Sudetoněmecká otázka, odsun sudetských Němců

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
621-640 z 3044
<< 29 30 31 32 33 34 35 >>
Po
mbbb 10.2.2006 22:51 - č. 2759
mbbb
Podiven napsal v č. 2755:
"Kde jsi přišel na to, že první divadlo v Praze hrálo německy? Ty bys taky asi potřeboval návrat do školy.... Hoši, hoši, vy jste skutečně ti praví "vlastenci", o dějinách vlastního národa nevíte nic..."
tak hele bobečku Podivene, ragoval sem na tohle:
Podiven napsal v č. 2750:
"K zopakování: jaké stálé divadlo v Praze vzniklo v roce 1738? "
když už ti jde o slovíčkaření, máš chybu v letopočtu
v tom divadle, které bylo první stálou scénou u nás se česky hrálo až několik desetiletí po jeho založení.

tak se tady moc neprs a řekni nám, co vyplývá z toho, že v tomto divadel se nehrálo česky.
Podiven 10.2.2006 22:45 - č. 2755
mbbb napsal v č. 2754:
"že první divadlo v Praze hrálo německy?"
Kde jsi přišel na to, že první divadlo v Praze hrálo německy? Ty bys taky asi potřeboval návrat do školy.... Hoši, hoši, vy jste skutečně ti praví "vlastenci", o dějinách vlastního národa nevíte nic...
mbbb 10.2.2006 22:41 - č. 2754
mbbb já si taky myslím, že Podiven si tady z nás dělá bžundu chce nás jen rozčílit

Podivene, co vyplývá z toho, že první divadlo v Praze hrálo německy?
Podiven 10.2.2006 22:31 - č. 2750
ja_62 napsal v č. 2734:
"Tak proč jsi tam nechodil a hlásáš takové pitomosti?"
Bohužel, použiji-li tvého výraziva, jediným, kdo zde hlásá pitomosti, jsi ty (vlastně ne, promiň, je vás tady víc )

Zopakovat středoškolskou látku předmětu Český jazyk by ti neškodilo (vždy mě překvapuje, že největšími českými "národovci" jsou lidé, kteří mají mizivé znalosti a povědomí o kultuře, literatuře a jazyku vlastního národa, často ho ani neovládají - že stc - viz "vinikající")

K zopakování: jaké stálé divadlo v Praze vzniklo v roce 1738? V jakém jazyce se v něm hrálo? Odkdy se v něm hrálo i česky? Jaké procento české hry tvořily? Proč se obrozenci snažili o založení vlastního divadla? Kdy se tak stalo? Kdy a proč toto divadlo zaniklo?
čet.Hrad 10.2.2006 22:16 - č. 2749
čet.Hrad Teda a já že používám moc smajlíky, to jsou mi hodnoty....
Podiven 10.2.2006 22:14 - č. 2748
ja_62 napsal v č. 2734:
"máš pravdu, byl to sudetský Němec"
Přiznám se, že tvrzení, že Franz Kafka byl sudetský Němec, je pro mě novinkou Zřejmě jsi chodil do nějaké speciální, zvláštní školy

Podle mě byl Franz Kafka Žid, ale nemusíš se mnou souhlasit.

Pokud si ale položís otázku, zda měl blíže k německému či českému národu, tak odpověď je zcela jednoznačná a nezpochybnitelná. (nápovědou nechť ti jsou dílčí otázky: jakou řečí Kafka primárně mluvil, jakým jazykem psal svá díla, v jakém jazyce byla jeho díla poprvé vydána, jakého jazyka byli jeho nejbližší přátelé apod.)

Kafka se v českém prostředí cítil jako cizinec - tyto pocity odcizení se pak projevily i v jeho díle.

