Stíhací letouny, letecká válka

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
3921-3940 z 6497
Po
Gryzlov 2.9.2004 12:16 - č. 3608
Gryzlov Musím říci, že pro příznivce kanónové výzbroje to je jako studená sprcha, za to pro příznivce vícehlavňové výzbroje (P-51D a pod) je to jako Rajská hudba Co mě těší je to, že to záleží na interpretaci výsledků a přístupu k jejich získání

... abych z toho nedělal seriál ... sem to teda prošel a musím říci "felmi zajímafé!" Hlavně mě dostává výpočet poškození - kombinace poškození od letící střely a exploze nesené trhaviny.
Stupeň poškození, které způsobí letící projektil, je dán hodnotou hybnosti. Poškození vyvolané trhavinou v projektilu je dáno procentem hmotnosti trhaviny násobeno deseti, čímž se patřičně zvýší poškození počítané z hybnosti. Už tohle je divné ... no, kdo umí ten umí, kdo neumí, ten ... jako já

Ten výpočët je hodně divný a přijde mi i trochu zvádějící. Ještě to porovnám s empirickými vzorci podle Střelecké ... a uvidíme.
Gryzlov 2.9.2004 12:06 - č. 3607
Gryzlov Díky Glynwede, zajímavé. Už se tím prokusuju
Glynwed 2.9.2004 10:38 - č. 3606
Glynwed www.quarry.nildram.co.uk/WW2guneffect.htm
Gryzlov 2.9.2004 10:23 - č. 3605
Gryzlov Milo, Honza: díky za info. Snažím se najít totiž přesnější popis téhle munice - tedy konkrétní hmotnost trhaviny, aby se to dalo porovnat s německou municí.

Střelecká a raketová výzbroj je skvělá knížka. Jen mě mrzí, že neuvádí hmotnost trhaviny v sovětském granátu.
Milo 2.9.2004 10:00 - č. 3604
Aj podľa mojich podkladov je to 96 g.
Honza 2.9.2004 09:51 - č. 3603
Honza Gryzlov: Popelínský a Kodeš v knize Střelecká a raketová výzbroj letadel uvádějí také hmotnost 96g.
Dzin 1.9.2004 22:50 - č. 3602
Dzin Jinak s těmi stihačkami jste mě nachytali nohou přes... Ale ne, už opravdu končím.
Dzin 1.9.2004 22:47 - č. 3601
Dzin Právě, u mě se už nečině válí také pár článků, takže pohoda a klídek. :o)
Gryzlov 1.9.2004 12:11 - č. 3600
Gryzlov
Glynwed napsal v č. 3599:
" K čemupak je práce když tu není egli"


Aha, kocour není doma a myši mají pré

Já myslím, že na odpočinek nikdy není dost času a nikdy ho není dost

BTW: Našel jsem hmotnosti ruských třištivotrhavých granátů ráže 20mm pro ŠVAKy a UB, ale koliduje to s informcemi z Triumfu a tragédie -tam se hmotnost udává 96g, v mnou nalezeném zdroji je to 67g, což mi přijde poněkud divné hned z několika důvodů. Nemá někdo něco bližšího?
Glynwed 1.9.2004 09:56 - č. 3599
Glynwed K čemupak je práce když tu není egli...ukládat ji do šuplíčku mě prostě nebaví .
Gryzlov 1.9.2004 09:50 - č. 3598
Gryzlov
Glynwed napsal v č. 3597:
"U Gryzlova bych hádal létající tank "


Hm, tak bych potom musel být vrtulník - Mil-Mi 24

Vy jste samá zábava a žádná pořádná práce
Glynwed 1.9.2004 09:42 - č. 3597
Glynwed U Gryzlova bych hádal létající tank
SK 1.9.2004 09:40 - č. 3596
SK
Gryzlov napsal v č. 3595:
"Dzine, to bylo moc pěkné - (3593). Myslím ale, že vidět to ještě jednou, tak začnu uvažovat o tom, že všichni jste blázni a jenom já jsem letadlo."
A aké?
Gryzlov 1.9.2004 09:30 - č. 3595
Gryzlov
Tom napsal v č. 3594:
"teď ještě i něco o stíhačkách"


