Sudetoněmecká otázka, odsun sudetských Němců

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
281-300 z 3044
<< 12 13 14 15 16 17 18 >>
Po
giro.c 3.7.2007 11:20 - č. 3134
shidenkai napsal v č. 3125:
"Nutné, jak vysvětlíš toho Hitlera a rozdělení za něj, a co když se někdy odddělí Morava a nebo prohrajem válku s někým a část území bude fuč!"
myslíš odddělení sudet?.....co na tom chceš vysvětlovat? pouze mezičlánek před zabráním ČSR.....Sudetský národ byl politický umělý výtvor na mrtvole R-U
shidenkai 3.7.2007 11:20 - č. 3133
Na Východním Timoru opravdu žádná enkláva není:

cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%BDchodn%C3%AD_Timor

To jsou podvodníci v té Wikipedii!
giro.c 3.7.2007 11:19 - č. 3132
shidenkai napsal v č. 3123:
"Jo a předtím tu byla Velká Morava a před ní Sámova říše a Keltové! "
došly argumenty
shidenkai 3.7.2007 11:19 - č. 3131
spelter napsal v č. 3128:
"to je tedy kvalita, taková argumentace "
Ano asi jako tvoje
spelter napsal v č. 3128:
"A ještě předtím lovci mamutů a patrně už oni byli ve skutečnosti předkové Sudeťáků"
historické argumenty používáš ty, ne já
spelter napsal v č. 3128:
"co jsi měl ze zeměpisu?"
Jo země je placatá! Došly argumenty co!
mbbb 3.7.2007 11:18 - č. 3130
mbbb
shidenkai napsal v č. 3129:
"Heleďte se abychom se tady nehádali pořád o tom stejném. Řekněte mě ptostě následující od kolika km2, obyvatel, od jaké hospodářské výkonnosti od jakého časového (tj. historie) hlediska by nějaké určité území mohlo být eventuálně státem? A pak se nemusíme hádat. "


také myslím, že se nemá cenu dohadovat
shidenkai 3.7.2007 11:17 - č. 3129
Heleďte se abychom se tady nehádali pořád o tom stejném. Řekněte mě ptostě následující od kolika km2, obyvatel, od jaké hospodářské výkonnosti od jakého časového (tj. historie) hlediska by nějaké určité území mohlo být eventuálně státem? A pak se nemusíme hádat.
spelter 3.7.2007 11:15 - č. 3128
spelter
shidenkai napsal v č. 3123:
"Ale jsou a myslím, že jsou i mezi Itálií a Švýcarskem."
co jsi měl ze zeměpisu?

shidenkai napsal v č. 3123:
"spelter napsal v č. 3122: "tímhle jsem ovšem reagoval nikoli na Timor, ale na Barmu a Zimbabwe viz. "
A já tím zase reagoval na Timor
"
spelter napsal v č. 3122:
"shidenkai napsal v č. 3114: "spelter napsal v č. 3110: "Tam asi bude problém v něčem jiném, co? A jak to souvisí s naším problémem?" A jak ty víš, že na Timoru je to dáno existencí enklávy ten problém!"
tímhle jsem ovšem reagoval nikoli na Timor, ale na Barmu a Zimbabwe viz.
spelter napsal v č. 3110: "shidenkai napsal v č. 3098: "Mimochodem jak to vypadá třeba v Barmě, Zimbabwe atd - tj. souvislých státech."
Tam asi bude problém v něčem jiném, co? A jak to souvisí s naším problémem? "
"
to je tedy kvalita, taková argumentace
shidenkai napsal v č. 3123:
"Dodám snad jen, že ani na Timoru žádná enkláva neexistuje, dál už k tomuto mohu jen dodat" existuje!"
shidenkai napsal v č. 3123:
"Jo a předtím tu byla Velká Morava a před ní Sámova říše a Keltové!"
A ještě předtím lovci mamutů a patrně už oni byli ve skutečnosti předkové Sudeťáků
shidenkai 3.7.2007 11:14 - č. 3127
en.wikipedia.org/wiki/Ll%C3%ADvia:-))
shidenkai 3.7.2007 11:13 - č. 3126
spelter napsal v č. 3124:
"Enklávy tam nejsou a Andorra je formálně samostatný stát, přičemž hlavou státu jsou společně francouzský prezident a biskup ze Seu d'Urguel.."
Je to samostatný stát a enklávy tam jsou
shidenkai 3.7.2007 11:12 - č. 3125
giro.c napsal v č. 3120:
"no čekal jsem že jich napíšeš víc když tedy tak vehementní zastánce......tedy jinak......čs. stát existuje zhruba 500 let do Matyáše a rozdělení (respektive připojení MOravy k Uhrám)....je nutné ponechat toto rozdělení integrálního státu,které nemá žádného základu?? nezdá se mi......."
Nutné, jak vysvětlíš toho Hitlera a rozdělení za něj, a co když se někdy odddělí Morava a nebo prohrajem válku s někým a část území bude fuč!
spelter 3.7.2007 11:11 - č. 3124
spelter
giro.c napsal v č. 3121:
"ne nevím jestli tam jsou neklávy tedy pokud fajt nemyslel Andoru, která byla (nevím jak je to teď) po správou španělskou a francouzskou společně"
Enklávy tam nejsou a Andorra je formálně samostatný stát, přičemž hlavou státu jsou společně francouzský prezident a biskup ze Seu d'Urguel..
shidenkai 3.7.2007 11:10 - č. 3123
spelter napsal v č. 3122:
"Mě o nich poučovat nemusíš - ale měl by ses sám poučit, že tam žádné enklávy nejsou "
Ale jsou a myslím, že jsou i mezi Itálií a Švýcarskem.
spelter napsal v č. 3122:
"tímhle jsem ovšem reagoval nikoli na Timor, ale na Barmu a Zimbabwe viz. "
A já tím zase reagoval na Timor
spelter napsal v č. 3122:
"Dodám snad jen, že ani na Timoru žádná enkláva neexistuje, dál už k tomuto mohu jen dodat"
existuje!
spelter napsal v č. 3122:
"Odhlížeje od toho, že tímto vůbec neodpovídáš na můj dotaz, pak si dovolím uvést, že Český stát ve svém území s německou menšiínou v pohraničí existoval dávno před nějakým Rakouskem-Uherskem, tedy ty vazby byly vytvořeny již před vznikem R.-U. a i v jeho rámci byly české země integrálním a do značné míry hospodářsky nezávislým celkem. A ty celní a hospodářské unie zpravidla vznikají tam, kde je pro to již vytvořený nějaký reálný základ.."
Jo a předtím tu byla Velká Morava a před ní Sámova říše a Keltové!
spelter napsal v č. 3122:
"V tom případě to není poznat.."
No a co má být. Tak ať se trhnou Lužičtí Srbové pokud chtějí budu za ně diskutovat.
spelter 3.7.2007 11:06 - č. 3122
spelter
shidenkai napsal v č. 3114:
"O enklávách na španělsko-francouzské hranici tě nebudu poučovat"
Mě o nich poučovat nemusíš - ale měl by ses sám poučit, že tam žádné enklávy nejsou

shidenkai napsal v č. 3114:
"spelter napsal v č. 3110: "Tam asi bude problém v něčem jiném, co? A jak to souvisí s naším problémem?" A jak ty víš, že na Timoru je to dáno existencí enklávy ten problém!"
tímhle jsem ovšem reagoval nikoli na Timor, ale na Barmu a Zimbabwe viz.
spelter napsal v č. 3110:
"shidenkai napsal v č. 3098: "Mimochodem jak to vypadá třeba v Barmě, Zimbabwe atd - tj. souvislých státech."
Tam asi bude problém v něčem jiném, co? A jak to souvisí s naším problémem?
"
Dodám snad jen, že ani na Timoru žádná enkláva neexistuje, dál už k tomuto mohu jen dodat
karaya1 napsal v č. 3113:
"Pleteš dohromady nesouvisející věci - ale to demagogové dělají rádi, pardon, já bych zapomněl."

