v něčem jiném, co? A jak to souvisí s naším problémem?"
A jak ty víš, že na Timoru je to dáno existencí enklávy ten problém!
spelter napsal v č. 3110:
"Na čem je postavena ekonomika Lucemburska? Je soběstačné ve všech ohledech? A jak dlouhým vývojem si vytvářelko své ekonomické vazby? A porušilo je někdy jednorázově tak, jak to navrhuješ pro naše pohraničí?"
To se za prvé týká těch lidí co na daném území žijí a za druhé uveď jak dlouhý ten vývoj musí být mě se zdá, že RU existovalo dost dlouho a opakuji v RU neexistovaly mezi českými a rakouskými zeměmi žádné ekonomické hranice! Navíc ignoruješ možnosti cwelní a hospodářské unie atd.
spelter napsal v č. 3110:
"A co to Kladsko? A co třeb Slovinci obývaná území v jižním Rakousku? atd atd..."
Souhlas! Já nestojím na straně Němců nebo Italů.
karaya1 3.7.2007 10:52 - č. 3113
karaya1
shidenkai napsal v č. 3098:
"Není prostě nutné, aby území státu tvořilo souvislý celek. Už vůbec ne v době letecké dopravy. "
Nutné to není, ale je to nanejvýš vhodné. Podívej se na spory Arménie s Ázerbajdžánem... A tu poznámku o letecké dopravě jsem asi nepochopil - to, že se jí dají přepravit osoby a přiměřeně malé množství nákladu, znamená, že je to všelék a půjde jí odtransportovat úplně všechno, včetně průmyslových (polo)tovarů?
shidenkai napsal v č. 3098:
" Mimochodem jak to vypadá třeba v Barmě, Zimbabwe atd - tj. souvislých státech."
Pleteš dohromady nesouvisející věci - ale to demagogové dělají rádi, pardon, já bych zapomněl.
shidenkai napsal v č. 3098:
"A já psal navíc u těchto států i o ekonomických vazbách vzniklých dlouhodobým historickým vývojem - dyť tyto státy jsou novotvary. "
Zkus si to představit na správním rozdělení současné ČR. Jihlavský kraj (resp. kraj Vysočina) je taky do velké míry umělým krajem (pomiňme teď důvody, proč tedy vznikl) - a jsou s tím docela problémy... Protože přirozené vazby vedou na jedné straně k Brnu a na straně druhé zase do Čech, ale do Jihlavy jako takové zase tolik ne. S tzv. Sudetami to bylo stejné - a v jejich případě ještě horší tím, že ani netvořily kompaktní územní celek a nebyly by pouze regionálním, anobrž "celostátním" centrem. Přemýšlej o tom.
mbbb 3.7.2007 10:51 - č. 3112
mbbb
giro.c napsal v č. 3111:
"tedy bych se zeptal ještě jinak....kolikrát za existence českého státu bylo jeho integrální územé rozděleno a na jak dlouho?"
neřeš to, to byl jen výkřik do tmy
giro.c 3.7.2007 10:50 - č. 3111
shidenkai napsal v č. 3106:
"Lze ho dělit. Hitler to dokázal anejen v ČSR. "
tedy bych se zeptal ještě jinak....kolikrát za existence českého státu bylo jeho integrální územé rozděleno a na jak dlouho?
spelter 3.7.2007 10:32 - č. 3110
spelter
shidenkai napsal v č. 3098:
"Ne tyto státy - ale třeba Rusko, enklávy na Španělsko-Francpouzské hranici, Východní Timor atd. A co mě řekneš třeba na takové Prusko v 1. pol. 18. století s jeho roztahaným územím - podloe mě se mělo až příliš čile k světu. Není prostě nutné, aby území státu tvořilo souvislý celek. Už vůbec ne v době letecké dopravy."
Rusko má jednu enklávu - Kaliningradskou oblast, neboli to, co zbylo z Východního Pruska. O enklávách na francouzsko-španělské hranici mě opět - buď tak laskav pouč, jaké že to jsou..
Pokud jde o Prusko, všimni si, že jsem uváděl taky velikost území. Srovnej si Prusko a německá území u nás o velikosti jednoho či několika okresů - a ještě územně nesouvislých
shidenkai napsal v č. 3098:
"Mimochodem jak to vypadá třeba v Barmě, Zimbabwe atd - tj. souvislých státech."
Tam asi bude problém v něčem jiném, co? A jak to souvisí s naším problémem?
shidenkai napsal v č. 3098:
"Proč ne velikosti Lucemburska?"
