Sudetoněmecká otázka, odsun sudetských Němců

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
2121-2140 z 3044
Po
DAVID M 16.12.2004 12:37 - č. 1055
DAVID M Ne nadarmo oba (EM i BD) píší příspěvky do "objektivních" německých medií a jsou vítáni na sjezdech landsmanšaftu....(opravdu jsou tam velice,velice "kladně" hodnoceni...)Doporučoval bych všem nahlédnout do učebnice dějin pro základní školy bud v SRN nebo v Rakousku(něco málo bylo před nedávnem napsáno v Týdnu)-taková interpretace našich dějin....Co jiného než revanšismus(vím hrozné slovo) může vzklíčit z této nové krve...
Johny 16.12.2004 11:56 - č. 1054
Johny No hlavně si příznivci sudeťáků a nacistů neumí představit, že zemi neovládal v roce 45 jeden všemocný diktátor jak jsou zvyklí ale okupační správa a později tzv. národní fronta utvořená na základě této správy.

Beneš po návratu do vlasti neměl faktický vliv a byl používán jako figurka která měla alespoň navenek vytvářet pocit kontinuity s předválečným československem.
Pavel Šrámek 16.12.2004 06:51 - č. 1053
No jo, co lze taky od E. Mandlera čekat. Text byl nejspíše převzat z www.bohumildolezal.cz, kde se slibuje pokračování, takže se máme opravdu na co těšit. Doporučuji si ale raději přečíst text níže zmíněného Václava Kurala otištěný tuším v posledním čísle časopisu Přísně tajné. Mimo jiné je tam ukázáno, jaký tlak ve věci odsunu Němců vyvíjel český odboj, což Mandler a spol. ignorují. Je to ovšem pochopitelné, podle nich všichni Češi kolaborovali, žádný odboj nebyl a tudíž ani nemohl tlačit na Londýn ve věci Němců. Za vše prostě může Beneš. Nezasvěcený člověk si musí myslet, že Československo bylo nejdiktátorštější stát na světě, neboť o všem rozhodoval jen jeden jediný člověk. Neexistovala vláda, parlament, soudy, politické strany, vlivné společenské organizace ...
Honza 15.12.2004 23:32 - č. 1052
Honza Fuky: to nemůže, protože by ho liskala hanba za to, co právě spáchal.
Fuky 15.12.2004 22:05 - č. 1051
Fuky Jak tak čtu zběžně onen článek, upoutalo mne slovní spojení v odstavci Vytvoření Národní fronty-"...Zlověstné bro budoucnost České republiky bylo...". To mi celkem stačilo. Autor by si mohl po sobě nejprve článek přečíst.
Honza 15.12.2004 18:46 - č. 1050
Honza Tak pakliže herr Podiven vychází z takových "solidních" pramenů a pokládá je za svaté, není se co divit
Podivene, kde je možno sehnat ony články o ekonomice?
DAVID M 15.12.2004 13:27 - č. 1049
DAVID M Pořád opakuješ to samé a máš stále stejné koně ,pro mne skutečně Mr.Mandler a spol. nepředstavují nějaké novodobé ikony naší žurnalistiky spíše naopak ten pověstný ohnutý hřbet a kolik hřiven??? Můj favorit je třeba Kural ,který na rozdíl od výše jmenovaného nepostrádá znalosti o problematice...A Hahnovi(dle tebe nemají u našich bratrů potřebnou ...)???!!!
Podiven 15.12.2004 10:32 - č. 1048
Toto si přečtěte:

www.ceskamedia.cz/society.html?gloss=6854
alyk 8.12.2004 09:12 - č. 1047
alyk to mbbb - mozna jsi nevyhlizel dostatecne spravne arijsky a nebo jsi nemel pupek, knirek, poradne spocennou tvar a zatylek a nebo jsi nemel pumpky!!! ...asi se budes muset priste polepsit. A nebo sakra nerekl ty jsi ve dverich "Dobrý den přeji"???
mbbb 3.12.2004 10:50 - č. 1046
mbbb Myslím, že pan Bárta asi nebude dalek pravdy. Mě tam ta paní vůbec nechtěla pustit a to jsem se choval slušně, byl jsem střízliv, umyt a oholen
Pavel Sramek 3.12.2004 06:26 - č. 1045
Ja tam nebyl, ale je myslim dosti vystizne, co o tom napsal sam senator Barta. Cituji doslova z jeho webu:

"Bohužel musím konstatovat, že mne činnost kanceláře značně zklamala, nedostalo se mi žádných materiálů, kancelář je utajená a již to musí vytvářet pocit něčeho vlastizrádného, když do ní člověk vchází, celý podnik na mne dělá silný dojem, že je to spíše aktivita páně Posseltova směrem ke svým voličům-sudeťákům (zejména těm odmítajícím smíření), aby mohl prokázat nějakou aktivitu a na hysterických reakcích českého tisku a českých politiků ukazovat, jak mocně ty Čechy straší a jaký je to borec. Návštěva mne (až na kafe a chlebíčky) značně zklamala a na vlastní oči - což považuji za důležité - jsem se přesvědčil, že přes tuto kancelář asi k sousedskému porozumění cesta nepovede."
Honza 2.12.2004 13:14 - č. 1044
Honza Curahee: Málem jsi zapomněl na Adolfovy sebrané spisy a pořádání zájezdu na prohlídku Herrmanových uměleckých sbírek v Karinhallu.
curahee 2.12.2004 10:52 - č. 1043
curahee
mbbb napsal v č. 1042:
"Mají tam alespon nejaké propagacní materiály pro obycejné lidi? "
Ale jistě,např. náborové plakáty do SS nebo RAD,dále video příslušníků NSKK při jejich výcviku v terénu a zpěvníky SA!!!
mbbb 2.12.2004 07:29 - č. 1042
mbbb
Pavel Sramek napsal v č. 1041:
"Takze kancelar funguje, ale asi prijima jen nekoho ..."
Aha, nejsen tedy "NEKDO", holt je ta kancelár jen nástroj politického tlaku, nic jiného. Mají tam alespon nejaké propagacní materiály pro obycejné lidi? Ze bych si tam napsal, abych se seznámil s cíly této kanceláre.
Pavel Sramek 2.12.2004 06:30 - č. 1041
to mbbb

Dne 26.10.2004 navstivili kancelar SL v Praze senatori Zdenek Barta a Jan Hadrava a jednali s P. Bartonem (viz barta.kdu.cz). Takze kancelar funguje, ale asi prijima jen nekoho ...
DAVID M 26.11.2004 17:53 - č. 1040
DAVID M to Podiven

Podivný PODIVENE tvé příspěvky jsou skutečně famozní, logicky ti argumentovat opravdu nemá cenu,neb ty vše dokážeš naprosto překrucovat a účelově upravovat.(myslíš si ,že používáš exaktní data,ale není to pravda) Tvému věku by více slušela pokora a schopnost naslouchat názorům starších( a minimálně životem a zkušenostmi bohatších) kolegů. Mít názory jak ty ještě ve třiceti by mi vlastní otec dal po ...To si skutečně myslíš že Doležal, Mandler, Placák(co chudák jeho otec), Kučera atd. jsou v této věci objektivní? Nebo spíše bezbřeze naivní? Či něčí nástroj? ( ne náhodou mají nejvíce prostoru v německé MfDnes). Tvé názory na Hahnovi...( čteš někdy vůbec německé noviny?- jak jednostranně jsme tam interpretováni?) Witikobund to je zřejmě tvá krevní skupina( ikdyž to popíráš). Je mi tě líto, když vidím jak mladý... DAVID
mbbb 23.11.2004 21:34 - č. 1039
mbbb Zdravím,

víte někdo zda funguje ještě tzv. Kancelář Sudetněmeckého krajanského sdružení v Praze na Malé Straně? V roce 2003 v létě jsem ji hodlal navštívit, ale paní, co tam byla mne nepustila přes práh, že prý tam jenom bere telefony - pak jsem ji viděl jednou v televizi a byla to nějaká funkcionářka nějakého svazu Němců v ČR

Slavnostní otevírání té kanceláře jsem viděl ve zprávách v televizi a krom pana Rumla a mu podobných jsem zahlédl i obálku jedné knihy - tenkrát jsem myslel, že se mi to zdálo. Dnes již vím, že neudálo sweb.cz/MBBB/3c_1.jpg
čet.Hrad 22.11.2004 23:03 - č. 1038
čet.Hrad
Eagle napsal v č. 1030:
"Nejprve by měli němci vyřešit problém s odsunem našich lidí na nucené práce a do koncetračních táborů a pak se teprve budeme zabívat otázkou odsunu sudetských němců. Prostě by to chtělo začít od začátku."


Ale ono to začalo o hodně dříve. ale i v tom máš pravdu
Podiven napsal v č. 1031:
"teď jsi trefil hřebík na hlavičku. Od roku 1945 jsme civilizovaným státem nebyli."
Ale v době od 15.3.1939 až zhruba do konce dubna 1945 ano, že ty chytráku
čet.Hrad 22.11.2004 22:56 - č. 1037
čet.Hrad Ne bis de aedem re. A my to tady omíláme furt dokola (pokud už teda chceš podivný Podivene předvádět svoji vzdělanost, i když latina je ti v otázce reparací a jejich vyčíslení ku ....)
Glynwed 22.11.2004 13:01 - č. 1036
Glynwed Několik zajímavých čísel...
forum.axishistory.com/viewtopic.php?t=62936&...
2121-2140 z 3044
Po