Svařování tanků nerezem je naprostý blud. Kvůli nedostatku kvalifikovaných svářečů bylo při výrobě svařovaných částí korby a věže T-34 používáno speciálních elektrod s přídavkem stříbra a jiných kovů, které byly k opravám prasklin používány ještě v letech 1962-1966, a to u cvičných strojů. Sám jsem tyto elektrody ze zásob vyrobených v SSSR roku 1945 užíval při výcviku polních oprav a třeba uznat, že při stejném použití běžných elektrod ty ruské lépe držely oblouk a jejich svar byl lépe provařený. Vyžadovaly kupodivu i menší zapalovací proud.
Ještě k ISU 152: Tzv. Zvěroboj měl nepříliš kvalitní optiku pro přímou střelbu a v kombinaci s poměrně kratší hlavní byla jeho účinnost snížena nepřesností. Při zásahu kinetickou střelou s balistickou kuklou (tzv.balvankou) ale dokázal prorazit a shodit i věž Panteru (poznatek ze střelnice na Tureckém vrchu, kde se ještě v 60.letech tahal jeden dost rozstřílený PzV na laně jako terčový). Stalo se na vzdálenost cca 850 metrů.
Re: Panther a vše kolem
Krojc 18. 12. 2006 06:51Ještě k ISU 152: Tzv. Zvěroboj měl nepříliš kvalitní optiku pro přímou střelbu a v kombinaci s poměrně kratší hlavní byla jeho účinnost snížena nepřesností. Při zásahu kinetickou střelou s balistickou kuklou (tzv.balvankou) ale dokázal prorazit a shodit i věž Panteru (poznatek ze střelnice na Tureckém vrchu, kde se ještě v 60.letech tahal jeden dost rozstřílený PzV na laně jako terčový). Stalo se na vzdálenost cca 850 metrů.
Vaše odpověď: