Sudetoněmecká otázka, odsun sudetských Němců

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
261-280 z 3044
<< 11 12 13 14 15 16 17 >>
Po
bush 3.7.2007 11:56 - č. 3154
bush
shidenkai napsal v č. 3149:
"Pokud lidé příjdou v míru a koupí si zde poctivě majetky nebo si je vytvoří prací tak na tom není podle mě nic špatného. Můžou se pak trhnout pokud buodu chtít. Mě je srdečně jedno zda nějaký Němec pracuje na svém pozemku."
Dovolím si Tě upozornit, že s takovouto státní teorií by jsi nesložil ani maturitu ze Základů společenských věd !! Zajímalo by mne, jestli vůbec znáš slovo politologie.

K celé debatě dodám jen tolik, že jsem si nikdy nemyslel, nakolik jsou demagogové nebezpeční a se svými nesmysly se jen tak nerozejdou.
spelter 3.7.2007 11:52 - č. 3153
spelter
shidenkai napsal v č. 3149:
"No a co naši vládci je tady dobrovolně usadili."
Ne, oni sami se tady dobrovolně usadili.
Pokud nechápeš ten rozdíl mezi "naši vládci je usadili" a "oni sami se usadili", resp. mezi nimi a Estonci, pak je další diskuse zbytečná..
shidenkai napsal v č. 3149:
"Mě je srdečně zda nějaký Němec pracuje na svém pozemku."
Však taky po roce 1918 jsme je na jejich pozemcích pracovat nechali a měli u nás svobodu a demokracii, o jaké se jim jinde v té době mohlo leda zdát. Že sami pracovali spíš než na pozemcích na odtržení, to je jejich chyba.

shidenkai napsal v č. 3149:
"Můžou se pak trhnout pokud buodu chtít."
vidím, že existence státu je pro tebe vlastně zbytečná a každý by mohl být úplně samostatnou jednotkou
mbbb 3.7.2007 11:50 - č. 3152
mbbb
shidenkai napsal v č. 3151:
"Nápodobně! "
nemáš pravdu
shidenkai napsal v č. 3151:
"Aplikuji vaše argumenty i na jiné situace"
no právě, zcela zavádějícně a demagogicky
shidenkai 3.7.2007 11:44 - č. 3151
mbbb napsal v č. 3150:
"Diskuse s tebou opravdu nemá valné hodnoty, akorát zde vše překrucuješ tak, aby se ti to hodilo..."
Nápodobně! Aplikuji vaše argumenty i na jiné situace, řekni mě tedy jaké je omezení tvých argumentů, proč to nemůžu aplikovat jinde? Proč by měli být Čechy něco extra? Snad jen asi proto že si Čech.
mbbb 3.7.2007 11:43 - č. 3150
mbbb
shidenkai napsal v č. 3146:
"v historii je dosti důkazů (ČSR je ostatně jeden z nich). "
znovu tě upozorňuji, že se na toto téma nebavíme o ČSR, ale o Čechách!

Diskuse s tebou opravdu nemá valné hodnoty, akorát zde vše překrucuješ tak, aby se ti to hodilo...
shidenkai 3.7.2007 11:43 - č. 3149
spelter napsal v č. 3148:
"Jestli on tu nebude rozdíl, že Němci do českých zemí přicházeli dobrovolně na základě vlastní volby a nikdo jejich národní identitu nijak neomezoval (na rozdíl od Estonců v Rusku, že), celou dobu tady žili jako integrální součást obyvatelstva Českých zemí, a že najednou po roce 1918 si vzpoměli, že tady po téměř tisíci let žit nechtějí.."
No a co naši vládci je tady dobrovolně usadili. Čas od času se stává, že nějaké etnikum na daném území získá převahu, co je na tom špatného. Viz třeba Amerika.