Na čem je postavena ekonomika Lucemburska? Je soběstačné ve všech ohledech? A jak dlouhým vývojem si vytvářelko své ekonomické vazby? A porušilo je někdy jednorázově tak, jak to navrhuješ pro naše pohraničí?
shidenkai napsal v č. 3098:
"No dobře a co to Slovensko?"
A co to Kladsko? A co třeb Slovinci obývaná území v jižním Rakousku? atd atd...
Glynwed 3.7.2007 10:26 - č. 3109
Glynwed
shidenkai napsal v č. 3104:
"Možná by ke stejnému výsledku vedlo i odstoupení některých území. No co byla by ta ČR o 10-20 procent menší. Vám by to vadilo?"
Vážený pane, ČSR přineslo dost velkou oběť v září 1938 - přistoupilo na Mnichovskou dohodu a kdyby Herr Hitler dodržel všechny úmluvy, byla by ČR už od roku 1938 do dnes jiná. Ovšem problém je že Herr Hitler nepotřeboval sudetské Němce zachránit z Československého pekla, ale zneužít je k likvidaci demokratického státu, spojence F a VB, při své cestě k ovládnutí světa.
mbbb 3.7.2007 10:26 - č. 3108
mbbb
shidenkai napsal v č. 3106:
"Lze ho dělit. Hitler to dokázal anejen v ČSR. "
jo, když se na to dváš touto optikou, tak jde všechno

Ale Hitler ho nerozdělil - jen kosmeticky a jen na pár měsíců.
shidenkai 3.7.2007 10:25 - č. 3107
mbbb napsal v č. 3105:
"Měli by se odtrhnout od Německa teď a hned , protože jejich počty bohužel stále klesají."
Může být, jsem dnes svědky další secese, co nových států vzniklo za posledních 20 let. Já bych to ale nechal na nich.
shidenkai 3.7.2007 10:24 - č. 3106
mbbb napsal v č. 3103:
"to nemohli, protože pohraniční území Čech a Moravy tvoří integrální celek s centrem země a toto území nelze dělit. "
Lze ho dělit. Hitler to dokázal anejen v ČSR.
mbbb 3.7.2007 10:24 - č. 3105
mbbb
Glynwed napsal v č. 3101:
"To zní skoro jako výhružka. Myslíš že do budoucna budou moci Lužičtí Srbové žádat založení svého státu uprostřed Německa?"
vzal si mi to z úst, tedy z klávesnice.

Měli by se odtrhnout od Německa teď a hned , protože jejich počty bohužel stále klesají.
shidenkai 3.7.2007 10:23 - č. 3104
mbbb napsal v č. 3090:
"hoši, proč se tady taháte, vždyť je jasné, ža odsun Němců z Československa byl spravedlivý a nutný a byl velkým štěstím pro tuto zem"
Možná by ke stejnému výsledku vedlo i odstoupení některých území. No co byla by ta ČR o 10-20 procent menší. Vám by to vadilo?
mbbb 3.7.2007 10:23 - č. 3103
mbbb
shidenkai napsal v č. 3100:
"Ale jsou to Němci, ostatně kdo mluví o jejich samostanosti mohli se připojit k Rakousku nebo Německu. Hm, pak nevím proč někteří usilovali o odtržení od ČSR, když je nic s nima nepojilo. Nejsou to spíš tvé hodnotové soudy."
to nemohli, protože pohraniční území Čech a Moravy tvoří integrální celek s centrem země a toto území nelze dělit.

Žili tady dvě hlavní národnosti (když nepočítám Židy, na kterých se Němci taky vyřádili), které se nějak nemuseli. Tak po všech dějiných zvratech už tu žije jen jedna.
shidenkai 3.7.2007 10:22 - č. 3102
giro.c napsal v č. 3091:
"shidenkai měl by si možná rozhodnout za koho budeš kopat dál a rovnou to říct. Protože mi z toho co píšeš vyplývá, že sice žádáš rovné právo na sebeurčení,ale na druhou stranu Němce považuješ za ukřivděné. Což mi připomíná že na to jak se Sudetštní Němci chovali bylo trošku neadekvátní k tomu, jakou volnost a svobodu jim čs. vláda poskytovala."
Nevím proč bych měl za někoho kopat, proč nezajímá mě velkiost státu a nacionalismus - zajímá mě řešení současných problémů např. Kosovo. Jo souhlasím s tím neadekvatním chováním sud. Němců.
Glynwed 3.7.2007 10:21 - č. 3101
Glynwed
shidenkai napsal v č. 3099:
"Žádné, asi jako vašich reakcí na ně. Leda jen jako možnost řešení problémů do budoucna."
