Sudetoněmecká otázka, odsun sudetských Němců

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
2421-2440 z 3044
Po
curahee 8.6.2004 01:47 - č. 728
curahee U tohohle bavorskýho ministra si to nemyslím,pořád to berou jako ohromnou křivdu na "sudetském etniku".
Hartmann 8.6.2004 01:44 - č. 727
Hartmann
curahee napsal v č. 719:
"Němce nepředěláš,je "to" v nich."
Spíš bych řekl, že si politik chce naládovat hlasy, tak prostě hlásá populistický a silácký řeči.
curahee 7.6.2004 22:31 - č. 726
curahee
Dzin napsala v č. 725:
"nebo přehnaně agresivně"
Myslím,že toto je tu na místě,už jednou jsme se spálili!Na hrubý pytel,hrubá záplata.
Dzin 7.6.2004 22:29 - č. 725
Dzin Naše vláda reaguje ještě docela dobře. Daleko hůře reagují spíše jiní. Buď přehnaně podlézavě, nebo přehnaně agresivně...
Kralik 7.6.2004 14:29 - č. 724
Kralik Dzin: Souhlas. Naše vláda by na to měla reagovat trochu jinak...
stc 4.6.2004 12:35 - č. 723
Dzin: Souhlas!!!!

Bohužel je těch rádoby usmiřovačů posledních dobou nějak víc a zdá se mi že spousta lidí přichází o soudnost a nikoho nezjímá jak to opravdu bylo.
Měl jsem minulý týden možnost mluvit s hrstkou mladých němců ze všech koutů BRD (Zajímavé bylo že jsme si s kámošem nejvíce rozuměli s těmi z Chemnitzu). Pravda byla že více méně znali "benešovy dekrety" jen jako pojem ke kterému se nevztahovali žádné další, hlubší znalosti. Všichni se domnívali že "benešovy dekrety" jsou pravým důvodem a právním podkladem k odsunu němců z Československa po druhé světové válce.Snažil jsem se jim osvětlit nějaké detaily, ale popravdě nevím jestli to pobrali.
Dzin 3.6.2004 21:36 - č. 722
Dzin Bohužel jsem celý jeho proslov nečetl ani neslyšel (komentáře v novinách také ne), jen úryvky, ale myslím si, že stále nic nového pod sluncem. Jen musím kvitovat naši vládu, že to bere s nadhledem. Ale součesně musím trochu odsoudit lidi, co se snaží o prosazení dialogu se sudeťáky. Protože jestli by oni trvali na všem, co bylo řečeno, pak jakýkoliv dialog s nimi je naprosto vyloučený. Nabyl jsem dojmu, že se nechtějí domluvit, jediná možnost pro ně je, aby bylo po jejich a pokud ne, tak vyhrožují, seč mohou. Potom jen zůstává rozum stát nad snahami některých našich "usmiřovačů"...
Béďa 3.6.2004 18:41 - č. 721
Docela by mě zajímalo jak na Stoibrovi výroky reagoval český tisk.Četl jsem jen komentář v Právu, které odsoudilo jeho výlevy. Nezná někdo co na to Lidovky a MfDnes?
egli 1.6.2004 14:34 - č. 718
egli Letos při poslechu předvolební rétoriky pana Stoibera vyhrožujícího, že jestli si "diese Tschechen" myslí, že už je všemu konec, tak se hluboce pletou, jsem si připomněl rétoriku jednoho pána s knírkem, který také kdysi nadával na "diese Tschechen"
Johny 9.5.2004 11:18 - č. 717
Johny
Ondřej Kolář napsal v č. 716:
"Odsun Němců není právně zakotven jen v dekretech, ale i v ustanoveních Postupimské konference, nejde tedy jen o problém česko-německý, ale celosvětový"


To je pravda, nicméně sudetští němci naprosto nechtějí vrátit se do Čech ale získat peníze za svůj soukromý majetek. Je sice klauzule, že si můžeme ponechat německý majetek do doby vyplacení reparací ale tím je myšlen majetek státní či obecní a ne soukromý. Vesměs si nestěžují, že byli odsunuti do vyspělejší země ale stěžují si, že byli okradeni.