shidenkai napsal v č. 3114:
"To se za prvé týká těch lidí co na daném území žijí a za druhé uveď jak dlouhý ten vývoj musí být mě se zdá, že RU existovalo dost dlouho a opakuji v RU neexistovaly mezi českými a rakouskými zeměmi žádné ekonomické hranice! Navíc ignoruješ možnosti cwelní a hospodářské unie atd."
Odhlížeje od toho, že tímto vůbec neodpovídáš na můj dotaz, pak si dovolím uvést, že Český stát ve svém území s německou menšiínou v pohraničí existoval dávno před nějakým Rakouskem-Uherskem, tedy ty vazby byly vytvořeny již před vznikem R.-U. a i v jeho rámci byly české země integrálním a do značné míry hospodářsky nezávislým celkem. A ty celní a hospodářské unie zpravidla vznikají tam, kde je pro to již vytvořený nějaký reálný základ..
shidenkai napsal v č. 3114:
"Já nestojím na straně Němců"
V tom případě to není poznat..
giro.c 3.7.2007 11:06 - č. 3121
karaya1 napsal v č. 3117:
"Máš-li na mysli Andorru, neboli stát zabírající jedno překrásné pyrenejské údolí, pak jsi opět mimo - před přechodem na obživu z turistiky mohli Andořané dělat leda tak pastevce (nebo pašeráky ). To na příliš samostatnou ekonomiku nevypadá..."
ne nevím jestli tam jsou neklávy tedy pokud fajt nemyslel Andoru, která byla (nevím jak je to teď) po správou španělskou a francouzskou společně
giro.c 3.7.2007 11:05 - č. 3120
shidenkai napsal v č. 3116:
"Za Matyáše Korvína to bylo dost dlouho, Slezko je také již dost dlouho pryč atd. De facto byla i Morava za habsburků velmi nezávislá. A definuj ještě ty časové délky jaké jsou nutné, aby území bylo pak považováno za stát."
no čekal jsem že jich napíšeš víc když tedy tak vehementní zastánce......tedy jinak......čs. stát existuje zhruba 500 let do Matyáše a rozdělení (respektive připojení MOravy k Uhrám)....je nutné ponechat toto rozdělení integrálního státu,které nemá žádného základu?? nezdá se mi.......
shidenkai 3.7.2007 11:03 - č. 3119
karaya1 napsal v č. 3117:
"Máš-li na mysli Andorru, neboli stát zabírající jedno překrásné pyrenejské údolí, pak jsi opět mimo - před přechodem na obživu z turistiky mohli Andořané dělat leda tak pastevce (nebo pašeráky ). To na příliš samostatnou ekonomiku nevypadá..."
Omyl podívejte se pořádně jste mimo mísu a navíc chceš tvrdit, že Andora není samostatný stát! A jaktože vůbec tedy ještě existují! A vůbec i Sudety by se mohly dat na turistiku - taky docela dobrý zdroj příjmů. A proč předpokládáte pořád, že vznik státu vede vždy ke vzniku silných ekonomických hranic?
mbbb 3.7.2007 11:02 - č. 3118
mbbb
shidenkai napsal v č. 3116:
"Za Matyáše Korvína to bylo dost dlouho, Slezko je také již dost dlouho pryč atd. De facto byla i Morava za habsburků velmi nezávislá. A definuj ještě ty časové délky jaké jsou nutné, aby území bylo pak považováno za stát."
pokud vím, bavili jsme se o rozdělní Čech.

nevím jaké časové délky jsou potřeba, aby území bylo považováno za stát. K tomu jsou potřeba jiné věci, než časové délky, ne?
karaya1 3.7.2007 11:01 - č. 3117
karaya1
shidenkai napsal v č. 3114:
"O enklávách na španělsko-francouzské hranici tě nebudu poučovat - podívej se do podbronější mapy hranice."
Máš-li na mysli Andorru, neboli stát zabírající jedno překrásné pyrenejské údolí, pak jsi opět mimo - před přechodem na obživu z turistiky mohli Andořané dělat leda tak pastevce (nebo pašeráky ). To na příliš samostatnou ekonomiku nevypadá...
shidenkai 3.7.2007 11:00 - č. 3116
mbbb napsal v č. 3112:
"giro.c napsal v č. 3111: "tedy bych se zeptal ještě jinak....kolikrát za existence českého státu bylo jeho integrální územé rozděleno a na jak dlouho?" neřeš to, to byl jen výkřik do tmy "
Za Matyáše Korvína to bylo dost dlouho, Slezko je také již dost dlouho pryč atd. De facto byla i Morava za habsburků velmi nezávislá. A definuj ještě ty časové délky jaké jsou nutné, aby území bylo pak považováno za stát.
shidenkai 3.7.2007 10:57 - č. 3115
karaya1 napsal v č. 3113:
"Nutné to není, ale je to nanejvýš vhodné. Podívej se na spory Arménie s Ázerbajdžánem... A tu poznámku o letecké dopravě jsem asi nepochopil - to, že se jí dají přepravit osoby a přiměřeně malé množství nákladu, znamená, že je to všelék a půjde jí odtransportovat úplně všechno, včetně průmyslových (polo)tovarů?"
První věta stačí -dík, to druhé platí za předpokladu nepřátelství. Otatně i dnes můžeš určité území odříznout od dodávek.
karaya1 napsal v č. 3113:
"Zkus si to představit na správním rozdělení současné ČR. Jihlavský kraj (resp. kraj Vysočina) je taky do velké míry umělým krajem (pomiňme teď důvody, proč tedy vznikl) - a jsou s tím docela problémy... Protože přirozené vazby vedou na jedné straně k Brnu a na straně druhé zase do Čech, ale do Jihlavy jako takové zase tolik ne. S tzv. Sudetami to bylo stejné - a v jejich případě ještě horší tím, že ani netvořily kompaktní územní celek a nebyly by pouze regionálním, anobrž "celostátním" centrem. Přemýšlej o tom."
Ale fungovat by stejně mohli - navíc vznik státu nemusí nutně znamenat přerušení všech vazeb, například dnes mezi Německem a ČR žádné významné ekonomické hranice neexistují.
281-300 z 3044
<< 12 13 14 15 16 17 18 >>
Po