Sudetoněmecká otázka, odsun sudetských Němců

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
2401-2420 z 3044
Po
čet.Hrad 5.9.2004 17:59 - č. 749
čet.Hrad
Podiven napsal v č. 746:
"Myšlení lidí jako ty skutečně nechápu. Uvědom si, že už není 19. století nebo první polovina 20. století, kdy byl obvyklý vypjatý nacionalismus. Bohumila Doležala respektuju jako jednoho z mála lidí u nás, kteří se snaží něco udělat pro zlepšení česko-německých vztahů. Dalo se očekávat, že udělení ceny vyvolá v Čechách zlostné a zapšklé reakce, tak typické pro český národ. Když někdo vyčuhuje, hned ho zarazit zpátky do řady. Doležal se drží Havlíčkova a Masarykova hesla "pravdu a nic než pravdu" narozdíl od českých rádoby "vlastenců" s protiněmeckými názory z 19. století..."


No zase jsi nám tu chyběl V*LE!

hyro: ona ta plaketa určitě je "odměněna", však ti sám Herr Podiven může povyprávět o svém "stipendijním studijním" programu v Německu nebo kde to ten ignorant loni byl (za co to asi mohl dostat, že?)
Podiven 5.9.2004 14:09 - č. 748
curahee: jsi vynikajícím příkladem lidí, o kterým jsem se zmínil v poslední větě předchozího příspěvku. Nacionální zaslepenost a jinak nic...

a mimochodem, srovnej si počet obětí vyhnání 1945 a počet obětí podzimu 1938, ať víš o čem mluvíš...
curahee 5.9.2004 14:08 - č. 747
curahee "Pravdu a nic než Pravdu"-hezké,a kdy sudeťáci konečně po pravdě řeknou,že u nás byly hlavní příčinou okupace?Že oni byly tou pátou kolonou,nebo,že zabíjení ze strany SDP a jejich ordnerů nejsou jen vymyšlené?

Bože,odsun byl jen po právu,za veškerá německá příkoří!
Podiven 5.9.2004 13:59 - č. 746
david gore napsal v č. 742:
"Rovněž jsem to viděl a chtělo se mi nějak zvracet...."


Myšlení lidí jako ty skutečně nechápu. Uvědom si, že už není 19. století nebo první polovina 20. století, kdy byl obvyklý vypjatý nacionalismus.

Bohumila Doležala respektuju jako jednoho z mála lidí u nás, kteří se snaží něco udělat pro zlepšení česko-německých vztahů. Dalo se očekávat, že udělení ceny vyvolá v Čechách zlostné a zapšklé reakce, tak typické pro český národ. Když někdo vyčuhuje, hned ho zarazit zpátky do řady. Doležal se drží Havlíčkova a Masarykova hesla "pravdu a nic než pravdu" narozdíl od českých rádoby "vlastenců" s protiněmeckými názory z 19. století...
curahee 5.9.2004 11:47 - č. 745
curahee Když on ten odsun byl tak nespravedlivý..
hyro 5.9.2004 10:36 - č. 744
zajímalo by mně, jestli ta čestná plaketa byla spojena i s nějakou finanční odměnou... že by ho tak povzbudili do další práce na převychování českého národa
Honza M. 4.9.2004 23:44 - č. 743
Honza M. Jména Doležal, Mandler, Mlynárik a.s. jsme tady už taky přetřásali, všichni víme o kom je řeč, takže všichni přestaneme na chvíli jíst, když zaslechneme jejich jména a nikdo se nepozvrací z toho, co následně uslyší...
curahee 4.9.2004 20:20 - č. 741
curahee hyro:Ano,je to učiněný demokrat,copak asi dělali jeho příbuzní za protektorátu,a jak by se jim jeho dnešní chování asi líbilo?
hyro 4.9.2004 20:18 - č. 740
dneska ve zprávách jsem koukal jak nezávislý politolog Bohumil Doležal obdržel čestnou plaketu o předsedkyně svazu vyhnanců Steinbachové "za úsilí o porozumění mezi národy"
stc 15.7.2004 14:38 - č. 739
jirik: Asi by to chtelo, aby se ukazalo ze existuji taky normalni nemci a nejen ti "postizeni" jen se obavam ze ti "normalni" jsou v mensine a ze nemecke verejne mineni je masirovano sudetonemeckym smyslenim....
jirik 15.7.2004 13:44 - č. 738
jirik
stc napsal v č. 737:
"Neco zajimaveho k pocteni....."
To je snad doslova sci-fi Je škoda, že takové Němce v našem TV zpravodajtví neuvidíme a neuslyšíme :-/
stc 14.7.2004 23:24 - č. 737
Neco zajimaveho k pocteni.....

revue.vulgo.net/index.php?option=news&ta...
prcek 7.7.2004 14:13 - č. 736
Ahoj lidi, nemá někdo z vás německý text projevu Konráda Henleina, který pronesl 4.3.1941 na universitě ve Vídni? Odkrývá tak pravou roli Sudeťáků v mnichovské krizi.
Béďa 3.7.2004 11:56 - č. 735
to Johny: Díky za informaci.
Johny 2.7.2004 17:47 - č. 734
Johny Preussen Gloria je oficiální německý pochod. Hráli ho i Špidlovi, když byl v Berlíně. Začala se používat opět po té, co se sídlo vlády vrátilo do Berlína.

Fakt je, že za to ta muzika nemůže, byla složena daleko před Hitlerem, nicméně nemusí to být nic příjemné když jí hrajou, vzbuzuje to asociace.
Béďa 2.7.2004 11:42 - č. 733
to Curahee: Taky jsem nestačil zírat, netuší někdo z jakých tradic čerpá jejich oficiální protokol? Předpokládám že na "Adolfa" odkazovat nebudou...
curahee 1.7.2004 01:11 - č. 732
curahee Neviděl jste včera někdo ukončení funkčního období Johanese Rauea,ve zprávách?Německá hradní stráž pochodovala,na hlavách helmy jako vz.42,bubínky,a pochodně,fakt jsem koukal,něco mi to připomínalo !
Dzin 8.6.2004 22:00 - č. 731
Dzin curahee: (726) Samozřejmě, ale spíše než agresivně je záhodno postupovat asertivně.
Kralik 8.6.2004 13:29 - č. 730
Kralik Hartmann: A Němcům se to líbí...
Johny 8.6.2004 12:43 - č. 729
Johny Ohledně Stoibera tam hraje více věcí. Jeho manželka pochází z čech a tak je nasnadě, že bude práva odsunutých obhajovat neboť je to zájem jeho rodiny.

Sudetští němci jsou v Bavorsku silně zastoupeni a nelze tuto kartu před volbami pominout. Stačí si vzpomenout, že i ultralevičák Fisher doporučil levicovému kancléři odmítnout návštěvu ČR poté co Zeman řekl, že sudeťáci byli pátá kolona.

Jeho výroky jsou směsí populismu a nepřeceňoval bych je. Nicméně jasně říkám, že sudetoěmecká karta bude hrána vždy, pokud bude mít šanci alespoň na malý úspěch a to je nutno si uvědomit při formování zásad zahraniční politiky.
2401-2420 z 3044
Po