Ovšem velice pěkné je, jak ho dnes někteří vydávají div ne za "největšího Čecha" Jako by zapomněli na antisemitismus českého prostředí přelomu 10.-20. let minulého století...
Podiven 10.2.2006 22:08 - č. 2747
stc napsal v č. 2740:
"Tvůk příspěvek č. 1688 je absolutní nesmysl proto jsem na něj neodpovídal."
Na mém příspěvku 1688 není co měnit:

www.fronta.cz/forum.php?search=&amp;only_aut...
stc napsal v č. 2740:
"Tvoje argumenty s bolševickou orientací této vinikající komické dvojice jsou přinejmeším zcestné."
Zpochybňovat orientaci dvojice V+W ve 30. letech můžete skutečně pouze zaslepený člověk.
stc napsal v č. 2740:
"Kdy a jak a kým bylo umění těchto pánů propagováno za komunistického režimu?"
Příště skutečně uděláš lépe, pokud si o věci nejprve něco zjistíš až pak budeš psát. Tvoje tvrzení, že tvorba V+W byla za komunismu snad dokonce na nějakém "indexu" je naprostý a čistý nesmysl. Což takhle zavítat třeba do katalogu Národní knihovny a nechat si vyhledat Wericha a Voskovce. Pro tebe zvláště bude jistě velikým překvapením v jakém ohromném počtu vydání a v jakých nákladech jejich tvorba vycházela.
Perry napsal v č. 2741:
"Souhlasím s stc že nevím kde jsi vzal že V+W zesměšňovali holokaust"
Co je to za nesmysl? Kde tvrdím, že V+W zesměšňovali holocaust? V+W ve 30. letech zesměšňovali zprávy o hrůzách bolševického režimu a zprávy o hladomoru na Ukrajině (pokud chceš ovšem hladomor na Ukrajině nazývat "holocaustem" tak prosím, bránit ti v tom nebudu )
stc napsal v č. 2740:
"Navíc ta tvá tvrzení o zesměšňování hladomoru aj, jsi vzal odkud?"
To je pěkné, takový "znalec" dvojice V+W a přitom ani nezná jejich hry z 30. let Tak hledej šmudlo (pokud toho ovšem nejsi schopen, tak ti rád ty pasáže ocituji).

Znovu musím jen zopakovat, také by vám připadala tak "vtipná" hra, kde by se zesměšňoval holocaust?

-------------

Ondraha 2743, 2742, 2739: chlapče, chlapče... nepřipadáš si trošku trapně?
kulometčík 10.2.2006 21:09 - č. 2746
Mně to taky moc nejde na rozum i když o tomhle incidentu zrovna moc nevím ale holt to tak v americe bylo že stíhali každýjho kdo kdo byl podezřelej ze sympatie ke komunistum.
Ondraha 10.2.2006 20:51 - č. 2745
Ondraha Ale nechápu proč byl po svém druhém příjezdu do USA 11 měsíců internován pro podezření ze sympatií ke komunismu.To nevím proč.
stc 10.2.2006 19:33 - č. 2740
Podiven napsal v č. 2713:
"Pánové, kdybych vám tady měl zopakovat, na co vše jste mi neodpověděli, tak bych toho popsal skutečně hodně. Pročpak stc neodpověděl na můj příspěvek 1688? Došly argumenty? "
Milý Podivene. Tvůk příspěvek č. 1688 je absolutní nesmysl proto jsem na něj neodpovídal. Mimochodem mě nestačily prsty když jsem počítal na kolik příspěvků si neodpověděl Ty mě.. Tak třeba namátkou hned vedle na můj příspěvek 1679. Nejspíš ses ani nenamáhal s jeho přečtením...

Takže k V+W - Tvoje argumenty s bolševickou orientací této vinikající komické dvojice jsou přinejmeším zcestné.
Film Hej rup sji mohl vidět v televizi v letech osmdesátých ale rozhodně bys ho tam neviděl v letech padesátých a nejspíš i první polovině let v šedesátých - nechci rozebírat kdy bylo v Československu zahájeno vysílání televize. To samé platí i o té propagaci. Kdy a jak a kým bylo umění těchto pánů propagováno za komunistického režimu?
Prostě nějak mi v tom tvém příspěvku schází hodnověrné argumenty pro komunistickou orientaci těchto pánů. Takže se s prominutím budu opakovat a použiji citaci svého příspěvku č.1679.

