Sudetoněmecká otázka, odsun sudetských Němců

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
2001-2020 z 3044
<< 98 99 100 101 102 103 104 >>
Po
curahee 4.2.2005 11:41 - č. 1180
curahee
Johny napsal v č. 1177:
"Vykřikování primitivních neonacistů "čechy čechům" "
Máš pocit ten,že nacionalisté jsou jen členové hnutí skinheads,ostatní být nemohou?!Proč je dnes ten,kdo vyjadřuje lásku k vlasti brán za něco archaistického,a nebo fašizujícího.Radši budu vyřvávat něco o vlastenectví,než abych lezl někam, a schvaloval veškeré kroky USA!!!
Johny 4.2.2005 11:37 - č. 1178
Johny
curahee napsal v č. 1176:
"To jsi viděl?"
Jo
Johny 4.2.2005 11:36 - č. 1177
Johny Co se týče českého nacionalismu tak ten je primitivní a stejně škodlivý jako každý jiný nacionalismus. Vykřikování primitivních neonacistů "čechy čechům" je v podstatě obdobné jako výkřik "lex Beneš" schválený parlamentem. Je bez myšlenky a vyjadřuje pouze jen názor.

Stejně tak ale některé názory podivena (Frank byl přítelem čechů a pod.) jsou pouze opakované jazykové výkřiky bez vlastního názoru.

Nikdo za to, že se někde narodil nemůže a neovlivnil to, tedy nemůže být na to ani hrdý ani se stydět a nebo být postihován.

Výkřiky typu "jsem hrdý na to, že jsem Čech (Němec, Rus, slávista, blbec a pod.)" vyjadřují mentální úroveň vykřikujícího.
curahee 4.2.2005 11:22 - č. 1176
curahee
Johny napsal v č. 1174:
"Vždy mně pobaví, když teenageři v nikách a drahém oblečení si jdou v tričku Che Guevara k"
Ano,jako například i Julián Záhorovský a jeho tričko CCCP
Johny napsal v č. 1174:
"když skinhed škemrá u vietnamského stánkaře zda nemá pod pultem CDéčko s neonacistickou kapelou."
To jsi viděl?
Johny 4.2.2005 11:17 - č. 1174
Johny Guevara je stejný gauner jako každý jiný terorista. Zabíjení vesničanů jen proto, že nechtěli podporovat komunistickou revoluci je zrůdné. Jeho činnost v Angole byla také velice "míromiluvná".

Na druhé straně ať si ho klidně na tričku nosí. Je to dobrý komerční produkt ve stejné kategorii jako ruská beranice a trička "KGB tě sleduje". Vždy mně pobaví, když teenageři v nikách a drahém oblečení si jdou v tričku Che Guevara koupit do McDonaldu hamburgra a už jen čekám, kdy budou místo "medvídka Pooh" dostávat k McMenu figurku malého Che.

Stejně tak mně ale potěší, když skinhed škemrá u vietnamského stánkaře zda nemá pod pultem CDéčko s neonacistickou kapelou.
curahee 4.2.2005 11:10 - č. 1173
curahee
jasan 4.2.2005 11:05 - č. 1172
jasan to david M:E.Röhm byl taky idealista a revolucionář .
to curahee: kde jsem se narodil tak to náhodou vím,jinak rodina je celá z "Oberschlesia".Mojim příbuzným zabavili po válce barák(tato část rodiny bydlela v českém vnitrozemí), jen proto že si nějaký blbeček utek z reichu a oni ho chytli.Po válce se to na ně svedlo že ho udali, páč byli slezští "volksdeutch".Pak si to museli odsedět a odstěhovat se.
To Fuky: souhlas měli jsme soustat součástí R.U.,A v Reichu jsme defakto taky skrze EU(hádej kdo tam je jeden z mocnějších států... )
To HOnza M:souhlas



DAVID M 4.2.2005 10:05 - č. 1171
DAVID M to Honza M.- absolutně s tebou nehodlám hodnotit Guevaru(nehodlám ho vůbec hodnotit), já neřekl tak ani tak, jen tvrdím , že režimy v latinské Americe(pre-fidelovsko-guev....) byly daleko zrůdnější(způsobyly daleko více obětí) tečka-ode mne žádná heroizace Che....jenom ty souvislosti, abychom rozumněli proč dokázal ovlivnit(a stále olivnuje-viz. Falbr s jeho motivem na triku) tolik lidí...Otázka závěrem, co ty o něm víš????
Pavel Šrámek 4.2.2005 06:21 - č. 1170
Pokud jde o B. Doležala, schválně jsem delší čas poctivě četl vše na jeho webu (i když to stálo hodně sebezapření). Můj dojem z toho je, že jde o zatrpklého pána, který není schopen vnímat okolní svět jinak než negativně a pohledem přes Benešovy dektrety a sudetské Němce. Např. naposledy spojil s dekrety osobu Jana Wericha! Jednou se tím vším zalkne. Popravdě řečeno, je mi ho docela líto.
Honza M. 3.2.2005 22:09 - č. 1169
Honza M. - Podiven 03.02.2005 (1159): Legie "založené na zradě"?? Na jaké zradě?!?
Nejspíš bys měl vzít do ruky nějakou knihu o historii legií. Pak bys věděl, že např. rota "Nazdar!" byla zformována už na podzim 1914 z krajanů, tj. většinou lidí, kteří z R.-U. odešli dávno před válkou (někdy dokonce z potomků těch, co odešli). Podobně i "Českou družinu" tvořili hlavně volyňští Češi. Tihle lidé neměli k Habsburkům žádné závazky. Teprve od konce r.1916 byli do legie verbováni zajatci (v Rusku až po Únorové revoluci).
Než zase plácneš takovou blbost, tak se seznam s fakty.

