Sudetoněmecká otázka, odsun sudetských Němců

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
2261-2280 z 3044
Po
curahee 5.10.2004 15:52 - č. 913
curahee LG:Tak to si opravdu vystihla,je vidět,že rozumíš profilu uživatele..
Ljeninskaja golova 5.10.2004 15:48 - č. 912
Ljeninskaja golova Enigmo to chce klid a nohy v teple. Já udělám nejlíp pokud si tak nabroušená, že se s tebou nebudu bavit. Sprostě ať nadávají chlapy u nich to má cosi do sebe, ale ne ženy. takže klid.
Enigma 3.10.2004 23:30 - č. 904
Enigma
gen.Hogo-Fogo napsal v č. 895:
"Alespoň vím, že jsi s tím pětkováním začal"
Hmm vševěd!
gen.Hogo-Fogo napsal v č. 896:
"V čem se lišíš od zástupců landsmanšaftu, akoráť opačným znaménkem. Kdy už konečně skončí to válečné štvaní."
bože můj! A v čem se lišíš ty od skopčáka, jehož děda mordoval české občany?? Plivnul bych ti do xichtu! Ty čechu!
gen.Hogo-Fogo napsal v č. 897:
"Pro hrst mincí uděláte ze zločinu "spravedlivou věc". Kde je pak nějaká hranice-zřejmě v pekle!"




Asi z bible ne?
čet.Hrad 3.10.2004 23:23 - č. 902
čet.Hrad
DuGalle napsal v č. 901:
" Pokud si pod těma tečkama představuješ to samé co já, tak se zase HF bude dožadovat abych vás vyloučil za hrubé urážky "
co si představuješ, že já si představuju? snad né to ..... a ..... a taky .................................................. ....... Tak popros někoho kompetentního
DuGalle 3.10.2004 23:18 - č. 901
DuGalle Pokud si pod těma tečkama představuješ to samé co já, tak se zase HF bude dožadovat abych vás vyloučil za hrubé urážky
Ale co, naštěstí jsem nekompetentní...
Honza 3.10.2004 22:49 - č. 899
Honza Jé, tady teď bude nuda......
HF je ...........(doplňte si). Nemám slov.
čet.Hrad 3.10.2004 22:41 - č. 898
čet.Hrad
zalman napsal v č. 890:
"člověk, který nic nespáchal platit za zločiny jiných ať je to kdo je to."
a generace našich dětí nebude muset platit dluhy státního rozpočtu, které teď tak narůstají, co?
gen.Hogo-Fogo 3.10.2004 19:23 - č. 897
Pro hrst mincí uděláte ze zločinu "spravedlivou věc". Kde je pak nějaká hranice-zřejmě v pekle!
gen.Hogo-Fogo 3.10.2004 19:19 - č. 896
V čem se lišíš od zástupců landsmanšaftu, akoráť opačným znaménkem. Kdy už konečně skončí to válečné štvaní.
gen.Hogo-Fogo 3.10.2004 19:18 - č. 895
Alespoň vím, že jsi s tím pětkováním začal.
gen.Hogo-Fogo 3.10.2004 19:17 - č. 894
Enigma napsal v č. 892:
"Ty jsi jseš totální hovado ( rozuměj vypatlaná palice ), a ne mírumilovnej člověk (jiná slova pro tebe nenajdu) a klidně, ať mě odtud vyhodí (nebylo by to poprvé) aby sis nemyslel, že jsem tu nějakej prominent! Nemá cenu ti vůbec něco vysvětlovat, protože ty meleš ty svoje krávoviny (a to podtrhuju!) pořád dokola! Takže sbohem. Myslím že curahee tě označil tak přesně , že lépe nemohl!"
Místo argumentů sprostá slova? Pamatuj si, že násilí se vrací jako bumerang k tomu kdo jej vypustil! V tvém případě nezbyde pak jen než pleskat.
zalman 2.10.2004 20:18 - č. 891
Enigma napsal v č. 882:
"Další věc je morální dluh, který vůči nám také mají, který asi nezaplatí žádné peníze. ( můj děda dostal za nucené nasazení okolo 80 000 kč!)Jeden z těch šťastnějších, že se toho dožil. Jemu 84!!! A je to naprosto v pořádku. To jim tam měl hákovat zadarmo? A skopčákům? "
A oni mu teď mají plati za nic? Co jim on za to dal? Nebyly to snad konkrétní lidé nebo je stát nějaký bůh nebo co? Být tebou o morálce vůbec nemluv. Zločin spáchaný na někom mu dává jen právo trestat zločince (s tím plně souhlasím) ne útočit na jiné neviné lidi (s tím souhlasíte vy).
zalman 2.10.2004 20:14 - č. 890
Enigma napsal v č. 882:
"Malomyslné ( spíše slabomyslné ) řeči, že je to trestání dnes nevinných němců s tím nemají vůbec co dělat."
Ale má znovu se tu zeptám zda má člověk, který nic nespáchal platit za zločiny jiných ať je to kdo je to. A má se to z toho důvodu, že jsou to jeho peníze a ne vaše. Náprav křivd jinou křivdou znamená neustálý koloběh křivd, který se nedá zastavit.
Enigma 25.9.2004 21:35 - č. 888
Enigma
čet.Hrad napsal v č. 887:
"To je stejné, jako když Sudetší Němci po nás (rozumněj potomcích přímých aktérů) chtějí odškodnění za vyhnání."
Jedna věc je ta že musí zaplatit za využívání naší republiky pro válku ( hospodářství atd atp jak už jsem psal níže, a druhá je to odškodnění " útrpné " či jak bychom to nazvali. To první musejí zaplatit jednoznačně a o tom duhém se opravdu můžeme dohadovat dokola. Řekl byc však že němci jsou s placení na tahu nebo snad ne? Až zaplatí co mají, pak se můžeme bavit dále!!!
čet.Hrad 25.9.2004 11:55 - č. 887
čet.Hrad
Enigma napsal v č. 882:
"Malomyslné ( spíše slabomyslné ) řeči, že je to trestání dnes nevinných němců s tím nemají vůbec co dělat."
To je stejné, jako když Sudetší Němci po nás (rozumněj potomcích přímých aktérů) chtějí odškodnění za vyhnání. To jestli to mají dostat je už ale jiná otázka (zde mockrát prodiskutovaná)
Dzin 25.9.2004 11:46 - č. 886
Dzin Já měl dojem, že Němci, účastnící se odboje, už byli odškodněni...
cinik 25.9.2004 07:12 - č. 885
cinik To dzin:

Odškodnění se jim většinou nedostalo (chci věřit že případ knížete Schwarzenberga a speciální zákon vyvlastňující jeho majetek (jeden z nejostudnějších zákonů, jaký kdy Československo schválilo), neb na člověka sice německy mluvícího, ale hlásícího se k českému občanství, činného v odboji a pronásledovaného nacisty Benešovy dekrety opravdu nemohly, je vyjímkou a že jim alespo%n nezabavili majetek)... Mnoho jich ale bylo odsunuto "dobrovolně", neb je sice vyňali z odsunu, ale jejich nejbližší příslušníky nikoliv. V takovém případě byl jejich osud stejný jako ostatních odsouvaných, včetně kvót na odnos majetku, které ještě průběžně snižovali bandité z RG a "partyzánů"...
Navíc mnoho Němců, co byli vyňati z odsunu, strávilo mnoho času na nucených pracech, či jim byl radikálně krácen plat...
curahee 25.9.2004 06:57 - č. 884
curahee
Dzin napsala v č. 883:
"resp. se jim něco jako odškodnění dostalo"
Ano,rychlý odsun...
Dzin 25.9.2004 01:57 - č. 883
Dzin Béďa: (877) Já měl dojem, že němečtí antifašisté na území ČSR odškodněni byli, resp. se jim něco jako odškodnění dostalo?
Enigma 25.9.2004 01:37 - č. 882
Enigma
gen.Hogo-Fogo napsal v č. 820:
"V praxi vaše návrhy zní: nevadí, že jste nic neprovedli pikejte. Lepší když zločiny budem množit, že."
V praxi to znamená, že němci coby národ si jimi vyvolanou válkou a naší a nejen naší okupací, využíváním přírodních a lidských zdrojů, zabavením vojenského materiálu, usurbací hospodářství a zemědělství vytvořili veliký dluh! Dluhy jednoho státu se mají ( měli by ) platit.Tedy to není trest, ale dluh. Další věc je morální dluh, který vůči nám také mají, který asi nezaplatí žádné peníze. ( můj děda dostal za nucené nasazení okolo 80 000 kč!)Jeden z těch šťastnějších, že se toho dožil. Jemu 84!!! A je to naprosto v pořádku. To jim tam měl hákovat zadarmo? A skopčákům? Tedy když opravdu popřeme WW2 jako celosvětový konflikt(což pochopitelně nejde) tento dluh němci, tedy i dnešní němci bez ohledu na to či žijí nebo ne mají. S tím nehneš.Bohužel praxe je dnes jiná, protože zde znovu není nikdo kdo by němcům "šlápnul na krk " a řekl budete platit. Malomyslné ( spíše slabomyslné ) řeči, že je to trestání dnes nevinných němců s tím nemají vůbec co dělat. Nicméně by sis to měl srovnat v makovici, než vůbec začneš obhajovat chudinky němce, sudetoněmeckou pakáž vůbec. Jsi pseudomoralista, který neví o čem mluví!
2261-2280 z 3044
Po