Pokud lidé příjdou v míru a koupí si zde poctivě majetky nebo si je vytvoří prací tak na tom není podle mě nic špatného. Můžou se pak trhnout pokud buodu chtít. Mě je srdečně jedno zda nějaký Němec pracuje na svém pozemku.
spelter 3.7.2007 11:38 - č. 3148
spelter
shidenkai napsal v č. 3139:
"třeba takové estonsko mezi 2ww mohlo být jen mezičlánkem mezi carským a sovětským ruskem, politický umělý národ na mrtvole carismu - toto ovšem není můj názor, ale názor mnoha jiných - např. některých Rusů."
například některých Rusů - to je kouzelné
nepochybně podle například některých Sudeťáků jsou oni sami národem s tisíciletou národní historií.
Jestli on tu nebude rozdíl, že Němci do českých zemí přicházeli dobrovolně na základě vlastní volby a nikdo jejich národní identitu nijak neomezoval (na rozdíl od Estonců v Rusku, že), celou dobu tady žili jako integrální součást obyvatelstva Českých zemí, a že najednou po roce 1918 si vzpoměli, že tady po téměř tisíci let žit nechtějí..
shidenkai 3.7.2007 11:37 - č. 3147
giro.c napsal v č. 3145:
"no myslím že k tomu Tvému se nemá cenu vyjadřovat "
No dobře tak pro mě je dostatečné období 10 let spokojen! každý může říkat co che na todle téma, protože se to nedá jednoduše říct a já k tomu dodám, že absolutně také ne - ostatně pokud budou nějaké hranice tak to tak bude vždy. Každý si to může naformovat podle potřeby jak pendrek z poutě. Takže i lidé jako Hitler a Mussolini a jím podobní prevíti si to upravili k obrazu svému - vždyť i oni se ostatně dovolávali historických, ekonomických a jiných práv. A nedívím se že jím to lidé žraly.
shidenkai 3.7.2007 11:37 - č. 3146
mbbb napsal v č. 3143:
"ano, čistě uměle ano, pod tlakem a podporou zvenčí. Mýcháš hrušky a jablčka. Za podpory, tlaku a udržování toho stavu zvenčí lze klidně rozdělit České země."
Země se rozdělují i ze vnitř - v historii je dosti důkazů (ČSR je ostatně jeden z nich). Já jsem třeba zvědav na Kanadu, Belgii atd.
giro.c 3.7.2007 11:36 - č. 3145
shidenkai napsal v č. 3144:
"A alespoň pokus, ne já se k tomu nebudu vyjádřovat, jen napíši že někomu se jistě bude zdát moc a jinému málo. Ale dík "
no myslím že k tomu Tvému se nemá cenu vyjadřovat
600 se málo může zdát leda.........
shidenkai 3.7.2007 11:35 - č. 3144
giro.c napsal v č. 3141:
"pokud se TI zdá 600 a více let existence státu málo"
A alespoň pokus, ne já se k tomu nebudu vyjádřovat, jen napíši že někomu se jistě bude zdát moc a jinému málo. Ale dík
mbbb 3.7.2007 11:34 - č. 3143
mbbb
shidenkai napsal v č. 3139:
"Může být, ale vidíš že zemi rozdělit jde"
ano, čistě uměle ano, pod tlakem a podporou zvenčí. Mýcháš hrušky a jablčka. Za podpory, tlaku a udržování toho stavu zvenčí lze klidně rozdělit České země.
shidenkai 3.7.2007 11:33 - č. 3142
mbbb napsal v č. 3138:
"to se takhle jednoduše nedá říct a ty to víš moc dobře. Nedělej zde demagogii typu "došly argumenty"."
Ano vím to velice dobře! Máš recht a proto si každý může říkat co che na todle téma, protože se to nedá jednoduše říct a já k tomu dodám, že absolutně také ne - ostatně pokud budou nějaké hranice tak to tak bude vždy. Každý si to může naformovat podle potřeby jak pendrek z poutě. Takže i lidé jako Hitler a Mussolini a jím podobní prevíti si to upravili k obrazu svému - vždyť i oni se ostatně dovolávali historických, ekonomických a jiných práv. A nedívím se že jím to lidé žraly.
giro.c 3.7.2007 11:33 - č. 3141
pokud se TI zdá 600 a více let existence státu málo
giro.c 3.7.2007 11:32 - č. 3140
shidenkai napsal v č. 3139:
"Může být, ale vidíš že zemi rozdělit jde, to nemůžeš popřít a navíc třeba takové estonsko mezi 2ww mohlo být jen mezičlánkem mezi carským a sovětským ruskem, politický umělý národ na mrtvole carismu - toto ovšem není můj názor, ale názor mnoha jiných - např. některých Rusů."
¨

jde věcí? otázka jak dlouho to vydrží jak vidno české země byly za celou svou historii rozděleny nekolikrát....a vzhledem ke svojí historické integritě se znova spojily.
shidenkai 3.7.2007 11:27 - č. 3139
giro.c napsal v č. 3134:
"myslíš odddělení sudet?.....co na tom chceš vysvětlovat? pouze mezičlánek před zabráním ČSR.....Sudetský národ byl politický umělý výtvor na mrtvole R-U"
Může být, ale vidíš že zemi rozdělit jde, to nemůžeš popřít a navíc třeba takové estonsko mezi 2ww mohlo být jen mezičlánkem mezi carským a sovětským ruskem, politický umělý národ na mrtvole carismu - toto ovšem není můj názor, ale názor mnoha jiných - např. některých Rusů.
mbbb 3.7.2007 11:26 - č. 3138
mbbb
shidenkai napsal v č. 3129:
"Řekněte mě ptostě následující od kolika km2, obyvatel, od jaké hospodářské výkonnosti od jakého časového (tj. historie) hlediska by nějaké určité území mohlo být eventuálně státem?"
to se takhle jednoduše nedá říct a ty to víš moc dobře.

Nedělej zde demagogii typu "došly argumenty".
spelter 3.7.2007 11:26 - č. 3137
spelter
shidenkai napsal v č. 3131:
"historické argumenty používáš ty"
zato ty nepoužíváš žádne
shidenkai napsal v č. 3131:
"Jo země je placatá! Došly argumenty co!"
Mě ne, ale tobě už dost dlouho jakékoli argumenty chybí
shidenkai 3.7.2007 11:22 - č. 3136
mbbb napsal v č. 3130:
"také myslím, že se nemá cenu dohadovat"
Tak proč mě na to nedpovíte a já půjdu dom!
shidenkai 3.7.2007 11:21 - č. 3135
giro.c napsal v č. 3132:
"došly argumenty"
vám, stanovte dobu od které je platné historické hledisko, mimochodem moravskou národnost uznává i ČR! Prodloužil jsem jen platnost vašich argumentů o pár století dopředu. Teda pokud nemají časové omezení pokud jo tak sem s ním. prosím
261-280 z 3044
<< 11 12 13 14 15 16 17 >>
Po