Sudetoněmecká otázka, odsun sudetských Němců

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
641-660 z 3044
<< 30 31 32 33 34 35 36 >>
Po
Podiven 8.2.2006 22:45 - č. 2727
ja_62 napsal v č. 2718:
" že třeba šlechta mluvila německy, ale z dobového pohledu to stejně byli Češi?"
Opět, zřejmě z neznalosti, hrubě zkresluješ skutečnost. U šlechty nelze hovořit o "Češích" v etnickém významu. Šlechta v českých zemích patřila mezi "Böhme" (nikoli "Tscheche" což nelze zaměňovat), tedy obyvatele českých zemích u nichž etnická příslušnost nehrála roli (i když většina šlechty v českých zemích po roce 1621 a po konfiskacích Valdštejnova majetku ve 30. letech 17. století patřila etnicky nezpochybnitelně mezi Němce, část pak mezi románské národy, skutečně etnicky českou šlechtu spočítáš na prstech jedné ruky)
Podiven 8.2.2006 22:30 - č. 2726
Johny napsal v č. 2719:
"Jen primitiv či mentálně zaostalý jedinec může mít jakýkoliv problém s Mozartem v Praze."
Snad poprvé s tebou souhlasím, tu českou reklamní kampaň v Rakousku vymýšlel skutečně primitiv.
Johny napsal v č. 2719:
"tvrzení jakýchsi ubožáků, že F. Kafka byl sudetský němec"
Jistě Franz Kafka byl přece Čech jako poleno A své knihy psal přece také česky
Podiven 8.2.2006 22:27 - č. 2725
ja_62 napsal v č. 2715:
"z jakého pramene jsi načerpal informaci, že šlo o německé divadlo? "
Opět jen k zopakování - vývoj divadla v českých zemích, kdy a kde se hrály hry německe a kdy a kde česky, proč se tzv. čeští obrozenci snažili o založení vlastního "českého" divadla apod. Ale to je střední, či snad základní škola...
Podiven 8.2.2006 22:22 - č. 2724
Honza napsal v č. 2714:
"Milý Podivene, jsi podle mého názoru ubohý debil."

Honzíku, prozrazuješ o sobě skutečně hodně
ja_62 napsal v č. 2715:
"kde se sice hrálo hlavně v němčině, což ale byla otázka hlavně sociálně-ekonomická"
To je hrubé zkreslení problematiky. Prostuduj si poměry v Praze, potažmo Čechách konce 18. století. Němčina nebyla pouze otázkou sociálně-ekonomickou, ale i otázkou prestižní, kdo něco znamenal, hovořil německy.
ja_62 napsal v č. 2716:
"Mimochodem, prostě jen říkám, že tvrzení, že Mozart nikdy nebyl v Česku je na stejné úrovni s tvrzením, že nikdy nebyl v Rakousku - oba tyto státy vznikly až po jeho smrti."
A já znovu tvrdím, že zatímco tzv. Česko vzniklo v roce 1993, tak Rakousko existovalo již v 18. století, stejně jako existovaly země Čechy, Morava apod.
ja_62 napsal v č. 2717:
"Ernsta Wagemanna neznám, takže se pouze zeptám, zda tu předmluvu napsal Funk před odsouzením, ve Špandavě, nebo až po propuštění?"
Honza napsal v č. 2722:
"Na konkrétní otázku ohledně své publikační činnosti odpoví odktazem na knihu od pronacistického ekonoma, k níž napsal předmluvu odsouzený zločinec. "
Typická reakce českého rádoby-znalce Knihu neznám, ale přesto vím, že nestojí za nic Pro vaši informaci, kniha pro úspěch vyšla dokonce v několika vydáních. Mezery v povědomí o ekonomice válečných let by vám mohla alespoň částečně zaplnit.

