Sudetoněmecká otázka, odsun sudetských Němců

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
2061-2080 z 3044
Po
Podiven 22.12.2004 16:54 - č. 1116
Honzíku, jestlipak víš, kolik českých vojáků dezertovalo a kolik jich naopak splnilo svou přísahu. Jaký byl asi ten poměr?

Jinak viz Johny:
Připomínka miliónů čechů bojujících za Rakousko je podnětná - tito lidé byli opravdu zapomenuti.


Kontrolní otázka: a odkdypak jsme byli ve válce s Velkoněmeckou říší? (s vratkou konstrukcí některých českých historiků na mně nechoď )
Honza 22.12.2004 16:49 - č. 1115
Honza Podiven: tak Tvůj příspěvek mě dorazil. Napiš něco na silvestra, ať se pobavíme.
Ale teď vážně. To, co sis zde dovolil napsat je skutečně urážející. Přál bych si, aby ses potkal s mým dědou, který měl legionáře dobrého kamaráda. Vzhledem k tomu, co zde prezentuješ, toto setkání by jsi asi nepřežil.

Mimojiné na jakém školení Ti vyprávěli, že jsme nebyli ve válce s Velkoněmeckou říší? A jakpak chutnal eintopf? Pokračovali pak tou o Jeníčkovi a Mařence?
Johny 22.12.2004 16:44 - č. 1114
Johny
Podiven napsal v č. 1113:
"Srovnejte si: - jeden voják složí přísahu, za války ji neporuší a po válce je odsunován do pozadí - druhý voják složí přísahu, zradí a dezertuje k nepříteli, navíc na stranu carského režimu neuznávajícího žádná demokratická práva. Na straně tohoto režimu bojuje proti svým původním vlastním vojákům. Po válce je oslavován jako "hrdina". Kdo si zaslouží větší uznání?"


Připomínka miliónů čechů bojujících za Rakousko je podnětná - tito lidé byli opravdu zapomenuti. Na druhou stranu Československo jako jediná země zaplatila vyměřené reparace za RU do puntíku. Ostatní se tomu zbaběle vyhli.

Názor, že jakákoliv přísaha je naprosto zavazující je nesmysl. To by většina mužské populace Česka musela jít bojovat proti současnému systému. Navíc by bylo nutno objasnit, za jaké situace kdo přísahal.
Podiven 22.12.2004 16:23 - č. 1113
David M: srovnávat nás a Rusko, to je hodně mimo mísu. Rusko bylo s Německem ve válce a porazilo ho. Proto si jako vítěz mohlo stanovovat podmínky.

My jsme ve válce s Německem nebyli (i přes jistou právní ekvilibristiku z naší strany snažící se prokázat opak). Naopak bychom mohli být chápani spíše jako němečtí spojenci, resp. součást Německa.

A ještě malá replika k těm legionářům, už nevím kdo se to o nich zmiňoval v kterém tématu.

Srovnejte si:

- jeden voják složí přísahu, za války ji neporuší a po válce je odsunován do pozadí

- druhý voják složí přísahu, zradí a dezertuje k nepříteli, navíc na stranu carského režimu neuznávajícího žádná demokratická práva. Na straně tohoto režimu bojuje proti svým původním vlastním vojákům. Po válce je oslavován jako "hrdina".

Kdo si zaslouží větší uznání?
DAVID M 22.12.2004 13:26 - č. 1112
DAVID M ...myslím,že "heil" Podiven stačí... (nic proti němu osobně)
čet.Hrad 22.12.2004 12:33 - č. 1111
čet.Hrad Tak jsem si přečetl už jen ten úvod a nechce se mi vůbec pokračovat Beneš byl asi fakt diktátor

Nezkusíme napsat panům "heil" Doležalovi a Mandlerovi ať se přihlásí na Frontu, aby nám to tady objasnili?!
Fuky 21.12.2004 21:33 - č. 1110
Fuky curahee: Bohužel... vlastenectví se dnes projevuje už jen tak, že se jednou za čtyři roky když zrovna vyhrajeme olympiádu nebo něco podobného, sejde na Staromáku pár set lidí s obmotanými vlajkami kolem těla, přičemž mnozí z nich ani neví, kdy vznikla ČSR a co byl Mnichovský diktát či První republika.
curahee 21.12.2004 21:05 - č. 1109
curahee
Fuky napsal v č. 1108:
"Jsem hrdý, na to, že jsem se narodil v Československu a neméně jsem hrdý i na své předky, kteří se v září 1938 nebáli nepřítele, někteří s ním i bojovali a dokonce to zaplatili životem."
Hezky napsáno,bohužel dnes,aby jsi vlastence lupou hledal!
Fuky 21.12.2004 20:41 - č. 1108
Fuky Nechápu, jak podobnému "historikovi" vůbec podobný článek může vyjít. Už jen to, že neustále mluví o České republice (ovšem v souvislosti s lety 38, 45 a 48!), tedy netuším, zdali jde o záměr, či o 20 překlepů, lze brát jako naprosté ignoranství. O tvrzení, že Československo byla říše a srovnávat jej se SSSR a Jugoslávií ani nemluvě. Nejen že jde o článek plný nesmyslů, ničím nepodložených domněnek a mnohdy i urážlivých lží, ale jde i o naprosto obsahově nekvalitní článek, který bych mohl teď během 15 minut sepsat také.
Jsem hrdý, na to, že jsem se narodil v Československu a neméně jsem hrdý i na své předky, kteří se v září 1938 nebáli nepřítele, někteří s ním i bojovali a dokonce to zaplatili životem.
Honza 20.12.2004 23:45 - č. 1107
Honza No tak to je mazec. Doporučuji přečíst na silvestra, celkem jsem se pobavil.
Pavel Šrámek 20.12.2004 06:35 - č. 1106
Na webu B. Doležala (www.bohumildolezal.cz) je dokončení článku E. Mandlera o Benešovi. Po jeho přečtení už mám zcela jasno. V Chrudimi v květnu 1945 jeden člověk, jemuž Němci umučili bratra, utloukl několik německých zajatců. On za to však nemůže, může za to přeci Edvard Beneš!!!
Vorosilov 19.12.2004 19:50 - č. 1105
A nechceš rovnou přivésti pana Sládka? Ten by naše zájmy bránil jistě vehementněji Pokus o vtip... Myslím, že německým politikům jsou Sudety a vůbec celá naše republika celkem ukradený, jím jde hlavně o voliče.
cinik 19.12.2004 19:16 - č. 1104
cinik dzin(1102):

