Sudetoněmecká otázka, odsun sudetských Němců

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
2621-2640 z 3044
Po
Carlos 21.1.2004 11:37 - č. 517
Carlos Hofi napsal(a) v č. 505: "ju ani zďaleka neobývali len Maďari. Im nikto neupieral právo na sebaurčenie - prečo ho oni upierali iným národom a národnostiam?"

Protoze chteli mit stejne postaveni jako jine mocnosti, slo je o touze ovladat nekoho.
Carlos 21.1.2004 11:36 - č. 516
Carlos Hofi napsal(a) v č. 504: "Neviem, že aké masové boli, ale to ešte nedokazuje, že väčšina Slovákov si priala odtrhnutie - hoci možné to je. Ako to bolo, to by sme sa dozvedeli len z referenda. Keďže žiadne nebolo, tak si netrúfam tvrdiť, že ktorých bolo viac. Akurát môžem povedať, že mne osobne je toho rozdelenia ľúto. A som vďačný za toto fórum, ktoré nás - aspoň niektorých - opäť spája."

Ja si myslim, ze Cesi se odtrhnout nechteli a Slovaci ano (myslim vetsinove).
Take jsem rad, ze nas toto forum spojuje, az na nektere extremisticke vyjimky.
Carlos 21.1.2004 11:32 - č. 515
Carlos Hofi napsal(a) v č. 502: "S tými autonómiami je to dosť problematické. Carlos chcel pravdepodobne poukázať na fakt, že Slováci cheli autonómiu na slovenskom území a Rusíni na území Podkarpatskej Rusi . Čo je myslím akceptovateľné. Autonómia Nemcov na českom území je o niečo problematickejšia, aj keď - pokiaľ by šlo len o autonómiu a nie odtrhnutie, tak sa to snáď dalo nejako rozumne riešiť."

Souhlas, jsem rad, ze jsem to uz nejak vysvetlil, diky. Az na ten konec s tou autonomii pro Nemce... - souhlas
Je sice pravda, ze se da o tom diskutovat.
Carlos 21.1.2004 11:30 - č. 514
Carlos čet.Hrad napsal(a) v č. 500: "Carlos: tady souhlasím s Hynkem, trochu to motáš (ale možná, že sem tě blbě pochopil), takže prosím o vysvětlení s těmi menšinami (proč se jedna trhnout může a jiná ne)"

Slovaci prisli do CSR s uzemim, maji pravo na autonomii (resp. samostatnost) - preditm byly jen Ceske zeme. Nemci prisli na pozvani ceskych kralu bez uzemi, nemaji pravo na autonomii a uz vubec ne odtrzeni!
Priklad: Ozenis se, mate dva byty, udelate jeden. Rozvadite se, tak se vrati zpatky do svych bytu.
Bydlis v byte a Tvuj kamos se pristehuje a bydli tam dva roky a chce aby vypadal ten bydt takhle a takhle a pak si anrokuje cast bytu.
Je to nemyslitelne!!!!
Carlos 21.1.2004 11:23 - č. 513
Carlos Honza M. napsal(a) v č. 499: "Carlos: Jinak fajn, že taky někdo čte starší příspěvky (a že na ně reaguje, což se nedá říci zejména o páru kontroverzních jedinců)"

Diky, ja se snazim odpovidat na vsechno, s cim souhlasim, nesouhlasim, nebo kdyz se me na neco nekdo zepta.
Carlos 21.1.2004 11:21 - č. 512
Carlos Honza M. napsal(a) v č. 498: "mě to teda připadá, že nařídili, že se má odsun do budoucna provádět humánně a spořádaně, ne že se má provádět."

Ouki, ale Spojenci byli s tim srozumeni, ze se bude provadet odsun. Benesova myslenka odsunu za valky se vyvijela. Nejdrive nesouhlasil, premluvili ho ostatni v exilove vlade v Londyne. Pak souhlasil s castecnym a nakonec s tim vetsinovym.
Carlos 21.1.2004 11:18 - č. 511
Carlos Hynek napsal(a) v č. 497: "Z pohledu přelomu letopočtu jsou Češi poměrně nově příchozí, a přesto tvrdím, že mají nárok na autonomii nebo vlastní stát. A nebo předáme moc Římanům a nebo germánům?"

Procpak bychom meli davat nase uzemi Rimanum nebo Germanum (resp. Markomanum)? Rimane se tu ani neohrali. A Germani "dobrovolne" odesli na Zapad do dnesniho Nemecka. Slovane (Cesi) sem prisli na "prazdne" uzemi!
Carlos 21.1.2004 11:17 - č. 510
Carlos Hynek napsal(a) v č. 496: "Připomínáš mě zdena podle něho se může odtrhnout jen ten s kým sympatizuje. A podle tebe si může udělat autonomii jen ten komu to dovolíš."