DAVID M (1166)> Guevara byl prachsprostej terorista - jeho teorie o "vytváření podmínek pro revoluci" neznamená nic jiného, než že v zemi, kde si lidé žijí relativně v klidu, se pomocí teroru vyvolá "neklid" (mírně řečeno) a nespokojenost s vládnoucím režimem. Tak se položí základy k revoluci, která bude úspěšně završena nastolením komunistické diktatury.
Jamamoto 3.2.2005 21:53 - č. 1168
Jamamoto currahee(1167): Třeba se nenarodil. Třeba někomu vyšel v křížovce... !
curahee 3.2.2005 21:29 - č. 1167
curahee
jasan napsal v č. 1157:
"Mně je milejší současný"germanofil""
jasan napsal v č. 1157:
"Český rádoby nacionalismus mně už taky začíná lést krkem "
Hmm,to je vidět.Taky jeden z těch ,co neví,kde se narodil....
DAVID M 3.2.2005 21:14 - č. 1166
DAVID M to Podiven-nutíš mne do něčeho co nechci....ale srovnávat Che s Himmlerem.... ( s tvými názory se v 99,9% neztotožnuji,ale o tvé inteligenci jsem až do ted neměl pochyb.... , nicméně ještě pár takových přirovnání ...) Opravdu se mi nechce do toho Che, hodnotit a vysvětlovat cokoli zarytým fanatikům( kteří,ale postrádají i byt elementární znalosti o problematice....) UPOZORNĚNÍ(kdo nechce at nečte dál!!!) Che byl velký idealista a revolucionář( rozhodně spíše než nějaký zarytý marxista) , kterému šlo o změnu poměrů v nepředstavitelně zkorumpované a zatuchlé části světa( no předpokládám,že nikdo o jižní Americe té doby nehovoří jako o vzoru demokracie,ctnosti a lidských práv... - navíc jsem na foru již četl od někoho o jakési "americké pračce" špinavých peněz) Já ho zde skutečně nehodlám hodnotit a už vůbec ne idealizovat, ale srovnávat ho s Himmlerem A speciálně hodnocení od lidí, kteří na jednu stranu velebí Pinochetův režim( Alende byl přec také "terorista a komouš" tak jaképak saky sním i...všechny zlikvidovat.. ) a na straně druhé....
Fuky 3.2.2005 20:37 - č. 1165
Fuky ragaz: ad článek: No comment. Tím se už musíš jenom bavit, jinak by ses z toho nutně musel zbláznit. Na obhajobu autora však nutno připomenout, že pouze článek překládal z německého originálu.
Fuky 3.2.2005 20:33 - č. 1164
Fuky Podiven: Je ovšem zajímavé, že když si jeden uživatel před časem dal na ikonku Stalina (o jehož mnohonásobných vraždách snad nemusíme pochybovat), téměř nikomu to nevadilo, a všichni byli vpohodě.
Fuky 3.2.2005 20:31 - č. 1163
Fuky jasan: Aha.... tak to jo. Podiven2. Rádoby nacionalismus... nemůžeš blíže charakterizovat?
Je fakt, že jsme měli zůstat součástí Rakouska, či se stát součástí Reichu, že? ...
DAVID M 3.2.2005 20:22 - č. 1162
DAVID M ....no já nebudu reagovat, nechce se mi útočit na něčí inteligenci.... (jasan)
Jamamoto 3.2.2005 18:32 - č. 1161
Jamamoto Pánové, obávám se, že současné politizovaní sudetoněmecké otázky není nic jiného, než továrna na volební hasy "zadarmo".ˇZtrávil jsem velkou část života v domě který patřil sudetským Němcům. krátce po revoluci se na náš dům přijeli podívat. V klidu jme vypili kafe, oni si zavzpomínali, nakonec nám řekli, že byli spětně rádi, když odešli a nemuseli si užívat 40 let komunistického blahobytu. O nějakých nárocích, či snaze se vrátit nepadlo ani slovo. V současné době žijí v Linci.
Dzin 3.2.2005 11:50 - č. 1160
Dzin Podiven: (1159) Ale Rajušani nám ji také vytýkali, přičemž jak mi plyne od Honzy M, my to nikdy oficiálně nezpochybňovali. Pokud by jsme tedy měli požadovat stejný přístup k sudeťákům, tak jim to stále můžeme vytýkat a jejich zradu a jejich oficiální místa to nemohou zpochybňovat.
Podiven 3.2.2005 11:24 - č. 1159
Honza M: Zrada to byla v obou případech, proto také oficiální čs. místa nikdy nezpochybňovala právo c. a k. úřadů popravit zajaté legionáře, nebo vzbouřence (Rumburk).


Ano, jak jsem napsal, české legie za první světové byly založené na zradě. Na zradě, kterou přitom vytýkáte sudetským Němcům.
2001-2020 z 3044
<< 98 99 100 101 102 103 104 >>
Po