Sudetoněmecká otázka, odsun sudetských Němců

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
2081-2100 z 3044
Po
Eagle 19.12.2004 09:58 - č. 1096
Eagle Připadá mi zvláštní, že na nás německo pořád vytahuje odsun sudetských němců, ale po rusku nechce nahradit např. válečné škody. Myslím si že ještě pořád platí pravidlo, že pykat bude ne ten kdo napáchal nejvíce škody, ale ten kdo je nejsnáze postižitelný. Tím chci naznačit, že se poválečné zločiny řeší mnohem více než válečné (asi protože je víc informací). Prostě se chci zeptat, proč nás němci odsuzují za vystěhování sudetských němců, ale rusy, kteří jim v německu nadělali mnohem větší škody, nechávají relativně na pokoji ?
mbbb 19.12.2004 08:47 - č. 1095
mbbb Štěstím této země je, že se podařilo němce po válce odsunout.

Je smutné, že se dnes z viníků stávají oběti a z obětí viníci. Zatímco viníci již věří, že jsou oběti, oběti jsou masírovány ze všech stran a nakonec se i oni přihlásí ke své vině.
DAVID M 19.12.2004 08:09 - č. 1094
DAVID M to PODIVEN: naprostý souhlas s Johnym(1093)-to je totiž přesně ono,informovanost PAX SdL a proti tomu objektivita historiků z dob komunismu je ještě na velice solidní úrovni.(nevidím moc velkého rozdílu mezi Lažanovským a spol. a Mandlerem,Doležalem..) Já skutečně neshledávám nedostatky na zpracování českých dějin renomovanými historiky-18,19,38....(skutečně si myslíš,že ti naši historii musí osvětlovat SdL?-to je jako chtít osvětlit historii Židů od Himlera...možná trochu silné přirovnání ovšem,když někdo praví,že protektorát bylo zlaté údobí národa-průmysl vzkvétal,rodilo se mnoho dětí..). Stále čekám na tvou vizi české státnosti????Skutečně mám z tvých příspěvků dojem,že asimilace(bud násilná nebo...) je cestou našeho(asi ne tvého) národa. Taková otázka závěrem, jak by asi vypadala ČR ve světle rozpadu ČSFR s nějakým tím milionem Němců???( v tomto bodě souhlasím s Kuralem-zřejmý konec naší státnosti).
Johny 18.12.2004 10:50 - č. 1093
Johny No ono je právě zajímavé, jak názory Podivena přesně kopírují tzv. sudetoněmecký katechismus. To je příručka, která vysvětluje dějiny tak aby je sudetští němci správně chápali. Moderní verze obsahují i význačné osobnosti z řad sudetských němců jako císař Karel IV či Franz Kafka a pod.

Už jen čekám, kdy Podiven vyrukuje s proroctvím kněžny Libuše, které dle historiků z SL předpovídá návrat sudetských němců do čech.
Honza 18.12.2004 01:13 - č. 1092
Honza No já už se jen posmutněle bavím.....
Fuky 17.12.2004 22:23 - č. 1091
Fuky Vůbec nemá cenu se rozčilovat, pánové, pokud někdo bude chtít lézt sudetskému Lansmanšaftu do prd... najde si vždycky nějaký ten argument.
Fuky 17.12.2004 22:17 - č. 1090
Fuky Podiven: nečtu následující příspěvky a nereaguji na ně, neboť nyní nemám čas, reaguji pouze na tvůj příspěvek 1068.
1)Nevím, komu to cpeš, všichni víme, že Slovensko před rokem 1918 neexistovalo. Že existovalo ve svém příspěvku neprohlašuji, jestli sis nepovšiml. Je ovšem podle mého názoru urážkou Slováků nazývat jejich území jako "kus Uher", ale budiž, to je věc názoru.
2)viz přísp. 1969 od Mila, který to vystihl poměrně dostatečně jasně.
3)viz přísp. 1971 od Johnyho. Jestli ti příjde post ministerského předsedy málo významný, tak potom není o čem se bavit. Tedy vládnoucím národem nebyli jen Češi, nýbrž i Slováci, a kolik tvořili Češi a Slováci procent z celkového obyvatelstva ČSR? Rozhodně více než 50%.
4) Když někdo nepochopí ironii ani když je tam dvacet smajlíků a výslovně je to pod textem napsáno, tak je to hodně zlé...