Pánové víte alespoň, kdo to byl dr. Walther Funk? Jistě, právem odsouzený člověk, podílející se podle názoru norimberské obžaloby na některých zločinech. Ale především odborník s nezpochybnitelnou erudicí. Znáte snad jiného německého ministra financí s takovou bilancí?
čet.Hrad 8.2.2006 21:41 - č. 2723
čet.Hrad
Honza napsal v č. 2722:
"Na konkrétní otázku ohledně své publikační činnosti "
To neřeším, kdoví, co by mi odepsal, ber to aspoň jako pokrok, že vůbec něco odpověděl
Honza 8.2.2006 21:28 - č. 2722
Honza
Johny napsal v č. 2719:
"Hoši, že vás to baví. "
Mě to baví, rozhodně. Na konkrétní otázku ohledně své publikační činnosti odpoví odktazem na knihu od pronacistického ekonoma, k níž napsal předmluvu odsouzený zločinec. Skvělé, bezchybné.
čet.Hrad 8.2.2006 18:19 - č. 2721
čet.Hrad
Johny napsal v č. 2719:
"Hoši, že vás to baví. "
Baví mě zjišťovat jak vůbec nic nevím. Jak ten chudáček nedokáže snad půl roku rozumně odpovědět na jediný jednoduchý dotaz
čet.Hrad 8.2.2006 18:18 - č. 2720
čet.Hrad
Podiven napsal v č. 2710:
"Na tvém místě bych s úrovní tvých "znalostí" také raději mlčel, takže děláš jenom dobře "
Já se bavím, já se bavím..... (opět se snižuji pouze ke smajlíkům, viď) Ó já se svými znalostmi se Jeho velkou výsost snažím napadnout, toho budu asi vážně litovat. Já jsem už dávno zjistil, že nemá cenu se zde prezentovat znalostmi, jelikož po Jeho argumentaci vždy zjistím, že nemám pravdu ani v nejmenším, že jednině Herr Podiven má pravdu
Johny 8.2.2006 17:33 - č. 2719
Johny Hoši, že vás to baví.

Jen primitiv či mentálně zaostalý jedinec může mít jakýkoliv problém s Mozartem v Praze. Je to stejně směšné jako tvrzení jakýchsi ubožáků, že F. Kafka byl sudetský němec a nebo plácání o temelínském šrotreaktoru.
ja_62 8.2.2006 13:50 - č. 2718
ja_62
Podiven napsal v č. 2711:
"většina návštěvníků německého divadla byli lidé hovořící německy "
Jen doufám, že máš alespoň zhruba představu, že třeba šlechta mluvila německy, ale z dobového pohledu to stejně byli Češi?
ja_62 8.2.2006 11:44 - č. 2717
ja_62
Podiven napsal v č. 2710:
"Kniha Ernsta Wagemanna "Odkud tolik peněz?" s předmluvou W. Funka ti nic neříká? Že se ptám "
Ernsta Wagemanna neznám, takže se pouze zeptám, zda tu předmluvu napsal Funk před odsouzením, ve Špandavě, nebo až po propuštění?
ja_62 8.2.2006 11:33 - č. 2716
ja_62
Podiven napsal v č. 2712:
"Opět nesmysl, do kterého tě zavedla tvá nepříliš zdatná argumentační ekvilibristika. Habsburská monarchie je v diplomatických pramenech 18. století naprosto běžně označována jako Rakousko - stačí studovat dobové prameny"
To je možné, ale oficiálně nic toho jména neexistovalo.

Mimochodem, prostě jen říkám, že tvrzení, že Mozart nikdy nebyl v Česku je na stejné úrovni s tvrzením, že nikdy nebyl v Rakousku - oba tyto státy vznikly až po jeho smrti.
ja_62 8.2.2006 11:29 - č. 2715
ja_62
Podiven napsal v č. 2711:
"víš lépe než já, s jakým účelem jsi mi to vložil do úst. O existenci "Česka" může v 18. století hovořit pouze historický analfabet, o žádné etnicitě návštěvníků divadla není v tomto směru vůbec třeba hovořit."
Já ti nic nevložil do úst -
Podiven napsal v č. 2638:
"Mozart v 18. století nejel za žádnými Čechy do "Česka". Mozart jel do německého města v německé monarchii, přivítali ho němečtí obyvatelé Prahy, po celou dobu pobytu v Praze zde hovořil německy, v divadle mu tleskali opět pražští Němci... "
neexistenci Česka v 18.století dokazuješ hlavně výše uvedeným.
Podiven napsal v č. 2711:
"(ovšem, že většina návštěvníků německého divadla byli lidé hovořící německy je fakt nezpochybnitelný)"
To je dost zajímavý postoj - z jakého pramene jsi načerpal informaci, že šlo o německé divadlo? Dosudd jsem asi žil v mylné představě, že šlo o Stavovské, tj. zemskou instituci, kde se sice hrálo hlavně v němčině, což ale byla otázka hlavně sociálně-ekonomická, protože Češi si v té době divadlo dovolit nemohli, a proto se česká představení - např. Odběhlec z lásky synovské, a podobné, hrávaly jen zřídkakdy, když se podařilo naplnit sál. Jinak např. árii Meta di voi qua vadano si tam asi vychutnaly obě jazykové skupiny stejně. Mimoto, i kdyby byla v publiku většina Čechů, z německých pramenů by se to člověk nedozvěděl - (česky hovořící) Češi prostě nezaujímali takové místo ve společnosti, aby stáli za zmínku, ledaže by někdo z nich vypadl z bidýlka (čemuž bych se při stavebním provedení Stavovského zas tak moc nedivil ).
Podiven 7.2.2006 22:22 - č. 2713
Pánové, kdybych vám tady měl zopakovat, na co vše jste mi neodpověděli, tak bych toho popsal skutečně hodně.

