Sudetoněmecká otázka, odsun sudetských Němců

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
1721-1740 z 3044
<< 84 85 86 87 88 89 90 >>
Po
Johny 13.5.2005 19:28 - č. 1475
Johny No ona sudetoněmecká verbež protestuje proti čemukoliv:

www.ceskenoviny.cz/svet/index_view.php?id=129782

Nejdříve jsem dle řevu tlustýho Posselta soudil, že chtějí postavit sochu Beneše v nadživotní velikosti přímo před jeho domem v Mnichově ale pak po přečtení jsem zjistil, že jde o sochu na Loretánském náměstí v Praze.
Dice 13.5.2005 18:11 - č. 1474
Dice Sudeťáci přece dlouhodobě ve své argumentaci popírají cokoliv co má jen nádech spojitosti s 2. světovou válkou, takže se nedivím...
gargamel 13.5.2005 16:11 - č. 1473
gargamel Vysídlení nebylo podle sudetských Němců důsledkem války

lidovky.centrum.cz/svet/clanek.phtml?id=3548...

Takže, kdyby nebyla druhá světová válka, tak by Němci byli stejně vysídleni
curahee 28.4.2005 21:12 - č. 1472
curahee
DAVID M napsal v č. 1467:
"No a co mne pobavilo bylo konstatování,že vyčítat mu členství v této organizaci je jako vyčítat někomu členství v pionýru...."
Mno,chtěl bych vidět ty děcka a jak by dopadli jejich rodiny,kdyby prostě "jen" žádali o vystoupení z této organizace,myslím že pronásledování ze strany států je nasnadě,ne-li tvdrší postihy,které se například uplatňovali na konci války.
Johny 28.4.2005 18:49 - č. 1471
Johny Ovšem papež zastínil dvě závažné události u sousedů.

Jeden rakouský poslanec odstoupil kvůli pronacistickým výrokům (Siegfried Kampl). Mimo jiné kritizoval poválečné stíhání nacistů jako neodůvodněné příkoří porušující lidská práva a dezertéry z nacistické armády označil za bandu vrahů.

Druhý (John Gudenus) čelí kritice za výroky, kde požaduje důkazy o tom, že se holocaust skutečně stal a požaduje do doby než se to prokáže "vědecky a fyzicky" aby se na otázku zda se masové zabíjení židů stalo neodpovídalo "ano".

Vypadá to, že Rakousko je nacisty prolezlé více než se zdálo. Jen bych připomněl, že především zástupci strany, ze které oba poslanci jsou, požadovali po česku takové idiotské věci jako zavedení dvojjazyčných cedulí všude, kde kdysi žili němci.
Johny 28.4.2005 18:39 - č. 1470
Johny Ratzinger byl u Wehrmachtu, ovšem u jaké jednotky to přesně nevím. Sám tvrdí, že právě tyto zkušenosti ho přiměly dát se na dráhu kněze.