To zní skoro jako výhružka. Myslíš že do budoucna budou moci Lužičtí Srbové žádat založení svého státu uprostřed Německa?
shidenkai 3.7.2007 10:20 - č. 3100
mbbb napsal v č. 3096:
"o, tak nějak to je. Tzv. sudetští Němci jsou uměle politicky vytvořený "národ" a území jimi obývané by nebylo schopno vůbec samosttané existence. Tzv. sudetské Němce k sobě nepojí ani historie, ani národní povědomí a ani obývané území. On sám o sobě pojem "sudety" je vytvořen čistě politicky a je velice pružný."
Ale jsou to Němci, ostatně kdo mluví o jejich samostanosti mohli se připojit k Rakousku nebo Německu. Hm, pak nevím proč někteří usilovali o odtržení od ČSR, když je nic s nima nepojilo. Nejsou to spíš tvé hodnotové soudy.
shidenkai 3.7.2007 10:17 - č. 3099
Glynwed napsal v č. 3097:
"Zajímavá věta kterou jsi použil už podruhé. Jestliže tedy žijeme v přítomnosti v současných hranicích a vlády zemí (alespoň v Evropě) nejeví jakoukoli tendenci tyto hranice měnit, můžeš mě říci jaký je vůbec důvod tvých příspěvků?"
Žádné, asi jako vašich reakcí na ně. Leda jen jako možnost řešení problémů do budoucna.
shidenkai 3.7.2007 10:16 - č. 3098
spelter napsal v č. 3093:
"Roztahané jsou, ale jejich území je souvislý celek. O tom, že by tyto státy měly nějaké enklávy se rád enchám poučit"
Ne tyto státy - ale třeba Rusko, enklávy na Španělsko-Francpouzské hranici, Východní Timor atd. A co mě řekneš třeba na takové Prusko v 1. pol. 18. století s jeho roztahaným územím - podloe mě se mělo až příliš čile k světu. Není prostě nutné, aby území státu tvořilo souvislý celek. Už vůbec ne v době letecké dopravy.
spelter napsal v č. 3093:
"Estonsko, Lotyšsko, Slovinsko ji nepochybně mají - opět na rozdíl od Němci obývaných pohraničních území jsou to větší a územně souvislé celky, zatímco naše pohraničí bylo takto souvislé s Českými zeměmi a vytvářelo si ty vazby s nimi a závislost na nich. Moldavsko a Východní Timor - tam to podle toho taky vypadá.."
Není prostě nutné, aby území státu tvořilo souvislý celek. Mimochodem jak to vypadá třeba v Barmě, Zimbabwe atd - tj. souvislých státech. Jak musí být veliké území státu, aby mohl vzniknout? Proč ne velikosti Lucemburska? A já psal navíc u těchto států i o ekonomických vazbách vzniklých dlouhodobým historickým vývojem - dyť tyto státy jsou novotvary.
spelter napsal v č. 3093:
"Vím o tom, a vím, že "nespravedliví a k poraženému Německu krutí" vítězové světové války, takto i naši spojenci, náš požadavek odmítli."
No dobře a co to Slovensko?
Glynwed 3.7.2007 10:16 - č. 3097
Glynwed
shidenkai napsal v č. 3069:
"Lidé žijí zpravidla v přítomnosti a ne v minulosti!"
Zajímavá věta kterou jsi použil už podruhé. Jestliže tedy žijeme v přítomnosti v současných hranicích a vlády zemí (alespoň v Evropě) nejeví jakoukoli tendenci tyto hranice měnit, můžeš mě říci jaký je vůbec důvod tvých příspěvků?
mbbb 3.7.2007 10:14 - č. 3096
mbbb
spelter napsal v č. 3093:
"opět na rozdíl od Němci obývaných pohraničních území jsou to větší a územně souvislé celky, zatímco naše pohraničí bylo takto souvislé s Českými zeměmi a vytvářelo si ty vazby s nimi a závislost na nich. "
jo, tak nějak to je. Tzv. sudetští Němci jsou uměle politicky vytvořený "národ" a území jimi obývané by nebylo schopno vůbec samosttané existence. Tzv. sudetské Němce k sobě nepojí ani historie, ani národní povědomí a ani obývané území. On sám o sobě pojem "sudety" je vytvořen čistě politicky a je velice pružný.
giro.c 3.7.2007 10:13 - č. 3095
spelter napsal v č. 3094:
"Máš pravdu, ale i ony měly ještě daleko větší požadavky a Velká Británie a další je v tom musely přitlumit."
tak teď nevím jestli bohudík a nebo bohužel
301-320 z 3044
<< 13 14 15 16 17 18 19 >>
Po