Ohledně výcvikového prostoru, taky se o něj zajímám. Jsem vyškovák, otec za války bydlel v Dědicích a bydlel u nich nějaký německý kapitán z tehdejších kasáren. Co jsem prozatím z doslechu od starších lidí doslechl, je zde několik otázek:
- vyškovské letiště a co je pod ním (silné elektrické kabely vedoucí do země, údajně silná betonová deska a pod ní nějaké prostory (různé názory). Zajatci údajně hodně dělali na letišti a snad vytěženou zeminu rozprostírali někde okolo. Co se týče VVP, při výstavbě v 70.-80. létech v prostoru telefonní ústředny se vyhloubila jáma na vápno a po napuštění vápnem z cisterny tatry vápno zmizelo někam do země, nikdo nezjistil kam.Po válce se prý toho mnoho nenašlo (ve VVP) jen snad nějaké nože. Podle doslechu snad existuje člověk (možná již umřel), který nechce moc mluvit, protože je zavázán mlčenlivostí. Pátrám jak se dá, spíše z doslechu a ústních informací a podle toho, jak se do prostoru VVP dostanu (pracuji tam). Bunkry mě také zajímají, jsou zde různé poznatky, přímo v areálu bývalé vojenské školy mezi budovami před bývalým letním vojenským kinem je kamenný ochoz jako vojenská vyhlídka na les u Drnovic, (ýhled na velký bunkr (údajne cesta k němu byla tanková cesta, v bunkru byl spalovací motor na tažení lan pro makety). Vedle tohoto ochozu jsou schody, dosti široké, a ty vedou mezi dva kopce a mezi němi jsou dva vchody (lozil jsem tam jako kluk a otec mě hnal pryč - řekl mi, že to byly německé kryty. Nevím jestli je to tam ještě teď. Další otázka je například u Úpalí, kde je zaplavený lom, nevypadá to nijak vábně, ale nad ním byly dřevěný garáže, a to do nedávna a to byly původně snad německý a byly v dobrém stavu, teď je to zbořené, je tam trenažér na vrtulník. V tom zaplaveným lomu je prý toho dost naházenýho hned po válce - to vše z doslechu.
Otázky historie VVP
Pavel 19. 3. 2006 19:06- vyškovské letiště a co je pod ním (silné elektrické kabely vedoucí do země, údajně silná betonová deska a pod ní nějaké prostory (různé názory). Zajatci údajně hodně dělali na letišti a snad vytěženou zeminu rozprostírali někde okolo. Co se týče VVP, při výstavbě v 70.-80. létech v prostoru telefonní ústředny se vyhloubila jáma na vápno a po napuštění vápnem z cisterny tatry vápno zmizelo někam do země, nikdo nezjistil kam.Po válce se prý toho mnoho nenašlo (ve VVP) jen snad nějaké nože. Podle doslechu snad existuje člověk (možná již umřel), který nechce moc mluvit, protože je zavázán mlčenlivostí. Pátrám jak se dá, spíše z doslechu a ústních informací a podle toho, jak se do prostoru VVP dostanu (pracuji tam). Bunkry mě také zajímají, jsou zde různé poznatky, přímo v areálu bývalé vojenské školy mezi budovami před bývalým letním vojenským kinem je kamenný ochoz jako vojenská vyhlídka na les u Drnovic, (ýhled na velký bunkr (údajne cesta k němu byla tanková cesta, v bunkru byl spalovací motor na tažení lan pro makety). Vedle tohoto ochozu jsou schody, dosti široké, a ty vedou mezi dva kopce a mezi němi jsou dva vchody (lozil jsem tam jako kluk a otec mě hnal pryč - řekl mi, že to byly německé kryty. Nevím jestli je to tam ještě teď. Další otázka je například u Úpalí, kde je zaplavený lom, nevypadá to nijak vábně, ale nad ním byly dřevěný garáže, a to do nedávna a to byly původně snad německý a byly v dobrém stavu, teď je to zbořené, je tam trenažér na vrtulník. V tom zaplaveným lomu je prý toho dost naházenýho hned po válce - to vše z doslechu.
Vaše odpověď: