Sudetoněmecká otázka, odsun sudetských Němců

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
2521-2540 z 3044
Po
Carlos 28.1.2004 14:38 - č. 621
Carlos Hynek napsal(a) v č. 613: "K té 605 Slováci přece přišli dříve, tak ostatní menšiny nemají podle tvých názorů právo na autonomii."

Autonomie je velice slozity pojem. ja ji vidim jinak - na zaklade historickeho uzemi a narodech. Nenutim Te ani nikoho jineho, aby prevzal muj nazor, to bych si nedovolil. Ale proste to vidim takhle!
Carlos 28.1.2004 14:34 - č. 620
Carlos Hynek napsal(a) v č. 612: "carlos napsal: Baskove si autonomii zaslouzi, protoze tam zili od pradavna. To je smůla, Slované tu odpradávna nejsou. Že by nároky germánů, kteří tu byly dříve a znichž někteří neodešly měli přece jenom pravdu."

Zaprve, proc jsem to psal. Baskove i Kurdove zili na svem uzemi odpradavna. Nevim, zda jsem mel spor s Tebou nebos nekym jinym, ale nekdo mi rikal, ze tam nebyli odjakziva.
Slovane sem prisli. Germani (absolutni vetsina) odesli pryc, sli nekam jinam sla tam, absolutni vetsina!!!!!
potom sem prisli na relativne "prazdne" uzemi Slovane
Carlos 28.1.2004 14:28 - č. 619
Carlos Hynek napsal(a) v č. 611: "k té 603 potvrdil jsi, že nemáš úplnou jistotu, přesto na tom stavíš dále své argumenty."

Vzdyt v historii neni nic jisteho, jeste v tak davne. Ja vychazim z poznatku, ktere jsou dnes
Carlos 28.1.2004 14:26 - č. 618
Carlos Hynek napsal(a) v č. 610: "Já se tě ptám, když někdo příjde na téměř pusté území a začne ho obdělávat tak má právo na autonomii resp. svobodu nebo ne?"

Ano, pokud to uzemi nikomu nepatri!
alyk 28.1.2004 13:22 - č. 617
alyk ja uz to psal drive - Nemci stejne jako Slovaci proste na autonomii pravo meli! Obe otazky jsou uplne debilni. Pri posuzovani naroku na autonomii bych rozhodne nepouzival od kdy tady byl ci po kom prisel onen narod - to je naprosto zavadejici!! Ta mensina se proste vzmohla, zapustila koreny a vznikla z ni nekolikamilionova mensina, ktera uz vyrazne ovlivnovala chod toho ci jineho statu. Myslim to vseobecne. Nejake uvahy o svate risi, o kralovstvich, kde jsme az meli hranice to jsou blbosti. Vytahovani kostlivcu ze skrine. Pri urcovani autonomie se musi vychazet z dane momentalni situace a ta v r. 1918 jednoznacne mluvila Nemce, a pokud by zustali Slovaci v Uherskem kralovstvi i pro ne! Vlastne ji mohli pozadovat i v CSR., ale po vzniku ucelove ceskoslovenske narodnosti to bylo zbytecne!

co rikate na to, jak jsou ceska media hrda na kandidata na prezidenta USA Johna Kerryho, jehoz predci pochazi z Horniho Benesova? divim se, ze v teto souvislosti najednou nezni slova "sudetak jako poleno" atd., ale J.K. ma ceske predky apod! jo jo, sila medii je znat!
Hynek 28.1.2004 13:14 - č. 616
Víš co carlosi evidentně si zaneprázdněný. A nemá se cenu bavit o tom jak mělo či nemělo kdysi něco co už není být uspořádáno či né. To je dnes již pasé.
Hynek 28.1.2004 12:47 - č. 615
Prosím ostatní o vyjadření k těmto názorům carlose (na zmíněných národech ani zdaleka tak nezáleží, můžete si dosadit jiné, příkladů najdete jistě dost) :

1)Slováci měli nárok na autonomii, protože přišli dřív do relativně pustého území než přišli Maďaři. Němci neměli nárok na autonomii, protože přišli později do relativně pustého pohraničí než Češi do vnitrozemí.