Jinak jeho zvolení papežem už sudeťáci masivně oslavili. Na jejich srazech byl totiž častým hostem.
DAVID M 28.4.2005 17:54 - č. 1468
DAVID M
Honza M. napsal v č. 1466:
" Jako by nestačilo, že český katolický klérus tvoří stálou stafáž na sudetoněmeckých dnech."
tak ,tak především pan Graubner s panem "předsedou" Hermanem to budou mít blíž...
DAVID M 28.4.2005 17:49 - č. 1467
DAVID M Jo, tak tak ještě malinká zmínka k bavorskému rodáku J. Ratzingerovi nynějšímu papeži Benediktu???. Moc se mi líbilo jak byla v našich novinách rozebírána jeho osobnost a potažmo minulost a zvlášt mne "dojal" jeden příspěveček tuším v LN , ve kterém jistá novinářka popisovala kardinálovo dětství a jeho členství v hitlerjungend. No a co mne pobavilo bylo konstatování,že vyčítat mu členství v této organizaci je jako vyčítat někomu členství v pionýru.....no myslím,že další komentáře netřeba,pouze jsem si vzpomněl na konstatování mnou často zminovaného politika o procentu idiotů, povlu , hnoji a fekáliích mezi členy "jistého" cechu...Nic proti Ratzingerovi o jehož(rodině) antinacistických názorech zřejmě není sporu, chtěl jsem pouze...
Honza M. 27.4.2005 17:04 - č. 1466
Honza M. David M: a nový papež z Bavorska! Jako by nestačilo, že český katolický klérus tvoří stálou stafáž na sudetoněmeckých dnech. To ještě užijeme...
HARM 27.4.2005 15:06 - č. 1465
curahee: tak, tak...
DAVID M 27.4.2005 15:00 - č. 1464
DAVID M Tak se mi dostalo do růk trošku zpětně jedno číslíčko nejmenovaného plátku našeho jiho-západo-severního souseda ( Sudetendeutsche Zeitung) a v něm "milý" a vpravdě "poučný" článeček našeho starého známého Bernda Posselta( no nechtěl jsem již podruhé opakovat Zemanův bonmot "Hitler po výkrmu", ale nedalo mi to-dle mne spíše prase těsně před porážkou ) Námětem je tentokráte nedávno zesnulý papež Jan Pavel II. pro našeho Berntíka vzkutku sympaták neb již jeho otec sloužil v C a K vojsku( a jak oddaně...) a pro svého syna vybral jméno Karol Jozef což bylo "prý" na počest obou císařů...dále ble ble ble a samozřejmě zde zminuje množství svatořečených a blahoslavených z řad sudetských Němců. Dále je zde článek-nekrolog k ůmrtí papeže od dalšího "velkého přítele" našeho národa Otto Habsburka...no ten mne až tak nepřekvapil,nebot provázanost katolického kléru s Habsburky...(kdyby tak oběti inkvizice např. ve Španělsku mohli vyprávět...) No chran bůh aby to vyznělo jako snižování významu Jana Pavla II.,kterého si vážím pro mnohé, chtěl jsem pouze...
gargamel 27.4.2005 14:58 - č. 1463
gargamel HARM: na to by ti Doležal řekl, že Adolfek byl jen nepochopený, neprávem pronásledovaný člověk...
curahee 27.4.2005 14:56 - č. 1462
curahee
HARM napsal v č. 1460:
"oslavuje Jano Slota"
Starosta co močí z balkonů?
HARM 27.4.2005 14:56 - č. 1461
Pánovi Doležalovi k téme bombardovanie: Ale keď ten Adolf nie a nie kapitulovať...
HARM 27.4.2005 14:52 - č. 1460
Vy tam tiež máte politické skvosty. U nás Tisa a spol. oslavuje Jano Slota, Anča Malíková a spol.
curahee 27.4.2005 14:50 - č. 1459
curahee Pan Kalousek a ostatní,jsou stejně prima hoši.
gargamel 27.4.2005 14:48 - č. 1458
gargamel Doležal odborníkem již i na bombardování: "Uvedl bych také plošné bombardování německých měst na konci druhé světové války, které nemělo praktický smysl a způsobilo strašlivé oběti na životech."

Pod výzvu se podepsali Senátor Zdeněk Bárta (KDU-ČSL), Táňa Fischerová, Svatopluk Karásek, biskup Václav Malý, kněz Tomáš Halík, jeden z možných kandidátů na papeže, vídeňský kardinál Christoph Schönborn... A pak že církev nemá společné zájmy se Sudeťáky...

"Chápu to jako kamínek do mozaiky v procesu smíření," řekl další ze signatářů, mluvčí České biskupské konference Daniel Herman.

www.tiscali.cz/news/news_center_050415.84119...
curahee 27.4.2005 14:45 - č. 1457
curahee www.tiscali.cz/news/news_center_050415.84119...
DAVID M 23.4.2005 11:34 - č. 1454
DAVID M add. domluva s Němci. Má zkušenost je taková, že engl. většinou ovládají a na rozdíl např. od Francouzů jim domluva s ní nečiní "psychické" trauma . Ono s těmi Francouzi by to bylo...ale to už sme jaksi jinde nééé?
Honza M. 22.4.2005 18:53 - č. 1453
Honza M. Fakt! ;-) V létě jsem procházel Staromákem s jedním Belgičanem a dělal si srandu, že rozumí líp než já - trvalo skoro 20 minut než jsem zaslechl češtinu!
1721-1740 z 3044
<< 84 85 86 87 88 89 90 >>
Po