Ondřej Kolář napsal v č. 716:
"Mimochodem, je zajímavé, že Polsko po válce zabralo nezanedbatelnou část německého území. O tom se na rozdíl od Sudet ale nemluví"
O tom se mluví ale Polsko je bráno jako země které si své zájmy dokáže bránit i silou - na rozdíl od Česka, které je v německých oblastech bráno jako země na kterou je možno kdykoliv vyvinout úspěšný nátlak. Navíc je vítězná země oprávněna mezinárodním právem k územní anexi poraženého státu jako náhradu za utrpěné ztráty.
Ondřej Kolář 8.5.2004 19:25 - č. 716
mousik napsal v č. 712:
"Kdyz si vezmete ze by dekrety padli "
Odsun Němců není právně zakotven jen v dekretech, ale i v ustanoveních Postupimské konference, nejde tedy jen o problém česko-německý, ale celosvětový. Kdyby mělo být toto rozhodnutí přezkoumáváno nebo měněno, mohly by tím pádem být popřeny veškeré výsledky WW II. Mimochodem, je zajímavé, že Polsko po válce zabralo nezanedbatelnou část německého území. O tom se na rozdíl od Sudet ale nemluví.
Johny 8.5.2004 12:35 - č. 715
Johny Jen pro zajímavost, jak je mezinárodní scéna propojena.

Jeden z vedoucích kritiků USA za válku v Iráku, organizátor četných protiamerických demonstrací a jeden z autorů rezoluce odsuzující zadržování teroristů na Guantanámu Alfred de Zayas dostal cenu sudetských němců za lidská práva. Alfred de Zayas, amarický právník, člen komise OSN pro lidská práva je autorem knihy "Terrible Revenge" odsuzující odvetná opatření proti němcům ve východní evropě a je velkým propagátorem sudetské otázky v OSN. V současné době je Zayas aktivní na protiamerické scéně a je členem skupiny připravující žalobu vězněných teroristů proti vládě USA.
Zajímavé spojení, obhájce muslimských teroristů a sudetských němců, ale bohužel dost běžné.
FUJ06 28.3.2004 13:35 - č. 714
FUJ06 mousik:K tomu setjnak částečně dojde po prvním květnu,kdy se dostanem do EU.Němčouři nám to tady pokupují.Ae určitě nehrozí situace z roku 1938/39.Co my zmůžem proti z………ým skopčákům.

Tak k válce by určitě nedošlo.Takový konflikt by se vyřešil za diplomatickým stolem.Jednání by ale bylo s námi(nejak v září 1938).Ale ústupky vůči němcům by se museli udělat(ale ne odstoupení sudet).Ani západní státy by dneska nebyly tak blbé,aby to němčouři udělali.Navíc Němci už dávno nejsou co bývali.Myslím,že dvě porážky a vysoké oběti ve světových válkách jim stačiliy.
Melyngar 28.3.2004 13:10 - č. 713
Melyngar mousik:Jenže ted´,bysme se,myslim,začali bránit dřív...Pokud by bylo čím...
mousik 27.3.2004 21:28 - č. 712
Kdyz si vezmete ze by dekrety padli ( jako ze doufam ze ne ), tak se sem zacnou Nemci stehovat zpet a mame tu novy nemecko - cesky spor o to komu "Sudety" vlastne patri a patrily. A sme zase na pokraji valky..
Honza M. 25.3.2004 10:52 - č. 711
Honza M. stc: Toto jsem si taky dlouho myslel, než jsem si přečetl diplomovou práci jednoho berlíského studenta (Domnitz, Christian: Die tschechoslowakischen Präsidialdekrete in parlamentarischer Debatte - eine historische Diskursanalyse. 2003)

Představitelé naši současné politické reprezentace nejsou ani hloupí, ani idealističtí. Naopak: česko-(sudeto)německý problém chápou velice přesně a realisticky.

Bohužel, za slovy nenásledují činy...
(čili máme "břídily")
stc 25.3.2004 10:16 - č. 710
Johny:Absolutní souhlas, taky bych ten článek hned podepsal. Bohužel máme politiky, "břídily", kteří se buď nechají uplatit a nebo jsou hloupí a idealističtí. Pak to ale vypadá jak to právě vypadá.
Johny 25.3.2004 09:40 - č. 709
Johny Dobrý článek, hned bych ho podepsal:

pes.eunet.cz/clanky/2004/03/36317_0_0_0.html
Johny 12.3.2004 22:35 - č. 708
Johny
Honza M. napsal(a) v č. 703:
"Opätovné otvorenie tejto otázky by bolo možné iba prostredníctvom masívneho politického tlaku"


Tady to je jasně řečeno.

Na druhé straně si nedělejte iluze, že to nějak samo pomine. Jako nápravu husitských válek byl u některých němců brán protektorár BM a to bylo přes pět století starý problém.
Honza M. 12.3.2004 20:45 - č. 707
Honza M. Přesně tak - není to poprvé (a zřejmě ani naposled
2421-2440 z 3044
Po