2)Němci neměli nárok na autonomii, protože toto území patřilo českému králi. Slováci měli nárok na odtržení (autonomii) od Maďarska, přestože toto území dříve patřilo uherskému králi a oni neměli žádnou autonomii.
Hynek 28.1.2004 12:43 - č. 614
To je jako kdybych daroval část svého pozemku někomu, aby se na něm usadil a obdělával ho a pak ho vyhodil, že pozemek je můj, protože mi kdysi patřil nebo že patřil nějakému králi (po kterým je nám stejně dávno putna).
Hynek 28.1.2004 12:35 - č. 613
K té 605 Slováci přece přišli dříve, tak ostatní menšiny nemají podle tvých názorů právo na autonomii.
Hynek 28.1.2004 12:34 - č. 612
carlos napsal: Baskove si autonomii zaslouzi, protoze tam zili od pradavna.

To je smůla, Slované tu odpradávna nejsou. Že by nároky germánů, kteří tu byly dříve a znichž někteří neodešly měli přece jenom pravdu.
Hynek 28.1.2004 12:31 - č. 611
k té 603 potvrdil jsi, že nemáš úplnou jistotu, přesto na tom stavíš dále své argumenty.
Hynek 28.1.2004 12:26 - č. 610
Já se tě ptám, když někdo příjde na téměř pusté území a začne ho obdělávat tak má právo na autonomii resp. svobodu nebo ne?
Carlos 28.1.2004 12:18 - č. 609
Carlos Hynek napsal(a) v č. 607: "Žádné srandičky rozvádím do důsledků tvé argumenty."

Mne to tak nepripada...
Carlos 28.1.2004 12:18 - č. 608
Carlos Kurdove - www.kurdove.ecn.cz/
Co jsem tim chtel rici? Ze bzli drive nez ostatni etnika a ze maji pravo na samostatnost / resp. autonomii.
Hynek 28.1.2004 12:14 - č. 607
Žádné srandičky rozvádím do důsledků tvé argumenty.
Carlos 28.1.2004 12:10 - č. 606
Carlos to Hynek - Snad jsme se o tom bavili, jestli ne tak se Ti omlouvam. Kurdove a Baskove a autonomie.
Baskove si autonomii zaslouzi, protoze tam zili od pradavna. Jiz v 9. stoleti meli vlastni stat - pozdejsi Navarrske kralovstvi www.ifrance.com/jcz/baskove.htm
K Tem Kurdum se budu snazit jeste neco najit.
Carlos 28.1.2004 12:00 - č. 605
Carlos Hynek napsal(a) v č. 601: "Ale nemůžeš popřít, že se jednalo o řízení vlastního státu. Ostatně se divím, že tě zlobí, že se chovali špatně k menšinám, vždyť tam přece přišli první, tak chraň bůh před nějakou svobodou nebo autonomií."

Kdo zas kam prisel drive?
Carlos 28.1.2004 11:59 - č. 604
Carlos Hynek napsal(a) v č. 597: "Napadlo mě, že máme nárok na část maďarské nížiny, protože prej patřila moravskému knížeti. Kdyby se k nám připojili třeba by jim dal i Carlos autonomii. A taková bývalá červená rus by se taky šikla."

haha srandicky....
Ted se docela snizujes na uroven zdena....
Carlos 28.1.2004 11:58 - č. 603
Carlos Hynek napsal(a) v č. 596: "A my jsem nepřišli dané území obsadit a kolonizovat? Jak výš, že to bylo nenásilné obsazení?"

To nemuzeme stoprocentne vedet, ale podle historiku (napr. Dusana Trestika), jsme jako Slovane sem prisli normalne bez boje.
Carlos 28.1.2004 11:56 - č. 602
Carlos Hynek napsal(a) v č. 593: "Omyl je si myslet, že hranice českého království byly dané již před příchodem Němců a i po něm. Většina hranic Čech a Moravy neodpovídá středověkým hranicím!!! Omyl je si myslet, že České země byly a jsou nedělitelné, to bylo jen zbožné přání. Zapomínáš též na to, že byly doby kdy byly České země spojeny nanejvíš jen osobou panovníka podobně jao Římská říše. A jak by jsi podle tvých názorů vysvětlil nebo nevysvětlil například autonomii maďarské menšiny na jižním Slovensku."

Ceske zeme mely zhruba stejne hranice jako dnes, podle toho se taky jednalo ve Versaiiles, resp. St. Germaine.
Problem je, ze Slovaci nemeli zadny svuj stat, pominuli Pribinske knizectvi. Takze bych souhlasil s autonomii madarske mensiny na Slovensku.
2521-2540 z 3044
Po