Tak to jsou ženský, které člověku nedají pokoj

Dzine, to bylo moc pěkné - (3593). Myslím ale, že vidět to ještě jednou, tak začnu uvažovat o tom, že všichni jste blázni a jenom já jsem letadlo.
Dzin 31.8.2004 22:39 - č. 3593
Dzin curahee: (3592) Tedy to je nefér úder, takhle se prostě kriket nehraje. A kriket to je anglická hra, kterou hrají dvě mužstva po jedenácti hráčích. Hraje se na házecí dráze dlouhé dvacet metrů. Na každém jejím konci stojí tři tyčky osmašedesát centimetrů vysoké a vzdálené dvacet centimetrů od sebe. Každé ty tři tyčky tvoří branku. Kriket se hraje pálkou a míčem. Pálka je jako na jedné straně zploštělý kyj a nesmí být širší než deset a půl centimetru a delší než devadesát šest centimetrů. Míč je asi tak velký jako pomeranč, váží mezi sto padesáti pěti a sto šedesáti třemi grami a povrch má z červené kůže. Kapitáni obou mužstev losují, aby rozhodli, která strana bude odbíjet jako první. Hra se zahájí tak, že dva hráči odbíjející strany stojí před oběma brankami. Druhé mužstvo útočí a devět jeho hráčů se rozestaví v poli. Zbývající dva jsou házeč a brankář a zaujmou místa za oběma brankami. Házeč pak hází míčem od své branky na druhou branku. Jestliže její tyčky srazí, je odbíječ vyražen. Odbíječ brání pálkou svou branku před míčem. Odrazí míč do pole a devět hráčů v poli se ho pak snaží chytit. Odbíječi se mezitím mohou pokusit vyměnit si přeběhem místa před brankami a získat tím body... "
curahee 31.8.2004 16:24 - č. 3592
curahee Dzin:Už zase,to si psal asi před půl rokem,ach ta skleroza.
guano 31.8.2004 13:50 - č. 3591
guano Dzin:
SK 31.8.2004 07:33 - č. 3590
SK
Dzin napsala v č. 3589:
"guano: (3587) Ne to je sovětská stihačka. Naprotitomu kriket je anglická hra, kterou hrají dvě mužstva po jedenácti hráčích. Hraje se na házecí dráze dlouhé dvacet metrů. Na každém jejím konci stojí tři tyčky osmašedesát centimetrů vysoké a vzdálené dvacet centimetrů od sebe. Každé ty tři tyčky tvoří branku. Kriket se hraje pálkou a míčem. Pálka je jako na jedné straně zploštělý kyj a nesmí být širší než deset a půl centimetru a delší než devadesát šest centimetrů. Míč je asi tak velký jako pomeranč, váží mezi sto padesáti pěti a sto šedesáti třemi grami a povrch má z červené kůže. Kapitáni obou mužstev losují, aby rozhodli, která strana bude odbíjet jako první. Hra se zahájí tak, že dva hráči odbíjející strany stojí před oběma brankami. Druhé mužstvo útočí a devět jeho hráčů se rozestaví v poli. Zbývající dva jsou házeč a brankář a zaujmou místa za oběma brankami. Házeč pak hází míčem od své branky na druhou branku. Jestliže její tyčky srazí, je odbíječ vyražen. Odbíječ brání pálkou svou branku před míčem. Odrazí míč do pole a devět hráčů v poli se ho pak snaží chytit. Odbíječi se mezitím mohou pokusit vyměnit si přeběhem místa před brankami a získat tím body... "
No a ešte tak pekne napíš niečo o Lavočke...
Dzin 30.8.2004 23:35 - č. 3589
Dzin guano: (3587) Ne to je sovětská stihačka. Naprotitomu kriket je anglická hra, kterou hrají dvě mužstva po jedenácti hráčích. Hraje se na házecí dráze dlouhé dvacet metrů. Na každém jejím konci stojí tři tyčky osmašedesát centimetrů vysoké a vzdálené dvacet centimetrů od sebe. Každé ty tři tyčky tvoří branku. Kriket se hraje pálkou a míčem. Pálka je jako na jedné straně zploštělý kyj a nesmí být širší než deset a půl centimetru a delší než devadesát šest centimetrů. Míč je asi tak velký jako pomeranč, váží mezi sto padesáti pěti a sto šedesáti třemi grami a povrch má z červené kůže. Kapitáni obou mužstev losují, aby rozhodli, která strana bude odbíjet jako první. Hra se zahájí tak, že dva hráči odbíjející strany stojí před oběma brankami. Druhé mužstvo útočí a devět jeho hráčů se rozestaví v poli. Zbývající dva jsou házeč a brankář a zaujmou místa za oběma brankami. Házeč pak hází míčem od své branky na druhou branku. Jestliže její tyčky srazí, je odbíječ vyražen. Odbíječ brání pálkou svou branku před míčem. Odrazí míč do pole a devět hráčů v poli se ho pak snaží chytit. Odbíječi se mezitím mohou pokusit vyměnit si přeběhem místa před brankami a získat tím body...
Honza 30.8.2004 22:18 - č. 3588
Honza Dzine nelez na to slunko!
3921-3940 z 6497
Po