stc napsal v č. 1679:
"Podivene, Podivene zase zaměňuješ pojmy s dojmy. Nějvíc mě ovšem dojímá jak buď účelově zkresluješ a nebo vůbec nechápeš V+W a osvobozené divadlo... Oni si Ti dva pánové, Voskovec a Werich dělali totož srandu pořád a ze všeho. A to nejen z hrozícího Německa ale taky z českých nacionalistů a národovců, viz. jejich zesměšnění Národního Divadla, které jim pak odmítlo spolupráci když se dostali do úzkých a neměli anivlastní divadlo ani film o Golemovi který jim byl slibován. A to všechno nebyla nějaká snaha Československa jako státu útočit na Německo, ale čistočistě svoboda vyjevit svůj názor na cokoliv, i když pravda občas to bylo v předválečné republice omezeno cenzurou. "
Přečti si prosím i zbytek toho příspěvku, udělej to pro mě, a můžeš vzít i ten následující, č. 1680.

Navíc ta tvá tvrzení o zesměšňování hladomoru aj, jsi vzal odkud?
A neodpustím si malé rýpnutí, máš vůbec čas studovat dějiny československé kultury při tom všem studiu "rozhodně historicky přesné, nicnezkreslující a zcela světově uznávané historie sudetských, bývalých českých němců"????
ja_62 10.2.2006 14:38 - č. 2738
ja_62
ja_62 napsal v č. 2718:
" máš alespoň zhruba představu, že třeba šlechta mluvila německy, ale z dobového pohledu to stejně byli Češi?"
Podiven napsal v č. 2727:
"U šlechty nelze hovořit o "Češích" v etnickém významu."
Proč popíráš něco, co netvrdím? Zkus si přečíst můj 2718, a najdi kde se tam mluví o etniku? Nebyli "Čechy rodu slovanského" ale nebyli to Němci - např. z tebou zmiňovaných románských etnik bych vzpomenul Buquoye, kteří byli politicky Češi, ale mluvili francouzsky, přičemž češtinu a němčinu používali ke komunikaci se psy, koňmi a služebnictvem
ja_62 10.2.2006 14:31 - č. 2736
ja_62
Podiven napsal v č. 2725:
"Opět jen k zopakování - vývoj divadla v českých zemích, kdy a kde se hrály hry německe a kdy a kde česky, proč se tzv. čeští obrozenci snažili o založení vlastního "českého" divadla apod. Ale to je střední, či snad základní škola..."
Tak proč jsi tam nechodil a hlásáš takové pitomosti?
ja_62 10.2.2006 14:29 - č. 2735
ja_62
Podiven napsal v č. 2724:
" Znáte snad jiného německého ministra financí s takovou bilancí?"
Odsouzen za válečné zločiny & zločiny proti lidskosti na doživotí, (on mimo jiné hlavně dokázal nakrást v průmyslu a obchodu úžasné židovské majetky, což dává titulu knihy Odkud tolik peněz? zajímavý přídech) /ačkoliv se hrdinně hájil, že byl v absolutně podřízeném a nedůležitém postavení /propuštěn ze zdravotních důvodů v roce 1957 - z německých ministrů financí ho doopravdy asi nikdo nepřekonal Argumentovat, že kniha již opatřil předmluvou je kvalitní, je asi jako vychvalovat kvality díla o genetice tím, že předmluvu sepsal MUDr. Mengele.
ja_62 10.2.2006 14:20 - č. 2734
ja_62
Johny napsal v č. 2719:
"jako tvrzení jakýchsi ubožáků, že F. Kafka byl sudetský němec"
Podiven napsal v č. 2726:
"Jistě Franz Kafka byl přece Čech jako poleno A své knihy psal přece také česky "
Ne, teď se mi rozsvítilo - máš pravdu, byl to sudetský Němec, spolu se Sigmundem Freudem a E. E. Kischem
čet.Hrad 10.2.2006 10:53 - č. 2733
čet.Hrad
luc napsal v č. 2732:
"výraz Sudetenland byl samotnými Němci (a to ve ještě ve 20.letech minulého století) používán pouze pro oblast Severní Moravy a Slezka"
Jistě, to je správně, ale my to tady už taky probrali a pro zkratku používáme výraz Sudety (sice to není spávně pro oblast, o které se zde obečně mluví, ale víme o co jde )
luc 9.2.2006 15:00 - č. 2732
Podiven napsal v č. 2673:
"Pleteš a zaměňuješ, zřejmě záměrně, význam "geografický" a význam "politický". Označit německé oblasti na území stávajícího českého státu, je zcela v pořádku v politickém významu. Británii se taky říká Anglie, i když to jen část."
Ono to asi v pořádku nebude ani geograficky a ani politicky, protože výraz Sudetenland byl samotnými Němci (a to ve ještě ve 20.letech minulého století) používán pouze pro oblast Severní Moravy a Slezka (za politické centrum se pokládala Opava) pro jiné oblasti byl používán výraz Deutschsudmahren (jižní Morava) a Bohmerwaldgau (Šumava) a Deutschbohmen (oblast pohraničí od západních po východní Čechy - za centrum lze uznat Liberec).
Dzin 9.2.2006 12:49 - č. 2731
Dzin Podiven: (2724) Souhlasím a šel bych dál a řekl, že celá německá ekonomika takovou bilanci jako za WW2 už asi nikdy mít nebude. Tolik mrtvých a oloupených zůstaně s největší pravděpodobností nepřekonáno.
Johny 9.2.2006 10:55 - č. 2730
Johny
Podiven napsal v č. 2724:
"Pánové víte alespoň, kdo to byl dr. Walther Funk? Jistě, právem odsouzený člověk, podílející se podle názoru norimberské obžaloby na některých zločinech. Ale především odborník s nezpochybnitelnou erudicí. Znáte snad jiného německého ministra financí s takovou bilancí?"
Já bych jenom podotknul, že na tohoto člověka mají být nacisti právem hrdí. Jeho proslavená homosexualita by měla být vzorem pro "hezké" hochy" v bílých košilí s černou kravatou a nutit je k tělesné lásce k soukmenovci, jeho závislost na alkoholu je ukázkou silné vůle germánského nadčlověka.