Mno doufam, ze me nechces srovnavat se zdenem. To snad ne. Nepripoustim dvoji metr. Ja uznavam narok na autonomii podle uzemi, ne ze nekdo si prijde a pak za 100, 200 nebo 500 let rekne, ze chce autonomii, ne-li odtrzeni.
Carlos 21.1.2004 11:02 - č. 509
Carlos Hynek napsal(a) v č. 495: " A vůbec si mě to nevysvětlil s tím Slovenskem a P. Rusí, přece tato území podle tvé teorie odjakživa patřila Uhersku."

Zaprve slovenske kmeny (viz pribinovo knizectvi poc 9. stoleti) byly samostatne, potom se dostaly pod nadvladu Velke Moravy a nakonec, kdyz prisli madarske kmeny, tak pod jejich nadvladu.
Slovensko a Podkarpatska Rus se prisli do noveho statu s uzemim, tak proto meli mit autonomii. Nemci do Ceskych zemi prisli!!
Carlos 21.1.2004 10:34 - č. 508
Carlos Hynek napsal(a) v č. 495: "Baskové ani Kurdové tam od jakživa nežili, seš padlej na hlavu."

Mno nevim to presne, ale pokusim se to najit, aby bylo jasno.
Hofi 20.1.2004 23:35 - č. 507
Hofi Pôvodne som len chcel Carlosa jemne na niečo upozorniť a nakoniec sa z toho vivinula táto - pre mňa dosť časovo náročná - diskusia. Momentálne si v nej nemôžem dovoliť pokračovať. Objavím sa tu až o týždeň, zatiaľ sa majte.
Hofi 20.1.2004 23:30 - č. 506
Hofi Hynek napsal(a) v č. 497: "Z pohledu přelomu letopočtu jsou Češi poměrně nově příchozí, a přesto tvrdím, že mají nárok na autonomii nebo vlastní stát. A nebo předáme moc Římanům a nebo germánům?"

To je problém argumentácie s historickým právom na nejaké územie. Viz. aj môj predchádzajúci príspevok - pred Slovanmi tu boli Germáni a pred nimi Kelti, a pred nimi rôzne "kultúry" atď... do nekonečna.
Hofi 20.1.2004 23:25 - č. 505
Hofi Hynek napsal(a) v č. 491: "Za prvé to vždy je nesmysl. Země koruny České nejsou staré jak lidstvo samo. I kdyby jsme to připustili tak za druhé Slováci a Rusíni přišli s územím, které patřilo 1000 let uherské koruně."

A keď pripustíme toto, tak potom je potrebné dodať, že predtým na tomto území existovalo niekoľko slovanských kniežatstiev a aj pomerne významné slovanské štátne útvary: Samova ríša a Veľká Morava.

Na margo "uhorskej koruny" - predpokladám, že vieš, že v rôznych historických podobách svojej existencie zahŕňala rôzne územia obývané rôznymi etnikami. A v 19. a na zač. 20. stor. - kedy už môžme hovoriť o národoch - ju ani zďaleka neobývali len Maďari. Im nikto neupieral právo na sebaurčenie - prečo ho oni upierali iným národom a národnostiam?
Hofi 20.1.2004 23:09 - č. 504
Hofi Hynek napsal(a) v č. 490: "zajímavé jak tady Hofi shromaž´doval údaje o tom kolik Slováků např. bojovalo za vznik ČSR, kolik se tam tam shromáždilo na podporu ČSR atd. A zcela ignoruje masové demostrace na podporu osamostatnění Slovenska v letech 1991-1992."

Nó, keď sme hovorili o Slovákoch a vzniku ČSR, tak mi nie je jasné prečo by som mal hovoriť o demonštráciach z rokov 1991-92...

Hynek napsal(a) v č. 490: "zajímavé jak tady Hofi shromaž´doval údaje o tom kolik Slováků např. bojovalo za vznik ČSR, kolik se tam tam shromáždilo na podporu ČSR atd. A zcela ignoruje masové demostrace na podporu osamostatnění Slovenska v letech 1991-1992. když tomu přikládá takový význam proč to nezahrnul do svých seminárek"

Tú seminárku som citoval, pretože som sa ťa snažil aspoň stručne oboznámiť s jednou najväčších vzbúr v c. a k. armáde, ktorej sa zúčastnili prevažne Slováci - bola to reakcia na tvoje tvrdenie o ich spoľahlivosti - pamätáš? A neviem, prečo by som mal v seminárnej práci s názvom "Česi a Slováci v 1. svetovej vojne" písať o demonštráciach z rokov 1991-92.

