Sudetoněmecká otázka, odsun sudetských Němců

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
1621-1640 z 3044
<< 79 80 81 82 83 84 85 >>
Po
egli 17.5.2005 12:57 - č. 1586
egli B. Doležal o odhalení Benešovy sochy: "Jeho ocenění je skromné: socha měla správně stát na prázdném soklu po Stalinovi."
Dzin 17.5.2005 12:55 - č. 1585
Dzin Johny: (1573) Mohl by jsi pro nás, co neumíme německy dát alespoň stručný výklad?
DAVID M 17.5.2005 11:39 - č. 1584
DAVID M Byl jsem jinak docela překvapen kolik prostoru dostalo odhalení sochy v dnešním tisku( doporučuji Právo str.5 ), čekal jsem plamenná vyjádření známých "benešobijců" Doležala,Mandlera a zatím nic... No, ale asi bylo příliš brzo snad zítra.
Johny 17.5.2005 10:30 - č. 1583
Johny Jamamoto: Nemám rád srovnávání ale musím reagovat k tomu třískání politického kapitálu.

Ačkoliv se to bude zdát paradoxní, u nás je "v tomto" ohledu politická kultura podstatně lepší než v Německu.

Politika v německu je o fanatizování davů. Zelení získaly body démonizováním atomové energetiky až k teroristickým útoků fanatiků (nařezávání kolejí a pod.). Sociální demokracie v posledních volbách nevyhrála kvůli programu ale kvůli rozšiřování nenávisti ke všemu americkému. Stoiber nemá žádný program také a tak se snaží využít fanatického nacionalismu a zášti sudetských němců k čechům.

U všech je to hra s ohněm která při určité konstelaci může vyvolat nekontrolovatené vášně a násilí jelikož se stoupenci všech těchto spolků stále více radikalizují. Málokdo si uvědomí, že dnes je v německu na každé větší demonstraci kohokoliv prakticky vždy něco zdemolované a zničené a stále častěji jsou zranění.
Johny 17.5.2005 10:15 - č. 1582
Johny Jamamoto: No pokud plácá jen tlusťoch, tak se to dá přejít s odplivnutím. Pokud ale šéf budoucí vládní strany a pravděpodobný kancléř německa přímo vyhrožuje premiérovi a prezidentovi samostatné země v EU aby nechodili na jakési obnovení sochy - tak je to napováženou.

Nezlob se na mně, ale to prokazuje politickou nevyspělost Stoibera a pro nás to přináší vzhledem k roli německa určité bezpečnostní rizika. Každopádně země, která se dostatečně nevyrovnala s WW2 nepatří do rady bezpečnosti (tím neříkám, že tam sedí všichni svatí).

Jinak podobný projev už tu před veřejností byl... tady jsem já a tam je pan Beneš a .....
DAVID M 17.5.2005 08:03 - č. 1581
DAVID M add. Jamamoto, s tím ,že u nás komouši a u nich pravice(via SdL) si z toho dělaj politickej kšeft souhlas, až na to když se toho handlu účastní Stoiber-"vážený" to politik z Bavor a skoro-kancléř( a je přece jenom rozdíl mezi Grebeníčkem a jeho partají a Stoiberem...) Jinak k výrokům Zemana, já pamatuji tři dosti...jeden ohledně "jisté páté kolony"+Hitler po výkrmu+Haider=Hitler a to vše okořeněné Temelínem(vzpomínáte na jeho rozhovor rakouskému Profitu???) no zas až tak zavádějící to nebylo(až na to že Gertík zrušil návštěvu Prahy ) druhá kontroverze byla jistá návštěva Izraele a přátelská promluva se Šaronem( Palestinci do moře,Hitler=Arafat atd. následkem čehož bylo zase to ,že Egypt ruší oficiální návštěvu Milošovu) no a třetí byl jistý výrok v nejmenované zemi o nejmenované značce piva a přirovnání ho k... Tak co bylo to od věcííí????
Dice 17.5.2005 07:56 - č. 1580
Dice Stoiber vs. Sobotka:

www.novinky.cz/05/65/41.html
xfish5 17.5.2005 07:20 - č. 1579
Vy to berete sudetský němec = fašista.
Co když tu někdo žil po několik generací, s válkou nesouhlasil, nekolaboroval s nacisty a 45 byl násilně odsunut, sebrán mu majetek či dokonce zabit? Je to správné? Já si myslim že ne... Proč němci ted nevyženou ty čechy co v 68 odešli do německa a seberou jim taky majetek? To všem těm disidentům přechytralejm byly němci dobrý, že tam dostali azyl.
Jamamoto 17.5.2005 07:07 - č. 1578
Jamamoto Pánové, možná mne za to ukamenujete, ale divím se! Podle mne to není ani tak o historii, jako o dolování politického kapitálu. V Německu to s úspěchem provádí spíše pravice, u nás levice a na obou stranách jim to část lidí "žere". Osobně bych místo plamenných prohlášení o vetování vztupu Německa do RB OSN (kam už Německo podle mne dávno patří) volil spíš postoj "psi štěkají, karavana jde dál...". Ono, když si vezmete některé výroky našich politiků (např. Zeman, nebo Klaus) taky to občas stojí za to!
Ostatně, samotného mne překvapuje, proč se na tomto tématu tolik lidí zabývá nějakou pofiderní organizací a neprobírají se zde spíše historická fakta, týkající se Sudet.
xfish5 17.5.2005 07:04 - č. 1577
Že bych byl asi taky sudetskej němec?
DAVID M 17.5.2005 06:26 - č. 1576
DAVID M Tak ,tak Johny souhlasím s tebou a nejlepší na tom je ,že se nebavíme o členu Witikobundu, ale o pravděpodobném kancléři...ale jak sem již psal vždyt o nic nejde vztahy máme nej... v historii.
Johny napsal v č. 1574:
"Doufám, že se česká diplomaciebude hlasovat proti vstupu německa do RB OSN a bude podporovat státy, které uplatní veto."