Čili vyvstává otázka, zdali by si neměl kolega Podiven osvěžit kromě základních historických fakt třeba i své znalosti čtení.
Mimochodem, v kterých souvislostech že to mám velmi závažné mezery?
Johny 17.12.2004 21:07 - č. 1089
Johny Podiven 1083: Nevím co bych ti měl prozrazovat. Já sem netahal tituly panovníků abych z nich cokoliv vyvozoval.

Jistě nám tady všem prozradíš jakou samostatnou jednotku tedy v rámci Rakousko-Uherska tvořilo "Královstvi Jeruzalémské". To bude asi pozoruhodný objev
mbbb 17.12.2004 18:56 - č. 1088
mbbb Nevím, jak moc bylo Československo umělý stát, ale byla to moje milovaná vlast. je mi líto, že již tu není s námi.
čet.Hrad 17.12.2004 17:50 - č. 1087
čet.Hrad
Podiven napsal v č. 1084:
"A toto složení si porovnej s poměrným složením důstojnického sboru, ministrů, vysokých úředníků atd. Zjistíš zajímavou věc"
Jo to je známé, ale u Slováků to bylo proč asi (to už nám jako fundovaný historik objasníš ty, nebo ne?)?
Dzin 17.12.2004 17:43 - č. 1086
Dzin Podiven: (1084) Samozřejmě, zastoupení na jednotlivých postech neodpovídalo zastoupení národů. Ale vem to i takhle. V populaci je asi 51 procent žen a 49 procent mužů. Vůbec jsem si nevšiml, že by tomu odpovídalo zastoupení v jakékoliv ze zmíněných složek a to ani v současnosti. Přesto je naprosto jasně deklarovaná rovnoprávnost obou pohlaví. Podobný jev se nám vyskytuje všude ve světě. Z toho jasně plyne, že to co je hlásáno nemusí být vždy realizováno tak, aby to na puntík přesně odpovídalo.
Ohledně ČSR. Je otázkou, kolik toho bylo dáno diskriminací státu a kolik neochotou třeba Sudetských Němců, hlavně po nástupu Henleina. Třeba ve složení důstojnického sboru, pokud je mi známo, sudetští Němci se nějak výrazně nehrnuli do služby v armádě ČSR? Tím nechci tvrdit, že by žádná diskriminace u nás neexistovala, ale současně si myslím, že je velmi laciné tvrdit, že to bylo dáno jenom jí.
To nic ale nemění na faktu, že Čechů a Slováků zde byla nadpoloviční většina a Slováci byly jednoznačně vládnoucí národ, jak sám název republiky napovídal.
Dzin 17.12.2004 17:34 - č. 1085
Dzin cinik: (1080) Proč by se ale snažil? Po každé válce se vždy národy snaží předejít chybám, které k ní vedly. Přítomnost silné německé menšiny na jiných územích, než Německa, byla bezpochyby jedním z faktorů, které se na vypuknutí WW2 podepsaly. Je proto jenom logické, že následoval jejich odsun do Německa.
Podiven 17.12.2004 17:17 - č. 1084
Dzin: tvrzení, že Slováci byli vládnoucím národem v ČSR je asi stejně pravdivé, jako že vládnoucím národem byli sudetští Němci.

Schválně si porovnej:

Složení ČSR podle národností: Češi asi 45-50%, Slováci asi 20-25%, sudetští Němci asi 25-30%.

A toto složení si porovnej s poměrným složením důstojnického sboru, ministrů, vysokých úředníků atd. Zjistíš zajímavou věc

Milo: ano Kollár a Šafařík jsou příklady česko-slovenské vzájemnosti. A kolik takových lidí v historii před rokem 1918 je? Víš kolik je takových příkladů česko-německé vzájemnosti?

Na území Podkarpatské Rusi si historicky mohou dělat stejné nároky jak Polsko tak Ukrajina tak Maďarsko.