Akorát by mně zajímalo jaký ekonomický program Funk měl, je totiž známo, že žádný vlastní názor nikdy neměl. Nicméně byl velice dobrý v tajných převodech peněz, jejich mytí a vybírání výpalného od průmyslníků. Jeho schopnosti v době, kdy už NSDAP nepotřebovala tajně získávat peníze byly právem oceněny tak, že většina pravomocí mu byla odebrána a předána mnohem schopnějšímu Speerovi.
mbbb 9.2.2006 07:08 - č. 2729
mbbb tady to zase žije

Podiven napsal v č. 2724:
"Prostuduj si poměry v Praze, potažmo Čechách konce 18. století. Němčina nebyla pouze otázkou sociálně-ekonomickou, ale i otázkou prestižní, kdo něco znamenal, hovořil německy."
jenom pro mne zaostalého - co z tohoto vyplývá? Co tím chceš říct?
Honza 9.2.2006 04:30 - č. 2728
Honza
Podiven napsal v č. 2724:
"Typická reakce českého rádoby-znalce Knihu neznám, ale přesto vím, že nestojí za nic Pro vaši informaci, kniha pro úspěch vyšla dokonce v několika vydáních. Mezery v povědomí o ekonomice válečných let by vám mohla alespoň částečně zaplnit. "

To myslíš vážně? Mám Ti skočit na ptákovinu tohoto typu? Já jsem Ti položil jasnou otázku. Nejsi schopen konkrétně odpovědět. Sám jsi se chlubil svou vlastní publikační činností. Chci se přesvědčit o Tvých schopnostech. Evidentně nejsou.

Mimochodem, téma teoretického fungování německé válečné ekonomiky je pro mě dost okrajové, s ohledem na totální bordel, který ve vedení a financování zavedli čelní představitelé říše.
621-640 z 3044
<< 29 30 31 32 33 34 35 >>
Po