Neděs slušný lid!!
Eagle 19.12.2004 19:11 - č. 1103
Eagle
Johny napsal v č. 1099:
"Německo to nevytahuje."
To je dobře, už jsem se lekl.
Dzin 19.12.2004 17:25 - č. 1102
Dzin DAVID M: (1101) Jojo, částečně někdo jako Zeman chybí. Osobně si ale myslím, že ikdyby vyhrála pravice, zase k nějaké razantní změně postoje německé vlády nedojde. Možná se bude vyjadřovat více opatrnicky a populisticky vzhledem k SdL, ale doufám, že to bude vše. Pokud ne, tak ještě stále můžeme přivést Zemana z Vysočiny (Návrat Miloše).
DAVID M 19.12.2004 13:51 - č. 1101
DAVID M Zatím, co bude až vyhraje pravice? (a nemusí to být ani Stoiber), Je potřeba aby naše zájmy hájili razantně-Zeman řekl,že sudetáci byli hitlerova pátá kolona(přesně řečeno) a soc.dem. kancléř okamžitě ruší návštěvu Prahy...to značí minimálně ,že vysídlenecká karta ovlivnuje spolkovou politiku at levice či pravice.Co řekl Khol v 97 po uzavření deklarace?-majetkové nároky zůstavají otevřeny...(Klausovi v tu chvíli pěkně stvrdl úsměv,né tak už architektu dohody Zielencovi)-zde mne napadlo jak se naší modré pravici sedí v jedné lavici(EP) Copak nechápete ,že si všichni stále jen namlouváme...SdL je kapitola opravdu sama o sobě(a není to jen Acker....), co následovalo po Havlově rádoby gestu v 90??? Ne na natažený prst oni uchopí ne ruku,ale celé tělo. Ať Neubauer nebo potom ten "Hitler po výkrmu"(bravurní Zemanův bonmot) na jejich politice se nic nemění(čtěte jejich stanovy-nebo se podívejte na stránky jedné z odnoží Wittikobundu-ach tak oni(SdL) tvrdí,že se s nimi rozešli... ) No jo už jim nestačíme pouze my a tak lady Steinbachová do svých hrátek tahá i Polsko. To pro změnu stvrdl úsměv Schroderovi když Waršava vyčíslila své válečné škody...Ale jinak máte pravdu Německo v podstatě opravdu nic nevytahuje...jen takovou perličku závěrem,asi okolo roku97??? jsem četl v LN rozhovor s Jazovem-"já bohužel vím ,že v budoucnu opět příjdete o Sudety"-to není myšleno z mé strany až tak vážně,ale není to
Dzin 19.12.2004 13:11 - č. 1100
Dzin Eagle: Jak píše Johny. Postoj německé vlády a tím i Německa je k nárokům sudeťáků odmítaví. Německý kancléř to už několikrát dal jasně na vědomí.
Johny 19.12.2004 11:45 - č. 1099
Johny Eagle: Německo to nevytahuje. Vytahují to především nacionalistické spolky jako SdL. Německo samo jakoukoliv diskuzi o odškodnění odmítlo. V běžné německé populaci je toto téma v podstatě neznámé a běžný němec (pokud je vůbec zná) sudetskými němci dost pohrdá.

Na druhé straně je zřejmé, že ačkoliv odsun obyvatelstva byl v té době legitimní, jejich okradení ne. Benešovy záměry ovšem zcela jasně hovořily o tom, že majetek bude zabaven pouze těm, kteří se provinili. Zbytek bude státem vykoupen. Ovšem to samé platilo o znárodnění - majetek měl být státem vykoupen a dodneška majitelé akciovek a podniků znárodněných před únorem neviděli ani korunu.
DAVID M 19.12.2004 10:35 - č. 1098
DAVID M Němci se ještě několik generací budou dívat východním směrem v uctivém předklonu...
Eagle 19.12.2004 10:09 - č. 1097
Eagle A pokud tedy máme vystěhovaným němcům (popř. jejich potomkům) zaplatit odškodné, tak ať německo zaplatí za škody, které napáchalo na čs. území za celou válku. Jen za odškodné lidem, kteří zemřeli v koncetračních táborech, kteří byli nuceně nasazeni v německých továrnách, za drancování našich nerostných surovin, armády a ekonomiky bychom mohli každému odsunutému němci postavit v sudetách vilu a ještě by nám mnoho zbylo. Tak jak je možné že ČR jakožto válečná oběť německa mu máme platit ? A jak je možné že jeho dluhy vůči nám ještě spalceny nebyly ? ( a pravděpodobně nikdy nebudou)
2061-2080 z 3044
Po