Jugoslávie byla uměle vytvořeným útvarem a rozpadla se.
Sovětský svaz byl uměle vytvořeným útvarem a rozpadl se.
Československo se ve 20. století rozpadlo hned dvakrát a bylo... ?
Podiven 17.12.2004 17:09 - č. 1083
Johny: úroveň tvé historické ignorance je vskutku pozoruhodná. Něco jako deklaratorní a reprezentativní tituly ti zřejmě vůbec nic neříká. Jistě nám tady všem prozradíš jakou samostatnou jednotku tedy v rámci Rakousko-Uherska tvořilo "Slovensko". To bude asi pozoruhodný objev
Johny 17.12.2004 16:53 - č. 1082
Johny
Pavel Šrámek napsal v č. 1077:
"Beneš byl zpočátku velmi rezervovaný, ale naprosto nekompromisní byl český odboj, hlavně Obrana národa."
To mohu potvrdit. Beneš dokonce původně počítal s trvalým odstoupením některých území a výměnou obyvatelstva.
Honza 17.12.2004 16:12 - č. 1081
Honza A kdy by měl začít Podiven odpovídat na otázky? Já ho žádám o jednoduchou odpověď už čtvrt roku a furt nic....
cinik 17.12.2004 15:28 - č. 1080
cinik to dzin (1078):

1) úsměvné přirovnání

2) omluva pro toho, komu se nepodařilo zabránit, ač se snažil, stěží už pro toho, kdo mlčky přihlížel a už vůbec ne pro toho, kdo aktivně přispěl!
Dzin 17.12.2004 14:45 - č. 1079
Dzin Podiven: (1068)
1- Pokud mě pamět neklame, Německo také nikdy v historii neexistovalo jako stát a vzniklo teprve v roce 1871. To snad znamená, že Němci nemají právo na stát, ve kterém by žili?
3- Vládnoucím etnikem byli Češi a Slováci. viz. (1078)

Či-li jestli lze země spojit tak, jak se ptáš, odpovím otázkou, evidentně ano. Máme dost příkladů z Evropy, kromě zmiňovaného Německa třeba Itálie s dobou vzniku 1861. Jestli se ti zdá, že jejich provázanost byla větší, než provázanost zemí Československa, je to jen zdání. Jednalo se vždy o různé nezávislé země, které se ovlivňovaly na základě mezinárodních vztahů a podobné kultury. Ale nikdy spolu nebyly ve státním svazku, až do určité doby. To samé lze říci i o národech Československa.
Dzin 17.12.2004 14:33 - č. 1078
Dzin cinik: (1073)
1- Vládnoucím národem byly "Čechoslováci", tedy Češi a Slováci. To, jak to bylo v praxi realizováno, je věc jiná. Paralera se současností. Vládnoucím národem v ČR jsou Češi a ne Pražáci, jak bývá velmi často slyšet ze všech koutů. Nebo ne?
2- Měl na vybranou? Mohl odsunu Němců zabránit? Bylo toto rozhodnutí jen na něm, resp. na ČSR?
Pavel Šrámek 17.12.2004 14:15 - č. 1077
Padly tu výtky, že se neuvádí konkrétní námitky. Měl jsem zato, že jsem se jasně vyjádřil, ale budiž, zkusím to ještě jednou. Na Mandlerově textu mi vadí, že za vše může a vše udělal jedině Edvard Beneš. Např. Mandler píše, že Beneš přijal mnichovský diktát. Co si mám o tom myslet? O textu z Mnichova jednal výbor politických ministrů za účasti Beneše a vláda generála Syrového. Obě skupiny se přiklonily k přijetí, přičemž definitivně rozhodla (a nikdo jiný ani nemohl) vláda 30. září 1938 před polednem. Na zasedání byli jako hosté prezident Beneš a generál Krejčí. Pokud někdo tvrdí, že Beneš přijal Mnichov je to stejné jako kdyby tvrdil, že Mnichov přijal generál Krejčí. A pokud jde o odsun, Beneš byl zpočátku velmi rezervovaný, ale naprosto nekompromisní byl český odboj, hlavně Obrana národa. Stačí si přečíst některé radiové vzkazy do Londýna. Dosvědčuje to i polský historik Piotr Majewski, který na téma Edvard Beneš a německá otázka vydal před časem knihu. Doufám, že i jeho kolega Podiven neoznačí za českého šovinistu.
P.S.: Podobných příkladů je možné uvést celou řadu.
2081-2100 z 3044
Po