Pročpak stc neodpověděl na můj příspěvek 1688? Došly argumenty?
Podiven 7.2.2006 22:20 - č. 2712
ja_62 napsal v č. 2701:
" v tom případě W.A. Mozart (+ 5.12.1791) za svého života v Rakousku nikdy nebyl."
Opět nesmysl, do kterého tě zavedla tvá nepříliš zdatná argumentační ekvilibristika. Habsburská monarchie je v diplomatických pramenech 18. století naprosto běžně označována jako Rakousko - stačí studovat dobové prameny.
Podiven 7.2.2006 22:17 - č. 2711
ja_62 napsal v č. 2703:
"s existencí či neexistencí Česka a národnostním složení publika ve Stavovském to však nemá moc co do činění "
ja_62 napsal v č. 2702:
"Když ty zohledňuješ existenci či neexistenci "Česka" mimo jiné i na základě etnicity návštěvníků divadla (a udávané vlastně kým? )"
To co píšeš je nesmysl a víš lépe než já, s jakým účelem jsi mi to vložil do úst. O existenci "Česka" může v 18. století hovořit pouze historický analfabet, o žádné etnicitě návštěvníků divadla není v tomto směru vůbec třeba hovořit. (ovšem, že většina návštěvníků německého divadla byli lidé hovořící německy je fakt nezpochybnitelný)
Podiven 7.2.2006 22:14 - č. 2710
Pavel Šrámek napsal v č. 2706:
"je na Městském hřbitově v Přerově"
Tak to je chvályhodné, oni ovšem jistě dobře vědí, proč je pomník zastrčen na téměř neviditelném místě....
čet.Hrad napsal v č. 2708:
"si tak jako já jsem zvědav co (nebo spíš zda vůbec) odpoví na Honzovu "makroekonomickou" otázku"
Kniha Ernsta Wagemanna "Odkud tolik peněz?" s předmluvou W. Funka ti nic neříká? Že se ptám
čet.Hrad napsal v č. 2708:
"Já už mu prostě ani nic rozumného napsat nemůžu, protože vím, že je to všechno lež"
Na tvém místě bych s úrovní tvých "znalostí" také raději mlčel, takže děláš jenom dobře
Honza 12.1.2006 23:16 - č. 2709
Honza
čet.Hrad napsal v č. 2708:
"Asi tak jako já jsem zvědav co (nebo spíš zda vůbec) odpoví na Honzovu "makroekonomickou" otázku"
Kdyby se tím Herr Másílko sám neholedbal, vůbec bych na něj nenarážel. Jenže pokud je někdo lhář a demagog, musí mít své tvrzení řádně vyfutrované. Což dotyčný nemá. Pokud by mi totiž milej zlatej Podiven dodal jen některé zcela jistě "odborné" poznatky, nemohl by mlžit o ptákovinách, ale odpovídat na konkrétní otázky. Což jak vidno neumí a nechce.

Btw, pamatujete si, jak dopadla moje slavná anketa?
čet.Hrad 12.1.2006 17:07 - č. 2708
čet.Hrad
mbbb napsal v č. 2707:
"Tak Pavle, taď jsem zvědav, co ti na to Podiven odpoví "


Asi tak jako já jsem zvědav co (nebo spíš zda vůbec) odpoví na Honzovu "makroekonomickou" otázku

A to mě Herr Podiven sprdnul za smajlíky a hle jak se jimi ohání Já už mu prostě ani nic rozumného napsat nemůžu, protože vím, že je to všechno lež, že jedině on má pravdu atd atd
mbbb 12.1.2006 16:36 - č. 2707
mbbb Tak Pavle, taď jsem zvědav, co ti na to Podiven odpoví
641-660 z 3044
<< 30 31 32 33 34 35 36 >>
Po