Hynek napsal(a) v č. 490: "masové demostrace na podporu osamostatnění Slovenska v letech 1991-1992. "

Neviem, že aké masové boli, ale to ešte nedokazuje, že väčšina Slovákov si priala odtrhnutie - hoci možné to je. Ako to bolo, to by sme sa dozvedeli len z referenda. Keďže žiadne nebolo, tak si netrúfam tvrdiť, že ktorých bolo viac. Akurát môžem povedať, že mne osobne je toho rozdelenia ľúto. A som vďačný za toto fórum, ktoré nás - aspoň niektorých - opäť spája.
Hofi 20.1.2004 22:55 - č. 503
Hofi Hynek napsal(a) v č. 488: "Pokud se nemýlím vždy když to jen šlo požadovaly Slováci autonomi nebo samostatnost. (1938, za SNP, 1968, po 1989)"

Tak to je dosť veľké zjednodušenie, neprihliadajúce na predchádzajúce udalosti a špecifiká jenotlivých období!

Hynek napsal(a) v č. 488: "Asi jste pánové zapomněli na to jak to tady po roce 89 vypadalo neustálé dohadování a handrkování o moc o peníze, kdo na koho doplácí o název atd. To bylo v jedno kuse."

Mal by si rozlišovať, že kto sa to vlastne dohadoval a handrkoval. Slušní a inteligentní ľudia sa vedia dohodnúť.

V ČR máte nebeský pokoj? Tak to vám závidím. Nám tu zostalo plno idiotov vďaka ktorým ten kľud mať asi nikdy nebudeme...ale ja som si (asi naivne) myslel, že blbci žijú všade. ČR je asi výnimka.

Ale čiastočne máš pravdu - naši blbci a idioti sa už skutočne len ťažko môžu vyhovárať, že "za to môžu tí b..í Čechúni.." ...a tak sa obviňujú medzi sebou....
Hofi 20.1.2004 22:45 - č. 502
Hofi Hynek napsal(a) v č. 487: "Carlos napsal: Tim nechci rici, ze jsem proti autonomii Slovenska, Slovaci i Rusini meli pravo na autonomii, oproti Nemcum. Proč by jedni měli mít nárok na autonomii a jiní ne."

S tými autonómiami je to dosť problematické. Carlos chcel pravdepodobne poukázať na fakt, že Slováci cheli autonómiu na slovenskom území a Rusíni na území Podkarpatskej Rusi . Čo je myslím akceptovateľné. Autonómia Nemcov na českom území je o niečo problematickejšia, aj keď - pokiaľ by šlo len o autonómiu a nie odtrhnutie, tak sa to snáď dalo nejako rozumne riešiť.
Hofi 20.1.2004 22:40 - č. 501
Hofi Ááááááááááááá!!!! Čo som komu urobil, veď toto vôbec nie je moja parketa... Ale na niektoré prípevky proste reagovať musím.

Carlos (444): No ja som nemal na mysli len začiatočné obd. existencie 1. ČSR. Tie prvé roky boli hodne špecifické. Ale vlastne aj tie ďalšie. To by chcelo presnejšie špecifikovať, a mne sa do toho teraz veľmi nechce, prepáč.
čet.Hrad 20.1.2004 14:32 - č. 500
čet.Hrad Carlos: tady souhlasím s Hynkem, trochu to motáš (ale možná, že sem tě blbě pochopil), takže prosím o vysvětlení s těmi menšinami (proč se jedna trhnout může a jiná ne)
Honza M. 20.1.2004 13:23 - č. 499
Honza M. Carlos: Jinak fajn, že taky někdo čte starší příspěvky (a že na ně reaguje, což se nedá říci zejména o páru kontroverzních jedinců)
Honza M. 20.1.2004 13:18 - č. 498
Honza M. Carlos (413): Ano, probihal divoky odsun po valce. Ten neobhajuji, ani nahodou! Ten organizovany naridily velmoci.

Vidím, že jinak to nepůjde, takže čti to, co jsem zvýraznil:

XII. ORDERLY TRANSFER OF GERMAN POPULATIONS.

The Three Governments, having considered the question in all its aspects, recognize that the transfer to Germany of German populations, or elements thereof, remaining in Poland, Czechoslovakia and Hungary, will have to be undertaken. They agree that any transfers that take place should be effected in an orderly and humane manner.

Since the influx of a large number of Germans into Germany would increase the burden already resting on the occupying authorities, they consider that the Control Council in Germany should in the first instance examine the problem, with special regard to the question of the equitable distribution of these Germans among the several zones of occupation. They are accordingly instructing their respective representatives on the Control Council to report to their Governments as soon as possible the extent to which such persons have already entered Germany from Poland, Czechoslovakia and Hungary, to submit an estimate of the time and rate at which further transfers could be carried out having regard to the present situation in Germany.

The Czechoslovak Government, the Polish Provisional Government and the Control Council in Hungary are at the same time being informed of the above and are being requested meanwhile to suspend further expulsions pending an examination by the Governments concerned of the report from their representatives on the Control Council.

- mě to teda připadá, že nařídili, že se má odsun do budoucna provádět humánně a spořádaně, ne že se má provádět.
2621-2640 z 3044
Po