Flakturm Berlín
V reakci na odvetný nálet na Berlín, který v srpnu 1940, během letecké bitvy o Británii, podnikly britské bombardéry, nařídil Adolf Hitler postavit na obranu německých velkoměst mohutné věže s protiletadlovou výzbrojí - tzv. Flakturmy. Jejich význam spočíval spíše v morální podpoře německého obyvatelstva a poskytnutí úkrytu po čas náletu, než že by dokázaly města, v jejichž centrech(!) stály, uchránit před spojeneckými bombami.
Jedna dvojice železobetonových Flakturmů byla v roce 1941 postavena i v berlínském parku Friedrichshain. Po válce byla odstraněna jako první. Na jaře 1946, byly obě věže Rudou armádou odstřeleny a poškozená torza byla zavezena sutí z berlínských domů, aby již nebylo možné jejich vojenské využití. Vznikly tak dva kopce zvané Große Bunkerberg (78 m), bývalá G-Turm, a Kleine Bunkerberg (48 m), bývalá L-Turm, na kterém je dnes sáňkářská dráha.
Fotografie byly pořízeny v létě 2012 na vrcholu „Velkého Bunkráku“, kde na několika místech Flakturm vystupuje nad úroveň násypu.