Podle našeho dosud žijícího německého ponorkáře Fritze Kudlace (jeho námi ještě pořád rozpracovaný příběh najdete na ulozto.cz "Vzpomínky na neznámé vracovjáky" - heslo pro stažení je: enterprise) byli zajatci v Trondheimu drženi jen pár měsíců, pak odváženi všude možně, ale to doporučuju zájemcům přečíst. Strýc nám vyžahli už k sedmi litrům slivovice - vyslýchací metody mariňáků musí být tvrdé) ale máme od něj spousty relikvií - všechno na výše uvedeném článku. Uvádí zajímavé podrobnosti od stravování po ubytování, službu, výcvik, chování se k sobě jednotlivých složek německých branných sil atd. Lépe řečeno: tyto podrobnosti z něj pořád taháme.
Autorovi tohoto článku děkuji za pěkný výklad. Klidně z toho našeho článku může něco sem použít.
Vynikajuca reportaz, osobne sa chystam do Kielu a jeho okolia uz dlho. Nemecke a japonske namormictvo WW2 je moj osobny konicek. Len by som napravil jednu nepresnost - uvedeny lodni sroub z krizniku Prinz Eugen bol v r. 1977 odrezany len z hlbky necele 2 metre, kedze kriznik lezi pri pobrezi smerom provou do mora. Pri odlive je mozne stale vidiet zostavajuce 2 vrtule. Prova je v hlbke asi 37 metrov. Mali sme exkluzivnu moznost potapat sa na vraku Prinz Eugen a doteraz je vo vinikajucom stave - i napriek 2 jadrovym pokusom ktore prezil na atole Bikini.
Super čtení!
Hans 17. 8. 2015 12:40Základna v Trondheimu
standa 15. 12. 2013 12:32Autorovi tohoto článku děkuji za pěkný výklad. Klidně z toho našeho článku může něco sem použít.
Dokonala reportaz
Peter 13. 10. 2012 21:26