...a u toho bych kvůli tomu poslednímu nej pochyboval.

Johny napsal v č. 1575:
"Na německých fórech také pomalu zmizeli rusové jako nejvědší zloduši a objevili se američtí bombardující barbaři"
Taktéž souhlas jen je podivné,že se tam začli objevovat v takové míře po us válce( a něm. nesouhlasu) v Iráku .
Johny 17.5.2005 00:48 - č. 1575
Johny K zajímavému posunu u sudeťáků došlo v prezentaci "ukrutností". Zatímco dříve byli vesměs nejukrutnější rusové spolu s poláky a čechy, teď se v sudetoněmeckém časopise objevily fotky z Plzně, kde na projíždějící američany mávají nějací civilisté a před nima leží nějaká mrtvola s titulkem "americká vojska umožnila čechům mučit němce".

Na německých fórech také pomalu zmizeli rusové jako nejvědší zloduši a objevili se američtí bombardující barbaři.
Johny 17.5.2005 00:36 - č. 1574
Johny Je naprosto nehorázné, že si německý politik vůbec dovolí "vyhrožovat" českému premiérovy pokuď půjde na odhalení nějaké sochy (ať už si o ní sám myslím cokoliv).

Doufám, že se česká diplomaciebude hlasovat proti vstupu německa do RB OSN a bude podporovat státy, které uplatní veto.
Johny 17.5.2005 00:32 - č. 1573
Johny Jen k tomu, že sudetští němci nejsou nacisti:

Tady zajímavý článek jednoho člena sudetoněmckého sdružení a často citovaného guru sudetoněmecké "vědy":

www.eibicht.de/eibicht/eibicht73.htm

Tady popis co je to zač:

lexikon.idgr.de/e/e_i/eibicht-rolf-josef/eib...
egli 16.5.2005 21:34 - č. 1572
egli Tak jak probíhala dnešní provokace před Černínem?
egli 16.5.2005 21:34 - č. 1571
egli Worchester: to je vtip?
mbbb 16.5.2005 19:25 - č. 1570
mbbb
stc napsal v č. 1565:
"Tak kdo se chystá dneska na to odhalení té sochy E. Beneše? Já už jsem rozhodnutý tam vyrazit. Mám sebou i foťák s pár zbývajícími snímky na nedofoceném filmu."
já tam byl, jsem spokojen, bylo to pěkné, hlavně projev předsedy parlamentu se mi líbil.
Cassius Chaerea 16.5.2005 19:07 - č. 1569
Cassius Chaerea
Worchester napsal v č. 1567:
"Možná , že by se rudý v 1948 nedostali k moci , kdyby byl nísto Beneše prezidentem třeba Jan Masaryk...."
To seš opravdu velkej optimista
DAVID M 16.5.2005 18:41 - č. 1568
DAVID M Tak jsem si vyslechl jeden z Edových(ne Ádových,ikdyž ) projevů z právě proběhnuvší akce našich předrahých "krajanů", no souhlasím s Johnym mimo realitu i čas...jen kdyby řečníkem nebyl "vážený" bavorský politik a možný příští kancléř ES( mohlo by mu to opět proklouznout mezi prsty ) no,ale zase se tak moc nevymikali předchozím letům. Já skutečně nedělám rozdílu mezi jeho plytkými kecy a podobným žvatláním jistého pána na 1.máje( ikdyž to mělo nepochybně větší úroven),a k tomu ten protektorátní nadřazenecký podton,tolik se líbící našemu kléru, opět ale zopakoval,že do Prahy pouze s krajany a já myslím ,že tím mnoho postrádáme... A jak si dovolil vyhrožovat Paroubkovi ohledně odhalení sochy EB , jak říkám zlatej Gréba se svojí fajnovou řečičkou na 1.máje
Worchester 16.5.2005 15:30 - č. 1567
Worchester Možná , že by se rudý v 1948 nedostali k moci , kdyby byl nísto Beneše prezidentem třeba Jan Masaryk....
1621-1640 z 3044
<< 79 80 81 82 83 84 85 >>
Po